Doprava ve městě Metro

Modernější a dražší. DPP opraví toalety v dalších šesti stanicích metra

Modernizované toalety na Můstku. Foto: IM-Stav
Modernizované toalety na Můstku. Foto: IM-Stav

Cestující v pražském metru se dočkají dalších modernizovaných, ale také dražších toalet. Po deseti stanicích, které ještě do konce roku Dopravní podnik hl. města Prahy zmodernizuje, přijdou na řadu úpravy toalet na dalších šesti místech, výhradně na trase B.

Vyplývá to z rámcové smlouvy, kterou podepsal DPP se společností Klement. „K rekonstrukci dojde v průběhu příštího roku,“ řekla mluvčí DPP Aneta Řehková. Jde o rekonstrukce toalet ve stanicích metra Zličín, Hůrka, Lužiny, Radlická, Nové Butovice a Karlovo náměstí ve vestibulu směrem do Resslovy ulice. Celkem za rekonstrukci zaplatí DPP 26 milionů korun.

Už letos prošlo proměnou nebo jsou těsně před dokončením toalety v deseti stanicích pražského metra. Konkrétně jde o stanice Anděl, Náměstí Republiky, Vltavská, Palmovka, Skalka, I. P. Pavlova, Náměstí Míru, Dejvická, Staroměstská a Nádraží Holešovice.

Společnost Klement získala v roce 2017 zakázku na rámcovou smlouvu na opravu toalet v pražském metru. Jde o kompletní přestavbu a změnu stavebních dispozic. Každé veřejné toalety jsou nově vybaveny kamerovým systémem, turnikety, bezbariérovou kabinkou či přebalovacím pultem. Po modernizaci se cena za použití zvýší na deset korun. Klement patří Liboru Sadílkovi, který ovládá například i společnost Eltodo.

4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
liberal shark

Civilizované záchody za 10 korun ? Tak to je zadarmo ! V Německu stojí hnusné záchody 50 eurocentů !

Jiří

Drahé to není; třeba v Japonsku jsou ale všechny toalety v metru zdrama.

železničář v důchodu

Veřejné toalety (obecně) by měly být zcela bezplatné: rozhodně bych na jejich obsluhu a údržbu alokoval prostředky ze svých daní mnohem raději, než třeba na příděly financí ze státního rozpočtu aparátům partají za hlasy ve volbách: proč mají mít bezplatné toalety všelijaké (mnou navíc ani nevolené) kreatury v luxusních sídlech ničemných partajních aparátů, ale cestující ve VHD nikoli?

raddie

Veřejné toalety jsou posledním reliktem komunismu. Něco tam necháte a ještě za to zaplatíte.