Další omezení platnosti režijek. V Plzeňském kraji přestanou platit i v části vlaků Českých drah

Nové RegioPantery pro Plzeňský kraj. Pramen: České dráhyNové RegioPantery pro Plzeňský kraj. Pramen: České dráhy

Plzeňský kraj nově místo celostátní režijky bude uznávat ve vlacích ČD jen svůj průkaz, dosáhnou na něj i zaměstnanci a rodinní příslušníci autobusového dopravce.

433 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
František

Tyhle režijky, ty tolika lidem těžce leží v krku, už za Kalouska, když byl ministr financí, lidem co celý život poctivě dělali na dráze to seberou a autobusákům to dají? Však také jedině odboráři pod Duškem od 89 dokázali přitlačit vládu ke zdi a 3-denní stávkou upozornit na něco a to se do dnes nezapomíná.

Zrovna dnes bylo něco ve zprávách o Smartwings,,,,ta slavná česká společnost, těžce důležitá pro náš stát, jak bylo několikrát uvedeno za minulé vlady, které stát ručí za úvěr 2 miliardy,má opět nějaké problémy…..ale to nikomu nevadí,ale taková režijka,to je věc)))

Axel

Např. do pasažérské ČD loni šlo obvyklých dotací ve výši cca 1,1 milionu Kč/jednoho odborníka v ČD (a v souvisejících dceřinných firmách jako DPOV a.s.)… Je zvláštní, že z jízdného a z tak obrovské dotace neumí ČD najít pár tisíc, aby zaplatila roční jízdenku svým lidem. Ono totiž ze společné kasy by měly jít tam, kde je skutečný zájem cestujících. Tj. jestli člověk xyz jede vlakem jen a pouze proto, že celoměsíční jízdenku má za 37 Kč měsíčně, tak je otázkou jestli nezrušit dotace na vlak, neboť možná tento člověk by z vlaku přesednul = např. by začal jezdit autem… Číst vice »

Jiří Hnízdo

Zdarec my v Brně už to máme a tak dráha už není dráha,všichni jsou pokakaní z IDS JMK a my co se podílíme na drážní dopravě jsme u toho blbci.ps.Děda se obrací v hrobě.

Leinad

Proč vám váš zaměstnavatel nezařídí rezijky jako DPMB a další firmy jezdící pro JMK?

PvvS

Stačí aby ji zaměstnavatel uhradil..

lada13

A přesně tak to, alespoň u zaměstnanců SŽ je. Sice si prvně musí koupit předplatní jízdenku pro IDS JMK, ale následně to mají od SZ nad rámec mzdy „příspěvkem na jízdné“ z kapsy SŽ uhrazené.

toor555

Většina provozních zaměstnanců ČD musí na směny s nepravidelnými nástupy ,často v nočních ,či brzkých radních dobách,kdy žádná veřejná doprava nejezdí, dojíždět vlastními vozidly. Jízdní výhody zaměstnanců lze využívat převážně jen ve volném čase,a toho mnoho není. Sám tzv. režijku nevyužívám,prolongaci platím z důvodu kolegiality.

Vašek

Mám to podobně, jako vy. Poprosil bych ty, co dají červený palec, aby napsali, kdy měli naposledy dvě noční po sobě a jak se jim to líbilo. Děkuji.

Jenisej

Minulý týden. To si myslíte, že noční po sobě mají jenom ajzboňáci ? A mimochodem, úplně v poho.

PvvS

2 noční ? Taková námaha. Stačí se rozhlídnout po fabrikách, kterých je u nás v republice dost a valná většina jich jede v nepřetržitým provozu. Tedy klidně 5 nočních po sobě, nebo 12tky den/noc.. A některý jedou i jenom noční..

MHD

No jo, ale čistě technicky jsi právě vyjmenoval případy pravidelného nástupu.

Karl vB.

Vy nemáte představu, jaké směnové modely v rámci „flexibility“ mohou firmy vykouzlit. Někteří Jihlaváci by vám mohli vyprávět.

Peter

Takze naposledy na brigade 2 tyzdne po sebe nocnu, dalo sa.

V praci pracujeme v rezime na 3 smeny a poniektori skladnici tahaju len nocne. Nechcu ist na denne smeny.
Rozvoz – soferi – nastupuju o 1 v noci a koncia o 9 rano. Tak isto tahaju len nocne.

Jan

Aaaaa, režijky. Věčné téma.
Nehne se zas kolo, nebo už došlo na výměnu generací?

Axel

Je promarněnou šancí, že pasažérští nádražáci svůj boj o nepeněžní část výplaty nepoužijí zároveň pro propagaci té nabídky ČD, kterou samotní nádražáci považují za nejlepší. Protože režijní jízdenka je přece NEJLEPŠÍ varianta IN100 nabízené ke koupi cestujícím. a)Šalinkarta kreditová (Kilometrická Banka) b) Šalinkarta na zkoušku (Jízdenka na léto) c) Roční šalinkarta (IN100) d) Roční LEPŚÍ šalinkarta (IN100+roční ČASOVÝ DOPLATEK) e) Roční LEPŚÍ šalinkarta NEVĚRNÁ (IN Business) Tak proč nádržáci nebojují o to, aby ČD mohli nabízet cestujícím, co samotní nádražáci považují za optimální z nabídky ČD? Proč si nenádražácký cestující nemůžou koupit jízdenku f) Roční NEJLEPŠÍ šalinkartu = „režijní jízdenka“?… Číst vice »

Výkolejka

Ty jsi fakt magor.

MHD

Pěknej výron slovíček. Nevěrná šalinkarta prej. A přitom se to dá zestručnit na…. bla bla bla.

Axel

A jaký tedy je rozdíl mezi
d) Roční LEPŚÍ šalinkarta (IN100+roční ČASOVÝ DOPLATEK)
e) Roční LEPŚÍ šalinkarta NEVĚRNÁ (IN Business)?

d) je VĚRNÁ, e) je NEVĚRNÁ

MHD

Napřed mi to napiš normálními názvy, pak se budu bavit.

Axel

Použíté termíny
IN100,
IN Business,
ČASOVÝ DOPLATEK
jsou doslova opsány z ceníku pasažerské ČD (myslím ceník, jehož název kdosi „znásilnil“, takže název ceníku zní jak jméno nějaké kosmické rakety)

Tj. A jaký tedy je rozdíl mezi
d) Roční LEPŚÍ šalinkarta (IN100+roční ČASOVÝ DOPLATEK)
e) Roční LEPŚÍ šalinkarta NEVĚRNÁ (IN Business)?

