Doprava ve městě

V metru končí velké omezení. Na Palmovce otevřou východ do Zenklovy, přibyl výtah

Nové eskalátory a výtah ve stanici metra Palmovka, foto: Zdopravy.cz/Josef Petrák
Nové eskalátory a výtah ve stanici metra Palmovka, západní vestibul. foto: Zdopravy.cz/Josef Petrák

Cestující v pražském metru čeká od úterý konec jednoho několikaměsíčního omezení. Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) otevře východ ve stanici Palmovka směrem do Zenklovy ulice.

V rámci zakázky za 133 milionů korun Metrostav provedl nejen výměnu eskalátorů, ale hlavně vybudoval úplně nový výtah do stanice. Palmovka se tak stane další stanicí, která bude bezbariérová. Celkem jich z 61 bude po otevření Palmovky 44.

Výtahy na Palmovce vyrostly dva: jeden namísto současného nákladního vede z křižovatky ulic Zenklova a Na Žertvách do vestibulu, druhý pak vede z vestibulu do prostoru stanice metra. Výtah na povrch ulici má prosklené vstupní prostory, aby lidé viděli ven a uvědomili si, že jsou v blízkosti tramvajové trati. Nové je i zvukové navádění k výtahům pro nevidomé či slabozraké, které bude hlásit i mimořádnosti.

Součástí povrchových úprav bylo i rozšíření přístupu k výtahu, přímo před ním bude nová dlažba schopná odolávat i zatížení nákladních vozidel pro odvoz odpadu a pro zavážení náhradních dílů vlastní stanice. Spolu s výměnou eskalátorů západního vestibulu do úrovně křižovatky ulic Na Žertvách/Zenklova byly také opraveny výstupní přístřešky kryjící vstup do metra.

Cestující na Palmovce ale čeká v dohledné době další omezení. DPP už vysoutěžil i za více než 80 milionů opravu eskalátorů ve východní části stanice do ulice Na Žertvách. Termín uzavření tohoto výstupu DPP zatím neuvedl.

Štítky
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Martin Dvořák
Host
Martin Dvořák

Proč zmiňujete otevření stanice Jinonice, když zůstala stanicí bariérovou a dokonce je i s původními eskalátory?

Partneři