LOT 3a leaderboard

Smartwings se vracejí do Dubaje. Do emirátů budou letos létat čtyři dopravci

Boeing 737 MAX 8 registrace OK-SWA společnosti Smartwings před testovacím letem 25.3. 2021. Foto: SmartwingsBoeing 737 MAX 8 registrace OK-SWA společnosti Smartwings před testovacím letem 25.3. 2021. Foto: Smartwings

Český dopravce bude létat každý den, sází na lety z Prahy přes den.

Po necelých dvou letech se vrací letecká společnost Smartwings na trasu z Prahy do Dubaje. Od 20. října bude létat do Spojených arabských emirátů denně. Cestující v zimním letovém řádu čeká velká konkurence aerolinek: na trase z Prahy budou nabízet čtyři dopravci celkem 23 letů týdně.

Smartwings přestaly létat do Dubaje v lednu 2020, jako důvod uvedly „optimalizaci využití flotily“. Podobně jako v minulých letech bude do Dubaje létat přes den a nikoliv s příletem do Spojených arabských emirátů pozdě večer či v noci. Z Prahy odlétá v 9:15, v Dubaji je v 18:25 místního času, zpět se vrací v 19:30 s příletem ve 23:20 do Prahy. Ceny zpátečních letenek začínají na 6222 Kč.

Zaznamenáváme zvýšenou poptávku po našich službách, a proto nadále pokračujeme v obnově sítě linek. Spojené arabské emiráty a zejména Dubaj patří k velmi oblíbeným destinacím. Smartwings nabízejí velmi atraktivní časy odletů z Prahy i z Dubaje, které ocení nejen cestující, pro které je Dubaj cílovou destinací, ale také ti, kteří letiště v Dubaji využívají jako svůj přestupní bod pro svoji cestu do Asie, Afriky či Austrálie,“  říká Peter Šujan, obchodní ředitel Smartwings. Firma dnes uvedla, že za červenec očekává 380 tisíc cestujících z českých letišť.

Z Prahy do Dubaje létají aktuálně denně Emirates. Od září budou pětkrát týdně létat také flydubai, na konci září začne až se čtyřmi lety týdně Air Arabia s provozem linky do Šardžá.

Tagy dubaj DXB PRG-DXB seznam smartwings spojené arabské emiráty
16 komentářů