Můj názor:
d) je VĚRNÁ, e) je NEVĚRNÁ

Výkolejka

Pise to prece bez použití nadrazstiny tak aby tomu kazdy rozumel : – D

Apten

Strč si své výlevy do p…….. e. Kecáš furt to samé. Už jsi tím trapný. Ti fakt není blbé tu otravovat svými fantasmagoriemi? Zamysli se nad sebou a tu svoji pravdu výkladej někde, kde jsou na tebe zvědaví. Vždyť ty to mělo všude, kde je jenom zminka o dráze. Jestli to tak leží v žaludku, tak chod pěšky, ať nebere žádné dotace a ne otravuje na tomto plénu. Jsi narcis.

Axel

Pane Apten, dovolím si nesouhlasit s Vaším tvrzením: „Kecáš furt to samé.“

Jsem si na 100% jistý, že nikdy dřív na tomto webu jsem nepsal např:
„Ještě by to chtělo přejmenovat „režijní jízdenku“ nebo „režijní výhodu“, nějak srozumitelně, aby to nevypadalo, že tato jízdenka je nějak speciálně vhodná pro lidi od filmové, divadelní režie.“

kroko

Než tě příště potká takový myšlenkový výron, použí froté ručník a vlažnou vodu. Jinak by nebylo od věci, zjistit si historické souvislosti, za co který benefit byl. Já osobně už režijku nemám, protože se nevyplatí. To byl záměr.

Apten

Axelovi nejde o benefit. Jemu jde o to, přesvědčit za každou cenu, že má pravdu a to co napíše je jeho dogma. Přes to vlak (omlouvám se Ateliéru vláček ) nejede. A tu svou „pravdu“ prosazuje pod každým clankem ať je o koze, nebo o voze.

Axel

Pane Kroko – reagujete na něco jiného než já psal. Posteskl jsem si, proč si cestující nemůžou koupit SHODNOU jízdenku, kterou pro sebe a pro svoji rodinu často používají odborníci pasažerské ČD? Neřešil jsem jestli na tuto jízdenku kupují s velkou slevou zaměstnanci pasažérské ČD, jejich rodina atd.. Nešlo o poskytnutou slevu (chápu, že neNÁDRAŽÁCKÝ cestující nedostane zaměstnaneckou slevu), ale o parametry jízdenky. To máte tak, jako když před lety jsem sháněl čím se dopravovat. Můj dobrý známý spravuje Fiaty a tak jsem zvažoval od Fiatu (ale něco většího než nafouklý třídveřák)…Tento můj známý servisák mi doporučil, že nejlepším větším… Číst vice »

Gargy

Opravdu …to je popis jak ve školce.at vám na stavědle už vypnou Wi-Fi.

Karl Von Bahnhof

S takovým tempem bude česká režijka platit víc na Slovensku než doma. 😀

libor

To jsou fakt hrozné přežitky. Nechápu proč by měl kraj uznávat režijky, když celou objednávku platí. a hlavně stále nechápu ten socialismus režijka pro celou rodinu… To jako když budu pracovat v lese, tak si tam neberu dřevo na topení pro sebe i pro celou rodinu? Nevím o tom, že by třeba zaměstnanci čerpací stanice si mohli tankovat free. Prostě normálně pracuješ, dostaneš za to zaplaceno a pak si kup co chceš, a pokud ti to nevyhovuje, řekni si o přidání nebo jdi pracovat jinam. tečka

Dominik

Protože kraji není nic pontom, jaký benefit dopravce poskytuje, maximálně může chtít paušální kompenzaci za režijky od dopravce.

Jméno*

tak ten byl dobrej 😀 😀

Dominik

A co je tedy kraji po benefitech zaměstnanců dopravce?
Jsou to zaměstnanci dopravce,ne kraje.

Samo

Kraj predsa ČD nezakazuje aby svojim zamestnancom platila IN100 ako benefit. Rozhodne to ale nemôže fungovať že kraj bude poskytovať benefit (bezplatné cestovanie) zamestnancom dopravcu.

PvvS

Ale je, pokud má tržbu v režimu brutto. Pak si kraj platí plnou kapacitu vlaku. Výška kompenzace je pak na domluvě dopravce a kraje.

Dominik

To nepopírám, ale nemá právo zakazovat zaměstnanecké benefity (tak jako chtěl JMK na začátku), nejsou to jeho zaměstnanci.

PvvS

Ale má. POkud jsou ty vlaky vysoutěženy, tak tam povinnost uznávat režijku není. Stejně jako na komerčních spojích..

Karl vB.

To jsem zvědavý, co nastane po roce 2030, až budou soutěže na dopravce povinné a zákazníci si do podmínek budou dávat stejnou podmínku, jako teď Plzeňský kraj.

Miky

Konec tohoto světa, na posledním ocelovém oři přijede fíra z Apokalypsy a začne Nový věk.

Leinad

Po té, co došlo k dohodě ohledně IN100, kraj nemá možnost zjistit, za co jí držitel dostal.

Leinad

Což v případě JMK odborářům nestačilo, uznávat režijky za stejných podmínek jako IN100

Dominik

Narozdíl od IN100 JMK nechtěl původně režijky vůbec uznávat.

Karl Von Bahnhof

Jistá forma zaměstnaneckých výhod byla vždycky.
Chtělo by to ale reformu. Proč třeba důchodci mají mít jízdní výhody? Notabene, když už ze státní slevy jezdí skoro zadarmo.
Správa železnic: proč mají mít režijky zrovna od ČD? Ostatní dopravci jim snad něco taky dávají?

Leinad

Exzaměsnanci (důchodci) proč ne?
Slovinské Železnice souhlas, jestli chtějí ať třeba kupují svým zaměstnancům IN100, raději bych SJT100.

Dominik

SŽ režijky určitou částkou kompenzuje.

Vlado99

Když jsou režijky takový problém, který prodělává miliardy a budí závist tak tedy zrušit. Ale aby to bylo spravedlivé, tak VŠEM dopravcům. Jak železničním, autobusovým i Dopravním podnikům. Všichni jsou dotováni ze státního nebo krajského rozpočtu. Nechat jen těch pár spojů provozovaných na podnikatelské riziko. Alespoň bude zase jednou v Praze veselo.

Bespi

Kdyz uz jsme v tom ruseni, co zrusit rovnou vsechny zamestanecke benefity. Vzdyt je to nefer, ze si vuci ostatnim ze si treba v restauraci muzou odnest domu zbytky, ktere by se jinak musely vyhodit … . Ze nekteri maji k dispozici sluzebni auto, notebook, telefon … .

