Q&A

Proč byla zavedena placená verze Bez reklam?
Profesionální zpravodajství není zdarma. Chceme dát čtenářům alternativu ke klasickému financování skrze sledování reklam, které mohou při čtení rušit. Vážíme si všech čtenářů a nerozlišujeme, jakým způsobem přispívají na chod deníku Zdopravy.cz.

Proč zavedení placené verze Bez reklam trvalo tak dlouho?
Deník Zdopravy.cz zavedl placenou verzi Bez reklam po šesti letech existence, a to až poté, co si vybudoval stabilní skupinu věrných čtenářů. Bez dostatečného počtu kmenových čtenářů nelze riskovat velkou investici do systému Bez reklam. Tímto čtenářům děkujeme.

Na jak dlouho lze zakoupit předplatné pro verzi Bez reklam?
Nabízíme roční a půlroční předplatné. Roční vyjde na 499 korun s DPH (do konce srpna 2023 na 365 korun s DPH) a půlroční na 299 korun s DPH.

Co je třeba k zakoupení verze Bez reklam?
Je třeba registrace a následné zakoupení vybraného produktu (doby předplatného). K registraci stačí e-mailová adresa a heslo. Po zaplacení a přihlášení reklamy zmizí. To se netýká statických log partnerů webu, partnerských článků a pracovních nabídek z portálu Pracezdopravy.cz.

Na kolika přístrojích mohu mít verzi Bez reklam současně?
Podle všeobecných obchodních podmínek je produkt vázán na jednoho čtenáře, počet přístrojů deník Zdopravy.cz neomezuje. Je tak možné být přihlášen například na domácím počítači i mobilu. V případě zneužití pro více čtenářů může ale být účet dočasně či trvale zablokován.

Jak dlouho přihlášení vydrží?
Přihlášení k verzi Bez reklam je z bezpečnostních důvodů nastaveno na jeden měsíc, pak je třeba znovu zadat přihlašovací údaje. Systém se ladil, takže první předplatitelé mohou být odhlášeni už po týdnu. V takovém případě stačí se znovu přihlásit a běží standardní měsíční lhůta.

Budu nějak upozorněn na blížící se konec předplatného?
Tuto funkci zatím nastavenou nemáme, uvažujeme o ní. Konec předplatného se tak pozná především podle obnovení programatické reklamy.

Bylo by možné do webu integrovat ještě MojeID nebo obecně OpenID, aby se kvůli tomu nebylo nutné registrovat?
Zatím to není možné, je to předmětem úvah.

Co znamená v diskuzích zelený a modrý nick?
Zelený nick představuje registrovaného užívatele webu, který koupil nebo má v plánu koupit předplatné. Modry nick představuje uživatele bez vytvořeného zákaznického účtu.

Bude do budoucna možnost měnit profilový obrázek?

Tuto funkcionalitu už máme dokonce implementovanou pomocí projektu Gravatar. Stačí si vytvořit na stránce GRAVATAR svůj profil. Postup je následující.

 1. Navštivte stránku GRAVATAR.
 2. Vytvořte si účet s emailovou adresou, kterou používáte na našem webovém portálu.
 3. Vyberte zdroj, odkud chcete nahrát obrázek a nahrajte ho.
 4. Poslední krok je ohodnocení způsobilosti obrázku. Vybírat můžete ze 4 typů.
  • G – hodnocený Gravatar je vhodný pro zobrazení na všech webech s jakýmkoliv typem publika. Pokud chcete aby se vám profilový obrázek zobrazil prosím zvolte tento typ.
  • PG – může obsahovat neslušná gesta, provokativně oblečené osoby, menší nadávky nebo mírné násilí.
  • R  – může obsahovat takové věci jako sprostá mluva, intenzivní násilí, nahota nebo tvrdé drogy.
  • X – mohou obsahovat pornografii nebo extrémní prvky násilí.

Podporované webové prohlížeče

 • Chrome 110+ (Windows/Mac)

 • Firefox 110+ (Windows/Mac)

 • MS Edge 110+ (Windows/Mac)

 • Safari 14+ (Mac)

Na ostatních zařízeních vám nemusí veškeré naše funkcionality fungovat správně.