Pesa ukázala novou podobu vlaků pro RegioJet v Ústeckém kraji, změní se ještě barvy

Nová podoba vlaků Pesa Elf.Eu pro Regiojet. Foto: Pesa/RegioJetNová podoba vlaků Pesa Elf.Eu pro Regiojet. Foto: Pesa/RegioJet

Polský výrobce železničních vozidel Pesa zveřejnil nový design jednotek Pesa Elf.eu, které si u něj objednal RegioJet pro provoz v

Polský výrobce železničních vozidel Pesa zveřejnil nový design jednotek Pesa Elf.eu, které si u něj objednal RegioJet pro provoz v Ústeckém kraji. Součástí je i nové barevné uspořádání, to ale není ještě podle RegioJetu konečné.

Novou podobu zveřejnil jako první polský server Rynek Kolejowy. Nové je hlavně čelo, které bylo původně podstatně více zakulacené. Na první pohled se tak nový vlak blíží více svoji podobou RegioPanterům ze Škody Transportation.

Zatímco design by měl být již konečný, barvy budou nejspíše nakonec jiné. „Barevné řešení jednotek Pesa Elf.eu pro Ústecký kraj se aktuálně upravuje. Vizualizace proto není finální. Jde o pracovní verzi, která ještě musí projít schvalovacím procesem s Ústeckým krajem,“ uvedl mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj. Ústecký kraj vyžaduje po dopravcích zelenou barvu, která je symbolem Dopravy Ústeckého kraje. Tak budou vypadat například i jednotky 628, které RegioJet nasadí od prosince.

Z návrhu vyplývá už i číselné označení nových vlaků: půjde o řadu 654. RegioJet od Pesy kupuje celkem 7 těchto dvousystémových jednotek za více než půl miliardy korun. Pesa má nové vlaky dodat během druhé poloviny roku 2021 tak, aby plné zahájení jejich provozu mohlo proběhnout v souladu se smlouvu mezi RegioJet a Ústeckým krajem od změny jízdního řádu v prosinci 2021. Do té doby bude RegioJet jezdit s dieselovými staršími vlaky, konkrétně jednotkami 628 po Deutsche Bahn.

Nasadí je na regionální spoje na linkách U5, U7 a U13 a doplňkových výkonů v rámci aglomerace Ústí nad Labem.

Model Pesa Elf.Eu vychází z modelu Pesa Elf II. Jeho výroba ale neběží pro některé dopravce podle představ. Varšavský městský dopravce SKM minulý týden zrušil kvůli zpoždění dodávek smlouvu s Pesou.

Nová podoba vlaků Pesa Elf.Eu pro Regiojet. Foto: Pesa/RegioJetVizualizace jednotky Pesa Elf.eu pro vlaky RegioJetu v Ústeckém kraji. Foto: RegioJetVizualizace jednotky Pesa Elf.eu pro vlaky RegioJetu v Ústeckém kraji. Foto: RegioJetMotorová jednotka 628 v barvách RegioJetu pro Ústecký kraj

 

Tagy Doprava Ústeckého kraje pesa Pesa Elf.eu RegioJet Top Ústecký kraj zajištění dopravní obslužnosti Ústeckého kraje
51 komentářů