Chjo. Kazda profese ma nejake benefity. Rezijky nerusit, ale mel by se v tom zavest nejaky rad.

Jézeďák

S tím dřívím se vám to jako příklad poněkud nepovedlo.

jal

„budu pracovat v lese, tak si tam neberu dřevo na topení pro sebe i pro celou rodinu?“
Jo, správně, budu si topit v jedné místnosti svým dřevem v kamnech a manžeka a děti ve zbytku baráku v ústředním topení uhlím.

Téměř každý zaměstnavatel má pro své lidi nějaké benefity. Pokud ten váš ne, přestaňte závidět a běžte tam, kde je dávají.

Vbb

>Téměř každý zaměstnavatel má pro své lidi nějaké benefity. Pokud ten váš ne, přestaňte závidět a běžte tam, kde je dávají.

Zkuste třeba pohřební ústav nebo vězeňskou službu, tam bude o režijní služby určitě velký zájem 🙂

Miky

No jo, Libore, peníze jsou jen peníze, ale tyhle deputáty znamenají něco víc, protože máš něco extra, co jiný nemá. Ale je na těch režijkách něco romanticky starosvětského, něco jako rekreace na podnikové chatě ROH nebo možnost si vzít zadarmo nebo lacino (nemyslím ukrást!) výrobek mojí firmy.

jal

To „romanticky starosvětské“ mají velké podniky dodnes.
I možnost si odkoupit levněji výrobky. K tomu slouží benefity v Kč, navíc ke mzdě.
https://odborytz.cz/?page_id=26

Joseph

SŽ by měla mít aspoň „režijní“ pro aktivní zaměstnance.

Leinad

Proč?

Garry

Zrušit režijky důchodcům,SŽ.Ponechat pouze zaměstnancům a max rodinným příslušníkům.Naklady navíc za režisty pak zdražují nabídku ČD ve výběrovém řízení pro kraje.Nevim proč by měli mít zaměstnanci SŽ režii, když s ČD nemají nic společného.At jim platí in 100.Zajimalo by mě na co jezdí v Libereckém kraji kde je vám režijka k prdu.

Joseph

Ano… a proč rodinný příslušníci, když je zaměstnán u dopravce jen 1 rodič či manželé. Avšak děti studují…

roman

Nejlepší perla je že noví zaměstnanci ČD Cargo firmy které je dcera ČD nemají nárok režijku a dostávají IN 100. A noví zaměstnanci SŽ firmy která nemá z ČD nic společného, mají nárok na režijku. Na druhou stranu, pokud člověk jezdí jenom po ČR je IN 100 výhodnější než režijka.

Dominik

To je bohužel zásluha odborů.

Jerry

Režijka spočívá v zaměstnanecké ceně IN 100.

roman

režijka přináší mnohem víc výhod než IN 100. Hlavně volné jízdenky do zahraničí a funguje i ve vlacích slovenských drah. A taky je o cca 1 000 kč levnější než IN 100

Jiří Kocurek

To je jak by slevová karta v Albertu platila i v Biedronce v Polsku.

Jenisej

A jak jako občan ČR by jste legálně získal slevovou kartu do Biedronky ?

Jézeďák

A hlavně si ji může pořídit i nádražák, kterej ji vůbec nepoužívá. Ale ten pocit !

kroko

Pokud režijku nepoužívám, tak nevím proč vyhodit 3000 Kč.

kroko

Pardon, pro samotného zaměstnance je to míň.

PvvS

Takže IN100 a FIP ? Oneticket už by byl moc.

Vbb

„Mnohem víc výhod“ je značně relativní pojem. Jsou lidi, kteří do zahraničí vůbec necestují, zato mají psa či si rádi pořizují místenku. Pro ně je „,mohem výhodnější“ In100.

Dominik

SŽ kompenzuje režijky ČD, takže kde je problém?

rozinka

SŽ za každého držitele režijky zašle ČD platbu ve výši IN100? Pak tedy ano.

Dominik

Pokud vím, tak je sjednána nějaká paušální částka.

Leinad

1) Může jiný zaměstnavatel dávat svým zaměstnancům režijky ČD za stejných podmínek jako Spržel? Nebo třeba i takoví ČD Cargo bude kupovat in100?
2) Proč SprŽel podporuje zrovna čd A.S., a nekoupí to třeba od Landerban nebo raději SJT?

Dominik

2) je to pozůstatek z dob, kdy se ČD nesmyslně dělilo na 2 organizace. A opět, můžu na SJT, či IN100 na Slovensko, mám k tomu FIP, můžu přepravovat kolo (s ročním příplatkem)?

Leinad

Roční paušál za kolo, to asi v SJT není. Rozhodně bych nebyl proti tomu, kdyby se to tam přidalo (pro plebs za plnou cenu). Slovensko, no nechci hodnotit smlouvy zúčastněných, doufám že ČD ani ZSSK nejsou nijak krácení.

xyz

Postoj Plzeňského kraje plně chápu.

A dodávám, že sami nádražáci nemusejí tratit ani korunu – je plně v jejich rukách, aby si se zaměstnavatelem dojednali náhradní řešení (např. již zmiňovaný One-ticket či např. zpětné proplácení jízdného projetého na těchto tratích apod.).

Dominik

OneTicket je hodně slabá náplast toho, co umožňuje Režijka.

Jerry

Ale ono to není místo režijky, ale souběžně s ní.

Dominik

Píše se o náhradním řešení, což by mělo být adekvátní, ne horší.

PvvS

Hmm, takže místo jednoho dopravce a to ještě ne všude, by byla karta na všechny a je to málo ? FIP si ČD můžou zařídit i jinak.

Dominik

Ano, využívám i Slovensko, či přeprava kola (s ročním příplatkem). A vzhledem k mému bydlišti, tak možnost více dopravců milerád oželím. Jenže režijku má i SŽ, či někteří zaměstnanci ČD Cargo, a ti si asi těžko tyto 2 věci dojednání.
Nejideálnější by bylo, zřídit tyto benefity v SJT režijní jízdné,aby to dojednávalo MD za všechny. Jenže lehčí je alibisticky říct, však zaměstnavatel může koupit OneTicket.

Chronosphere

Tak se obraťte na zaměstnavatele,ať vám to,v čem je rozdíl,uhradí. Můžete i stávkovat.

Dominik

Adekvátní náhrada nejsou peníze, ale v tomto případě, převedení benefitů, pod SJT.

