LOT 3a leaderboard

Stavba obchvatu Mělníka začne v září, uzavře část Nádražní ulice

První etapa obchvatu Mělníka. Foto: ŘSDPrvní etapa obchvatu Mělníka. Foto: ŘSD

První omezení potrvá do prosince, vrátí se na jaře.

Společnost Strabag začne 1. září se stavbou druhé etapy obchvatu Mělníka. Firma má již podepsanou smlouvu s Ředitelstvím silnic a dálnic (ŘSD) za 384 milionů korun. Řidiči musejí kvůli stavbě počítat s omezením v části Nádražní ulice.

Omezení se týká úseku od křižovatky u supermarketu Eva až po vjezd ke sportovní hale Bios. Náhradní trasa povede po Bezručově ulici. „Město písemně požádalo o umístění značek zákaz vjezdu nákladních aut nad 12 tun právě na Bezručovu. Z Chloumku povede objížďka ulicí Dobrovského. Tato uzavírka bude platit zhruba do začátku prosince, kdy bude Řípská a Nádražní ulice zprovozněna asi do začátku března příštího roku. Pak se bude uzavírka opakovat,“ uvedlo město v tiskové zprávě.

První etapa obchvatu Mělníka byla dokončena v roce 2016, teď se začne stavět druhá. Do soutěže s odhadovanou cenou 441 milionů korun přišlo celkem 9 nabídek. Strabag nebyl nejlevnější, ale jeho nabídka je na prvním místě díky kombinaci ceny s délkou záruky a dobou výstavby.

Obchvat Mělníka, 2. etapa. Foto:ŘSD

Obchvat Mělníka, 2. etapa. Foto:ŘSD

Druhá etapa odvede provoz od České Lípy

Obchvat Mělníka na silnicích I/9 a I/16 se řeší přes deset let, zatím ale vznikla jen jeho první etapa. Druhá etapa řeší odvedení části provozu ve směru z České Lípy do Prahy z ulic Řípská a Na Malém Spořilově na novou silnici vedoucí prakticky neobydlenou částí.

Hlavní trasa druhé stavby začíná v Chloumecké ulici, kde navazuje na úsek stavby 4 (předpokládaný termín zahájení 2024), a končí napojením na stávající silnici I/9 ve směru na Českou Lípu. Vybudovány budou čtyři křižovatky, z toho tři okružní, čtyři protihlukové stěny v celkové délce 997 metrů a zejména nový most přes přeložku silnic I/9 a I/16 a přes železniční trať.

Součástí jsou rovněž přeložky inženýrských sítí. „Nevyhneme se rovněž přípravě území demolicí a ustoupit stavbě budou muset zahradní domky, budovy areálu jatek či stávající protihlukové stěny. Na druhou stranu jsou však součástí stavby také rekultivace územní a vegetační úpravy,“ řekl loni Martin Buček z ŘSD. Stavba má být hotová v roce 2023.

Tagy I/16 I/9 Mělník obchvat Mělníka Ředitelství silnic a dálnic ŘSD seznam Strabag
32 komentářů