LOT 3a leaderboard

Cenová válka o letenky do SAE. Konkurence čtyř dopravců sráží ceny letenek pod šest tisíc korun

Boeing 737 MAX 8 registrace OK-SWA společnosti Smartwings před testovacím letem 25.3. 2021. Foto: SmartwingsBoeing 737 MAX 8 registrace OK-SWA společnosti Smartwings před testovacím letem 25.3. 2021. Foto: Smartwings

Sedačková kapacita letů na trase je výrazně vyšší než počet českých návštěvníků ve Spojených arabských emirátech.

Letenky do Spojených arabských emirátů z Prahy budou letos nejlevnější v historii. Chystaná konkurence čtyř různých dopravců na linkách do Dubaje a Šardžá srazila ceny pod šest tisíc korun za zpáteční letenku.

Zatím nejnižší cenu nasadily Smartwings, které na první lety do Dubaje v říjnu snížily cenu na 5 947 Kč. Jen o pár korun dražší je Air Arabia na lince do Šardžá. Provoz začne 22. září se čtyřmi lety týdně. V obou případech jde o lety bez odbaveného zavazadla, jen s příručním.

K poklesu cen došlo krátce poté, co Smartwings oznámily po dvou letech návrat na trasu Praha – Dubaj. Emirates snížily cenu s kufrem a plným servisem na 10 990 Kč, flydubai na 7 684 Kč bez odbaveného zavazadla.

Aktuální sedačková kapacita v rezervačních systémech dopravců na trase z Prahy do Dubaje je kolem 200 tisíc míst, počet českých návštěvníků v Dubaji dosud nikdy nepřesáhl 90 tisíc za rok.

Z Prahy do Dubaje létají aktuálně šestkrát týdně Emirates. Od září budou pětkrát týdně létat také flydubai, na konci září začne až se čtyřmi lety týdně Air Arabia s provozem linky do Šardžá. V říjnu pak začne létat každodenní linka do Dubaje od Smartwings.

Tagy Air Arabia emirates flydubai letiště praha prg PRG-DXB PRG-SHJ seznam SHJ smartwings spojené arabské emiráty
32 komentářů