Gwann

dominiku, tím dvouhlasnym pláčem…jak je rezijka za litr malem drahá…ale když ji zruší…tak chci alespoň 30litru…tu fungujete akorát jako chodící antireklama na zaměstnance CD a jeho benefity.

přestantye s tím, akorát vytáčíte lidi

Dominik

Nikdy jsem neřekl, že chci za režijku 30k do výplaty.

Gwann

ale řekl. v minulosti jste tady takové perly šířil. pokud nejste jiný dominik

Dominik

Nejsem jiný, říkal jsem vyšší sumy to je pravda (kolem 8 – 10 k), ale rozhodně ne 30k měsíčně.

Jézeďák

To je zase radosti. Nádražáci holt nebudou nadměrně jezdit vlakama stejně jako by se odmlčela většina zde chytrých, kdyby pan Sůra zpoplatnil zdejší diskuzní fórum.

Ketchup1970

Mám předplacen Železniční magazín pana Perníčky a spokojenost , predplacim si ihned.CZ a naopak neplatim za premium svěřeneckého média .

Laborec425

Nadměrně vlakama? Pracoval jsem v drážním odvětví, kde bylo 20 zaměstnanců a režijku nevyužíval nikdo.. teď pracuji na podobném místě a režijku zde z 15 zaměstnanců nevyužívá také nikdo. Všichni mají auta a o vlacích nevěděj vůbec nic.

Karl vB.

…tím by ale klesla celková návštěvnost.

Vašek

Vyznání pro všechny závistivce: Mám režijku asi 55 let, v dnešní době ujedu vlakem cca 200 Km ročně. Platím si ji jen tak pro strýčka Příhodu a než abych dnes zjišťoval, co kde jezdí za dopravce a zda mi tam režijka platí, či ne, jedu v klidu za své autem. A speciálně pro pana Axela, nezáviďte, když má někdo režijku, ještě to neznamená, že prakticky nevyleze z vlaku. Mír lidem dobré vůle.

Axel

Promiňte, ale kde jste se dočetl o závisti od mé osoby… Já pouze upozorňuji, že doprava ve vagoncích na některých linkách je velmi, velmi nákladná… Takže pro některé lidi, až začnou platit normální jízdné, může začít dávat smysl, že budou jezdit např. autobuskem (neboť na konkrétní lince může být lepší než vláček)… Jestli jízdné do práce a zpět bude proplácet firma ČD svým zaměstnancům je mi šumafuk… Mě vytáčí ten poměr, že vláčky ČD z 80% vozí vzduch, PŘESTOŽE mají levné jízdé (necelá 1 Kč/km bez DPH)… A vláčky ČD, zejména některé regionální, přežívají zejména díky penězovodu ze společné kasy… Číst vice »

Karel JIRÁSEK

Neznám vláčky ČD. Na železnici pracují 50 let, a tak vím, jak vypadá obsazenost vlaků. Ty vlaky, které jezdí tam, co pracují, na trati Praha Plzeň, zdaleka tak zle na tom nejsou. A zdaleka nejen ty.

Miroslav Zikmund

Axelíček Pacholíček trpí zjevně závažnou duševní poruchou projevující se BLUDY …

Axel

Citoval jsem z výroční zprávy firmy České dráhy a.s., které jsou veřejně dostupné v souladu se zákonem.

Chronosphere

Já myslím, že je nejvyšší čas, začít tady Axela natvrdo ignorovat. Ty jeho vývody nemají hlavu ani patu, zasírají to tady a diskusí s ním mu jenom dáváte pocit, že jeho výplody nějaký smysl mají. Třeba potom začne zase chodit do hospody a nesmyslně žvatlat tam. Rozbitá huba od minule se mu už zahojila,tak si může dát další kolo.

Ketchup1970

Síra Jo , ta tam někde je .

Miroslav Zikmund

Aktuální verze Dikobrazu …

Miroslav Zikmund

Kdy si už koupíte SwissPass nebo IR Global Pass a pojedete se – místo infatilního blábolení o ničem – seznámit s tím, jak jezdí v průměru z 80 % vzduchem obsazené vlaky ve ŠVÝCARSKU …. například první ranní vlak z Vispu do Zermattu – mimo jiné luxusní souprava Glacier expresu, za obvyklé jízdné / Swiss Pas, IR – jede tam jako „dělnický“ vlak … stejně tak vlaky na BLS ze Spiezu do Brigu, na starém Gotthardu a musel bych tu vypisovat kompletní švýcarskou síť … a stejně z hlediska obsazenosti dopadnete v Norsku, Švédsku, Finsku, Belgii, Nizozemí, Rakousku, Německu ….… Číst vice »

Alex

Každou diskuzi si jen opravdu hledám vaše příspěvky a tipuju z jahek ústavu jste.

Marcel Štancl

To Oliverem na vlastni práci když nejezdite tím co jste vytvořil vlastním potem a více používáte auto jak vlak.

Vašek

Je to čistě moje věc, zvykl jsem si být nezávislý na jízdních řádech, nenavazujících spojích, zpožděních a tohle jsou věci, které ve své profesi nedokáži ovlivnit. A konec konců, jezdím za své peníze a nikdo mne nedotuje.

Pája

Pokud by zaměstnanci místo režijek fasovali auto i na soukromé cesty, budou spokojení všichni? Taky ne? Tak to už nevím….

xyz

Dodám, že i cesta do/z práce je brána jako soukromá cesta (protože není součástí pracovní doby; případná nehoda při takové cestě a úraz s tím spojený nejsou brány jako úraz v rámci výkonu povolání apod.).

***** Petr

Úraz cestou do práce je pracovní

Miroslav Zikmund

Tenhle blábol vám nakukal kdo … Pracovním úrazem je úraz k němuž došlo v pracovní době, na pracovišti, při plnění pracovních úkolů nebo v přímé souvislosti s nimi …. Pokud půjdete na oběd v rámci neplacené přestávky na jídlo a oddech, upadnete, zlomíte si haksničku, tak to nebude pracovní úraz, protože – nebyl jste na pracovišti – jednalo se o neplacenou přestávku (tedy nikoli pracovní doba). Pokud bude na pracovní cestě – činnost související s výkonem práce a utrpíte úraz, i když to bude mimo placenou dobu – zaplatí vám jen 8 hodin (nebo obvyklou šichtu), tak to bude pracovní… Číst vice »

Ketchup1970

Vidíte a můj kamarád při ceste do centra údržby SNCF ráno byl sraženiny nepozornými řidičem a byl to pracovní úraz včetně náhrady mzdy pojistného ze strany SNCF . Asi 3500,€ to dělalo za zlomenou ruku . Jiná země jiní lidé , jiný mrav . A platí jim režijka .

