V Brně u Zetoru nově zaparkuje 220 vozidel, na Bítešské vyroste dům pro 663 aut

Nové parkoviště P+R v Brně Líšni. Pramen: Město BrnoNové parkoviště P+R v Brně Líšni. Pramen: Město Brno

Brno rozšiřuje síť parkovišť P+R, plánuje i čtyřpodlažní parkovací dům.

Brno bude mít od pondělí nové parkoviště P+R. Otevře se v Líšni u Zetoru při Trnkově ulici a nabídne 220 parkovacích míst. Radní města tento týden zařadili na seznam lokalit pro budoucí výstavbu P+R i parkoviště na Bítešské, kde má vyrůst čtyřpodlažní dům pro 663 aut.

Nové parkoviště P+R v Líšni je u autobusové zastávky linky 58 a nedaleko tramvajové zastávky Novolíšeňská. „Aby bylo parkoviště pro lidi maximálně vstřícné, jsou tu infopanely dopravního podniku, takže lidé rychle zjistí, kdy jim jede nejbližší spoj. Přímo zde najdou taky jízdenkový automat,“ uvedl radní pro dopravu Petr Kratochvíl.

Parkování je na první dvě hodiny zdarma, za stání o délce 2 až 12 hodin zaplatí řidiči 20 korun, pokud odjedou po 12 až 24 hodinách, zaplatí 100 korun. Za každých dalších 24 hodin se bude platit 100 korun.

Pozemek koupilo město v roce 2018 za 31 milionů korun od Zetoru. Plochu následně opravily Brněnské komunikace a město dodalo potřebné vybavení v ceně 10 milionů korun. Finance čerpalo z Fondu mobility, kam putují peníze vybrané za rezidentní parkování. Parkoviště se mělo otevírat už letos na jaře, podle města za zpožděním stojí nákaza covid-19.

Na dalších záchytných parkovištích město pracuje. Výrazně větší kapacitu má nabídnout parkovací dům na Bítešské, který ve čtyřech podlažích pojme až 663 aut. Dům zabere téměř celou plochu stávajícího parkoviště Bítešská, které má kapacitu 190 míst.

„Vzhledem k tomu, že se v této oblasti nachází fakultní nemocnice, nákupní centrum a univerzitní kampus, očekáváme velký zájem řidičů. Dalším plusem je výborné napojení na městskou hromadnou dopravu, která zde bude brzy posílena o tramvajové spojení,“ doplnil Kratochvíl. Právě výstavba nové tramvajové trati včetně 600 metrů dlouhého tunelu je aktuálně největším projektem Dopravního podniku města Brna.

Umístění budoucího parkovacího domu P+R Brno Bítešská ul. Pramen: Město Brno

Umístění budoucího parkovacího domu P+R Brno Bítešská ul. Pramen: Město Brno

Nejdále je však příprava parkovacího domu na Šumavské, kde se začíná s projektovou dokumentací pro stavební povolení. K dalším prověřovaným lokalitám patří Purkyňova (zde byla podána žádost o územní rozhodnutí), nádraží Královo Pole nebo Jemelkova.

Tagy brno P+R parkování seznam
23 komentářů