Doprava ve městě Tramvaje

V Brně rozsvítí novou halu v pisárecké vozovně výjimečně do barev české vlajky

Vizualizace osvícení budovy haly v Pisárkách k připomenutí 28. října. Foto: DPMB
Vizualizace osvícení budovy haly v Pisárkách k připomenutí 28. října. Foto: DPMB
DPMB bude budovu nové haly nasvěcovat pro speciální příležitosti.

Dopravní podnik města Brna (DPMB) poprvé využije svoji novou halu v pisárecké vozovně i na připomenutí státního svátku.

Členitá hliníková fasáda budovy pro údržbu a očistu tramvají o délce 117 metrů se zítra po setmění u příležitosti Dne vzniku samostatného československého státu rozsvítí v barvách české vlajky.

Chtěli jsme, aby svým speciálním nasvícením upozorňovala na významné svátky během roku. Nechali jsme ji naprogramovat v několika barevných kombinacích, které se budou měnit dle aktuálních příležitostí,“ řekl generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek. Budova nedávno získala zvláštní ocenění ČKAIT v soutěži Stavba roku 2020.

Podle DPMB není nasvícení fasády ještě definitivně hotové, má dojít například k doladění loga DPMB.

Na speciální barevné schéma se mohou Brňané těšit opět ve svátek 17. listopadu nebo během Vánoc a v ostatních významných dnech. V noci by také měla fasáda v každou celou hodinu blikat podle aktuálního času,“ řekl David Kudla z ateliéru dkarchitekti. Novou halu DPMB otevřel letos v květnu.

8 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
franzJosej

best in covid. best in propaganda

Baruška

je zákaz vycházení a tak to nikdo neuvidí

mgr.pavel

Tma bývá už od cca šesti večer, zákaz vycházení je od devíti. Tři hodiny vám nestačí?

Jasně, můžete kverulovat, že správně venku nemáte skoro co dělat (pouze práce, obchod apod.), ale.. Kverulovat můžete proti čemukoliv. Mně se to jako gesto líbí, DPMB dělá, co může, ti za ta omezení fakt nemůžou..

robert

Na takové hračičky peníze mají, ale aby si nechali vyměnit ty odporné trolejové armatury, to ne. Čekal jsem, že točna Jírova bude vypadat hezky, že to bude předzvěst nové éry, ale je to katastrofa.

Mardog

přesně…a ještě třeba uplně zbytečný věci který nabízí jako jsou trenky ponožky atd. DPMB brečí že jsou ve ztátě díky C19 ale na tyhle sračky mají…Kdo bude plati tu propálenou elektriku? cestující?

robert

Tyhle propagační předměty mi nevadí, je to dobrá reklama, ale technická infrastruktura musí být v pořádku. Ale není. A jak jsem slyšel lidi ze stavby v Bohunicích, tak ani nebude. Bude to stejně prasácká práce jako všude jinde v Brně.

Oran Gutan

Vozovna Pisoárky

Liboros

comedy 100