Miroslav Zikmund

To se samozřejmě nevylučuje … záleží na okolnostech …

Ondra

U režijek by mne zajímalo jak to s nimi je ve vztahu k daním. Každý zaměstnanecký benefit by měl být ze zákona zdaněn. To firma nabízející režijky eviduje každou jízdu každého zaměstnance a rodinných příslušníků? Nebo porušuje zákon?

Ketchup1970

Věřte tomu, že firma podléhá auditu a při úpisu dluhopisů si všechno ohlídají ratingové společnosti .

Miroslav Zikmund

Podobný nápad měl už Kalousek a nějak nepřišel na metodu, jak to sledovat … A co byste chtěl zdanit … z režijek se platí DPH … stát si na své přijde ….

Ondra

Tak jde asi o to jestli existuje nějaká roční síťová jízdenka (podobná režijce) i pro běžného cestujícího. Potom by mohlo ČD říct že to jen pořídí svým zaměstnancům a odvést z toho daň.

Axel

Tady je vidět v praxi, jak se nevyplácí „chovat se jak pštros“. Když teď pasažérská ČD asi nemá v kasičce, aby přidala svým odborníkům na dojíždění. To máte třebas a) ten výborný „kauf“ podílu na ČD Telematika … „Faltýnek pozdravuje“ https://www.seznamzpravy.cz/clanek/faltynkuv-diar-jak-se-dostalo-zlate-vejce-ceskych-drah-k-miliardarum-150501 b) Nebo výběr elektrovagonků, kdy jeden z možných dodavatelů to napsal dokonce oficiálně: „„Udivuje nás, že tak významné nákladové položky životního cyklu vozidla, jakou jsou například spolehlivost, intervaly údržby nebo spotřeba energie, nejsou zahrnuty do vyhodnocování,“ c) Nebo nynější nákupy dieslvagonků PESA RegioShark2 za částku kolem 750 tisíc kaček/sedačku (BTW: elektrovagonky PESA Elf.eu pro RGJ prý stály něco kolem… Číst vice »

Gargy

Zase nějaké predpoklady…a opět si protirecite ..když ČD se mají snažit nalákat nové cestující ..tak na nové stroje.

Axel

Jenže v praxi neplatí pravidlo… nové vagonky=přilákání dalších cestujících. Viz příklad fy RGJ, která krom pár vagonků ASTRA používá zánovní vagonky nebo vagonky z vetešnictví. A osvědčilo se panu Jančurovi pojízdné vetešnictví? Z nuly v 2011 na 5,5 mil. vlakových kilometrů v 2019 na kolejích v ČR. Jo, osvědčilo. Protože do roku 2020 RGJ v ČR provozoval skoro pouze IC vláčky, tak těch 5,5 mil. vlkm RGJ můžeme srovnat s 16,4 mil. vlkm pasažerské ČD v kategorii vláčků SC, EN, EC, IC a Expres, také za rok 2019. Čili cestující mívají kombinaci potřeb, např. potřebují srozumitelnost. Tj. lidi, kteří jezdí… Číst vice »

zdenek

Vagonky, vláčky….jste supertrapnej s těmi zdrobnelinami:-(

Miroslav Zikmund

Duševní porucha …

Miroslav Zikmund

A co jste tím výčtem chtěl říci ?

Axel

Že se poctivým odborníkům v ČD tuze nevyplatilo „dívat se stranou“, když se z ČD kutálí/rozkutálely peníze.

Přímý penězovod 1,1 milionů Kč/jednoho zaměstnance ČD (+DPOV,…) ze společné kasy do pasažéřské ČD je víc než dost.

Takže je naprosto nereálný požadavek na zvýšení dotací, což je téma článku.

Pokud si odborníci v ČR na svoji nepeněžní část výplaty (jízdenku s 99% slevou) neumí vydělat od zákazníků svého zaměstnavatele, tak aspoň si měli odborníci v ČD pohlídat hospodaření svého zaměstnavatele. Zastoupení některých zaměstnanců v dozorčí radě firmy ČD už dávno mají.

Vrabec na střeše

Česká klasika, chcípla mi koza, tak ať sousedovi chcípne taky. Aneb když 99% lidí má benefity na ho..o, tak ať je má i to 1%.

xyz

Z čeho předjímáte, že 99 % lidí má benefity na ho… ?

Gajda

One ticket 365 stojí 24981 – tak 2498 ročně by bylo fér a s platností po celé síti napříč všemi dopravci. Pořád by to znamenalo jen 208 korun měsíčně, to není až tak moc.

Vbb

>tak 2498 ročně by bylo fér
Nač být tak přízemní?
Tisícovka je až až!
(ironie 🙂 )

Milej zlatej, i roční MHD v Praze je dražší, a to s ní můžete jen „vocamcaď pocamcaď“, a ne rajzovat po celé ČR všemi dopravci.

Mara

A jak se podileji vlastnici kuponu na MHD v Praze na doprave v Praze/CR ? 🙂

Karl vB.

Řekl bych, že pražská roční MHD je v porovnání s jinými krajskými městy jednou z nejlevnějších v Česku s přihlédnutím k možnostem jejího využití – porovnej např. velikost Prahy a Č.Budějovic (stejná cena).

Miroslav Zikmund

Pražská ročka = jízdné 10 Kč denně / senioři 60-65- cca 7 Kč denně má za cíl natáhnout cestující do MHD místo toho, aby jezdili vlastním autem …
Svým způsobem analogie parkovišť P+R na okraji města ….
V Lucembursku šli poddaní pana velkovévody ještě dál, tam je veškerá veřejná doprava od března 2020 zcela ZDARMA …. cíl – dostat poddané i cizince (pendlery) do vozidel veřejné dopravy namísto aut …

Karl vB.

No dobře a teď můžete ještě odrecitovat, jaký je cíl MHD v CB, pokud si myslíte, že to je něco jiného, než v Praze.
Nevím, proč argumentujete Lucemburskem, když sám dobře víte, že to je stejně represenativní, jako za staré doby argumentovat úspěchy JZD Slušovice.

