Doprava ve městě Tramvaje Železniční průmysl

Nová ostravská tramvaj může začít zkušebně vozit cestující

Tramvaj Tango NF2 "nOVA" od výrobce Stadler. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář
Tramvaj Tango NF2 "nOVA" od výrobce Stadler. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Cestující v ostravské MHD si budou moci vyzkoušet v provozu novou tramvaj Tango NF2 „nOVA“ od Stadleru. Drážní úřad dnes vydal dvěma prvním dodaným tramvajím souhlas se zkušebním provozem. „Každá z nich musí s cestujícími najet 20 tisíc kilometrů, zkušební provoz je povolen do 31. října,“ doplnil mluvčí úřadu Martin Novák.

Vozidlo Tango NF2 „nOVA“ je první tramvají, kterou vyvinula společnost Stadler ve své pražské kanceláři, zároveň jde o první zahraniční tramvaj v tuzemské MHD. Tramvaj je dvoučlánková, plně nízkopodlažní, má klimatizaci a zásuvky USB. Vejde se do ní 188 cestujících, z toho 61 sedících. Maximální rychlost je 80 kilometrů v hodině.

Dopravní podnik Ostrava si objednal celkem 40 vozidel v celkové hodnotě 1,2 miliardy korun.  Poprvé sveze cestující podle oznámení na Twitteru v 7.08 na lince číslo 4. Tramvaj vyjede ze smyčky v Martinově.

10 komentářů

Klikni pro vložení komentáře

Diskuse pod články deníku Zdopravy.cz slouží pouze ke slušné výměně názorů. Prosíme diskutující, aby se vyvarovali vulgarismů a urážek jakéhokoliv druhu. Za obsah diskusí je zodpovědný vydavatel, který si proto vyhrazuje právo urážlivé, vulgární a jinak nevhodné příspěvky smazat bez dalšího upozornění. Děkujeme, že nemusíme mazat. Vaše redakce.

Newsletter

Partneři


Konference Doprava 2018

Výběr editora