Slovenská strela je mimo provoz, má poškozený motor

Slovenská strela ve Stochově. Foto: Jan Sůra / Zdopravy.czSlovenská strela ve Stochově. Foto: Jan Sůra / Zdopravy.cz

Slovenská strela by se měla vrátit do depozitáře příští týden.

Poprvé od renovace musí řešit majitel historického vozu M290.002 technický problém, který si vyžádal několikadenní odstavení. I kvůli tomu Národní kulturní památka Slovenská strela aktuálně není v depozitáři tatrováckého muzea v Kopřivnici.

Během svého servisu v Přerově podnikla zkušební jízdu po údržbě motorů. Bohužel došlo k vůli na klikové hřídeli a poškození. Příčina zatím nebyla objasněna, neboť musel motorový vůz odjet na Slovensko k prezentační akci,“ vysvětlila společnost Tatra Trucks na svém facebookovém profilu.

Slovenská strela byla minulý týden poprvé od své renovace na Slovensku v rámci akce 500 km slovenských. Celou cestu byla tažena, pouze v Bratislavě pojížděla na jeden motor.

Podle Tatry je pro opravu nutné opětovné vyvázání podvozků ze skříně a provedení opravy. „Po dohodě s realizátory opravy bylo rozhodnuto, že Strela bude 3. 7. převezena do Přerova, nikoliv do Kopřivnice. Zde dojde k vyvázání podvozků, vyjmutí poškozeného motoru, opětovnému navázání podvozku a odtažení vozu M290.002 do Kopřivnice. Souvislosti se nedají předvídat a reagujeme na ně podle vzniklé situace,“ uvedla firma na stránkách. Předpokládaný návrat je až v příštím týdnu 11. či 12. 7. 2022.

Tagy Slovenská strela Tatra Trucks
67 komentářů