Miroslav Zikmund

A to si jako myslíte, že každý držitel režijky bude jezdit denně vlakem po celé ČR se všemi dopravci … Pokud pominete „kancelářské krysy“ jezdící denně vlakem do práce a zpět několik desítek kilometrů tak zase tolik jízd týdně / denně ten režijkář neudělá … Kdo je z místa, tak na režijku jezdí akorát o víkendu / dovolené … V Maďarsku jezdí osoby 65+ ve veřejné dopravě (na železnici osobními vlaky) zdarma = jsou na tom líp jak režijkáři, co si MUSÍ režijku kupovat a vlaky tam nejsou přeplněny nudícími se osobami 65 + … na rozdíl od Maďarska a… Číst vice »

Vbb

Každý režijkář sice ne, ale jsou tací, co schválně někam jedou jen kvůli tomu, že tam je NAD, tak aby si taky prohlídli krajinu ze silnice, když už je to na režijku. A pak o tom ještě píší na K-reportu.
Nezvoní vám v uších? 🙂

>co si MUSÍ režijku kupovat
Ona je povinnost tu režijku kupovat?

Jiří Kocurek

Rýpavá: Co tak stejnou 75% slevu, jakou mají studenti?

Kiko

Za to může Axel, takže víme, že pracuje na krajském úřadě Plzeňského kraje.
Žádný Koryčany, žádné stavědlo, je to úřednický šotek.
Ty jeho dnešní výplody skutečně stojí za to, nikdy jsem nevěřil že skončí a nevěřím tomu dále, přesvědčil jste mě o tom, že i svoboda slova si zaslouží regulaci.

Apten

AXEL FOULY
Furt stejnej prudič. Je v důchodu, tak má čas vypsávat ty svoje ELABORATY. Lže, protože psal, že už končí s diskusi na tomto webu. Ale jelikož si nemá s kým pokecat, tak prudí stale jako kolovrátek. Furt dokola.A nedá si říct a nedá si říct.

Axel

škoda, že namísto hatování si radši pasažérští nádražáci ČD nevšímají potřeb těch posledních cestujících,kteří ještě jezdí vláčky ČD. Např. když vláček jezdí přes větší nádraží kde se přestupuje (a cestující musí podchodem), tak bezva by bylo na poslední vagonek ZEZADU dát ceduli kam jeden ten konkrétní vláček = nyní je cedule Z BOKU vagonku (ve dveřích) a ta nynější cedule je psaná dost malým písmem. Myslím, že v některých regionálních dialektech nádražštiny té současné ceduli se říká „kalendář“ Když člověk nestíhá, např. protože vláček přijel zpožděný, tak při hledání navazující vláčku se hodí každá blbuvzdorná pomůcka jak najít který je… Číst vice »

roman

Stačí se podívat do apky můj vlak. V detailu vlaků je napsané z které koleje a nástupiště vlak odjíždí. Případně použijte idos, tam je to samé.

Axel

Hm… popření problému nepřinese vyřešení.

Ono existuje nějaký důvod proč došlo ke zdvojnásobení počtu autíček.

A proč 80% sedaček vagonků ČD vozí vzduch, přestože průměrné jízdné po Česku ve vláčcích ČD je necelá kačka/km bezDPH = dost levné.
Čínský vir není hlavní příčinou, neboť ve 2019 vzduch vozilo cca 70% sedaček vagonků ČD.

Výkolejka

Pokud se ukáže ze problem vubec neexistuje tak nema cenu hledat řešení : – D

Miroslav Zikmund

Kolovrátek duševně nemocného jedince … takové je průměrné obsazení vlaků téměř v celé Evropě …. PROČ – protože vlak jede plně sedačkově obsazen třeba „jen“ ze Smíchova do Dobřichovic, protože z HLN na Smíchov frekvence není a z Dobřichovic dál k Řevnicům / Berounu nemá tolik lidí potřebu cestovat … v Dobřichovicích vystoupí 100, nastoupí 10 …. Vaše fantasmagorie, že lidí budou jezdit vlakem jen tak, protože je TO levné by měla být důvodem k návštěvě psychiatra … Konec konců ani vy sám nejezdíte „jen tak“ vlakem, protože je to levné … PROČ, když je to tak levné … zvýšil… Číst vice »

Lukáš Chytil

A prozradíte mi, jak chcete v Břeclavi vidět vlak při výlezu z podchodu ze zadu? Je tam „Pragotron“ (Elektročas) v podchodu, při vlezu do podchodu a na nástupišti plus ještě na tom vlaku a hlásí to i staniční rozhlas. To už musí být člověk degen, aby nevěděl, do čeho nastupuje.

Zezadu ten vlak může vidět jen nádražák, který jde přes služební přechod. Nevím, co ještě víc byste chtěl.
A za další, každý normální člověk, až na Axela, ví, že v zimních měsících, díky větrným virům za vlakem, by ta cedule stejně byla od sněhu.

Axel

„To už musí být člověk degen, aby nevěděl, do čeho nastupuje. „…

Tož to popisujete naprostou většinu národa. Neboť v pasažerské ČD zbývá pouhých pár tisíc vagonků (které z 80% vozí vzduch přestože průměrné jízdné je dost nízké = necelou kačku bez DPH/km v ČR).

Zatímco počet osobních autíček v ČR se víc než zdvojnásobil na víc než 6 milionů…

Lukáš Chytil

Teď si docela dobře odporujete. Buď s ČD nikdo nejezdí a pak to není problém a nebo jezdí, ale pak nevozí jen vzduch. Se do toho nějak zamotaváte.

Mara

Staci si napsat zadost u doktora a dostanete opatrovatele ZTP

Výkolejka

Aaaa … Uz zase ta obrovska stanice Břeclav kde bloudi davy cestujících protoze tam jsou celkem 4 nastupiste. Fíha : – D

Miroslav Zikmund

Pasažérští nádražáci neexistují, stejně tak jako vagonky (leda tak ne modelovém kolejišti nebo v hračkářství). Plechové směrovky byly historicky z boku …. Kdyby se vaše „hloupost“ jela podívat do Švýcarska, tak by zjistila, že na vlaku sestaveném z klasické soupravy bez bočního světelného panelu žádná tabule / cedule není …. Před cca 30 lety jsem byl „šokován“ ostrými obraty EJ – 6 minut, během nichž by personál (tehdy tam ještě jezdil štiplístek) neměl ani čas na nějaké obcházení souprav a měnění tabulí kam vlak jede … čelní / zadní panely nebyly … to je vývoj během následujících let …. pokrok… Číst vice »

Axel

Také je dobré prozkoumat další POKŘIVENOST. Kdy nákladní nádražáci v ČR v podstatě dotují pasažerské nádražáky v ČR (krom penězovodu ze společné kapsy přes SŽDC) . viz přehled zprůměrovaných částek „železničního mýta“ za cestování lidí ve vagoncích a za převážení nákladů ve vagoncích. ČR Freight services = 2,17 EUR/km ČR Passenger services = 0,58 EUR/km Německo – neuvádím kvůli složitosti údajů (zjednodušeně řečeno = je to naopak než v ČR tj. v Německu pasažérské vláčky platí víc než nákladní vláčky) Polsko Freight resp. Passenger = 3,14 resp. 1,53 EUR/km Rakousko Freight resp. Passenger = 2,35 resp. 2,61 EUR/km Slovensko Freight… Číst vice »

MHD

Mám dotaz na tvojí dialektiku. Nádražáci jsou tedy mimo jiné lokomotivy i vagóny?

Axel

v čem spatřujete nejasnost, když jedním z dárců „milodarů“ pro pasažérské nádražáky v ČR jsou VŠICHNI nádražáci, kteří se živí přepravou zboží (nákladu)?

Tj. nejen nádražáci od ČD Cargo, ale taky ostatní nádražáci kteří se živí přepravou zboží (nákladu).

Divím se, že tito konkrétní nádražáci nejsou naštvaní. Já být na jejich místě, bych naštvaný asi byl.

MHD

A nádražáci jsou tedy věci, nebo lidé? Nebo všechno dohromady?

Axel

Lidé=odborníci, odbornice.,

MHD

Já jen, že o nich píšeš jako o firmě. Tedy firmě včetně majetku.

Axel

OK. Vysvětleno…

A můžete mi prosím po lopatě vysvětit to Vaše „dialektika“?

Já se obvykle snažím používat jednoznačný jazyk…

Tj. k Vašemu zamyšlení pane „MHD“… např. jestli vlaky kategorie osobní vlaky jsou pojmenovány proto že jsou určeny pro cestování osob…, tak co/koho vozí vlaky kategorie rychlíky?

Gargy

Schválně ..vymyslite provokace , nebo jste retardovaný?

Axel

V čem je provokace?

Osobní autíčko = vozí lidi
Nákladní autíčko = vozí zboží, náklad
Dodávky/minibusky = můžou být podobojí tj. buď lidské nebo nákladní.

Vzhledem k 6 milionů autíček je jasné, že toto dělení zná drtivá většina národa.

No a člověk neznalý nádražštiny, když vidí, že jede osobní vlak a vlak rychlík si logicky odvodí, že rychlík není pro cestování lidí.

A to nechávám stranou ty vláčky označené tajuplné 2písmenkovou zkratkou, co se jinak vyslovuje a jinak píše

Gargy

Autíčka, minibusky.Coze jaké dvě písmenka?

Axel

jaké dvě písmenka?
SC
EN
EC
IC
rj

BDT

Já vám nevím, mě přijde, že každý normální člověk pochopí že rychlík by měl mít o něco kratší časy dojezdu, ze stanice A do stanice B a většinou to bývají větší města. Ale možná přeceňují normálně uvažující lidí a možná máte pravdu vy a slovo rychlík, je asi nějaký nákladní vlak, který je hlášen mezi osobními vlaky na nádražích, aby to vypadalo že toho jede z bodu A do bodu B více.

Axel

„Ale možná přeceňují normálně uvažující lidí“
… zkuste důkaz realitou = 20% sedaček pasažérské ČD vozí vzduch přes dost nízké jízdné…
A vagonků v pasažerské ČD zbývá pouhých pár tisíc.

Zatímcosobních autíček v rodině se zdvojnásobilo na víc 6 milionů osobních autíček…

PvvS

“ 20% sedaček pasažérské ČD vozí vzduch přes dost nízké jízdné…“
Tak vida. Už jen 20% je volných. To znamená že 80% je obsayených. To už by šlo…

BDT

A co to má prosím společného s příspěvkem,, na který teď reagujete?

Axel

Vy jste popřel EXISTUJÍCÍ problém, který vyplývá z nesrozumitelnosti/nejednozačnosti nádražštiny:
„No a člověk neznalý nádražštiny, když vidí, že jede osobní vlak a vlak rychlík si logicky odvodí, že rychlík není pro cestování lidí. „

PvvS

Naštěstí většina lidí přesahuje vaše inteligenční obzory a normálně těma vlakama jezdí.. Ale vás by evidentně přechytračil i šutr od trati…

Gargy

ČD Cargo posílá komu milodary..co to melete.cargo má svoje účetnictví , lidí mašiny , vagony a SOKV..S ČD nemá nic.. společného.

Lukáš Chytil

Což je bohužel pravda a taky je to na účetnictví znát.

Miroslav Zikmund

Nákladní nádražáci neexistují, tak jako pasažerští neexistují.

Nákladní doprava „dotovala“ osobní dopravu za „BOLŠEVIKA“. Pokud jste nepochopil, že BOLŠEVIK skončil v listopadu / prosinci 1989, tak skutečně patříte do „izbičky“ se zamřížovaným oknem, bez vnitřní kliky …

David

Jízdné zdarma být benefitem zaměstnavatele. Zaměstnavatel má možnost pořídit svým zaměstnancům jak krajskou tak celostátní jízdenku, které paktu bez ohledu na dopravce. Stát by měl tyhle zastaralé zákony o režijních výhodách zrušit. Tenhle kočkopes škodí naprosto všem, železnici především.

Někdo

Ale pak přijdou kreténi kteří nemají ani prd vědy o realitě a furt se budou stěžovat jak kraj jím zabral režijky

Ondra L.

Zadny takovy zakon neni.

David

Zákon č. 77/2002 Sb (verze 10), část první, díl 1, Hlava II, díl 3, paragraf 33.

Rudolf Tuček

Při dělení naČD, ČD cargo a sždc se jízdní výhody bohužel dostaly do zákona aby byly zachovány i pro oddělené části.

Gargy

Jo ČD Cargo nemá rezijky ale in 100.

Ondra L.

Tak to jsem pri gugleni nenasel. Tak beru zpet.

Ketchup1970

Posunte se v čase k c.k. Drahám který režijní jízdné měly , pak navštivte všechny ty SBB, ÖBB, DB, SNCB, SNCF , RENFE atd s vysvětlete jim jak mají režijní jízdné organizovat . A jak to škodí všem . Pšt a růžoví stewardi taky svezou kamaráda grátis . Jen nemává na nikoho plastovou kartiçkou .

Karl vB.

Řekl bych, že např. u DB od doby, kdy se z ní stala AG. se snaží snižovat náklady, mimo jiné i tím, že zaměstnanecké benefity platí pouze pro kmenové zaměstnance a jejich počet přirozenými odchody snižují a u toho, co lze, si najímají externí firmy. U regionální dopravy v NRW jsem zažil kontrolu jízdenek zaměstnancem firmy, která se v Česku zabývá úklidovou službou.
Systém značkových skořápek a nízkonákladového externího obsahu, nebo dceřinek s osekanými zaměstnaneckými výhodami, je zaveden i u Deutsche Post, Lufthansy a dalších značkových společností.

Krušnohorec

Ústecký kraj vydává krajské režijky a uznává i režijky ČD. Neslýchané!

Jméno*

Ústecký kraj je bohužel totiž zrušit nemůže, protože smlouvy uzavřel pomocí přímého zadání, nikoliv soutěží. Proto taky ve většině Plzeňského kraje režijka stále platí.

Jméno*

Režijní jízdné ČD neplatí ve vlacích ČD pouze tam, kde byla smlouva uzavřena pomocí soutěže.

Axel

Jistě, že svezení vláčkem firmy ČD na kolejích v ČR něco stojí. Krom jízdného od cestujícího v průměru necelou kačku/km (bez DPH) firma ČD loni inkasovala dalších cca 3,50 Kč penězovodem ze společné kapsy nás všech. Tož ono vyžadovat ze společných peněz ještě nášup (dodatečnou slevu) pro zdravé, pracující poctivé odborníky pasažerských nádražáků … to chce fakt velkou … ehm „odvahu“. Ono totiž zejména některé regionální vláčky pasažérské ČD jsou nejvíc náchylné k tomu, aby jim byl odňat penězovod ze společné kasy kvůli velmi vysokým nákladům/malému využití. Tj. proč platit tolik peněz za pár tisíc téměř prázdných vagonků pasažerské ČD,… Číst vice »

Výkolejka

Jupí! Axelicek se nam vratil …. : – D

Vašek

Mám pocit, že nikdy neodešel.

Lukáš Chytil

Jenže ty prázdné sedačky nemáte jen ve vlaku, ale všude v MHD. To zrušíte i večerní/ranní spoje autobusu a MHD? Tak to gratuluji. Akorát vám asi moc nepoděkují lidé bez aut.

Gwann

pokud bude ale režijní OneTicket, co tu budou někteří myslitele vyrvavat v diskusích?

bylo by ale záhodno, tahle fragmentace je fakt chliv k pohledani

Axel

Souhlas – dává smysl, aby byla jednotná appka pro nákup všech krajských jízdenek… A aby byla stejná logika krajských jízdenek, např. aby ve všech krajích měli něco jako Univerzální jízdenka JMK (rozdíl by byl v ceně) ad „režijní OneTicker“ – zbytečnost. 99% národa nic takového nepotřebuje. Jestli zaměstnavatel část mzdy poskytne ve formě nějakých peněz na dopravu (třebas firemním autem), tak řešení vztahu zaměstnanec-zaměstnavatel je už dávno vyzkoušené a funguje v praxi. Čili stačí normální OneTicket pro všechny normální cestující, který může pasažérská ČD může kupovat pro své zaměstnance (nebo vyplatit zaměstnanci ČD peníze na ruku jako součást výplaty mzdy).… Číst vice »

Lukáš Chytil

Mě třeba zaměstnavatel kupuje IN 100 i s 1. třídou. Běžte mu do České Třebové říct, že je hlupák, že by stačilo pár korun navíc do výplaty.

Axel

To si nerozumíme… Reagoval jsem na nápad, jakési speciální varianty OneTicket.

..Že levnější je nechat standartní OneTicket (vzhledem k nemalým provozním nákladům fy CENDIS).
A tento standartní OneTicket nakoupený zaměstnavatelem může/nemusí zaměstnavatel poskytovat svým odborníkům/odbornicím buď zcela v rámci vyplaty nebo prodat s nějakou slevou oproti nákupní ceně…

A jiné možnosti nepeněžní výplaty v kombinaci s peněžní výplatou jsou taky OK. Samozřejmě.

Karl vB.

Je to elegantní řešení, které existuje.Teď jde pouze o to, kolika procenty z ceny, nebo jakou pevnou částkou, by zaměstnavatelé zájemcům o tento benefit přispívali.
Myslím, že v mnoha případech by se zaměstnanci spokojili i s krajskou kartou, nebo průnikem dvou krajů.

Axel

viz inspirace jak to funguje v Rakousku „Pendlerpauschale – cestovní náklady na denní dojíždění do práce“

orientační popis viz https://neotax.eu/cs/blog//jsem-zamestnan-v-rakousku-jak-si-mohu-snizit-danovy-zaklad-a-zvysit-preplatek-na-dani

Miroslav Zikmund

O jednotné režijce pro ZAMĚSTNANCE VŠECH ŽELEZNIČNÍCH DOPRAVCŮ hovořil pan RADIM JANČURA před několika lety na semináři k liberalizaci dopravy v Poslanecké sněmovně ….

Od té doby se nic neudálo …

Funguje to tak ve Švýcarsku, kde si občané nezávidí výhody / nevýhody jednotlivých povolání ….

Karl vB.

No vidíte, největší konkurent ČD v osobní dopravě poukázal na toto citlivé téma „před několika lety“. A můžeme se teď akorát ptát, kam to za celou dobu do prosince 2021 posunuly ČD, které by měly mít největší zájem na tom, aby se toto citlivé téma vyřešilo. Mají k tomu barák na nábřeží plný lidí a na MD fakt daleko.

Jiří Kocurek

Naco zavádět takové novinky, když stačí udělat státní převrat, změnit ústavu, zrušit kraje a zavést vedoucí úlohu ČD v osobní dopravě. 😛

Petr Šimral

No vidíte. My jsme kdysi v roce 1998 s ČD i jednali o vzájemném uznávání režijek. Odpovědí bylo, že oni by nám pro čtyřicet lidí zpřístupnili obrovskou síť a my bychom poskytli pro 100 000 režijkářů jen několik desítek kilometrů tratí. K dohodě nedošlo…

Karl vB.

A co by na to odpověděl pan Zikmund?

Ketchup1970

Pan Radim toho napovídal a řekl i nehezkého …

Prucha

Nezáviďte,ona i ta řežijka něco stojí a vůbec vy závistivci pojďte dělat do provozu ať si to zkusíte ……

BND30

Do dolů a továren úředníci z kaváren. To už tu bylo. Nikdo ti tu průkazku nezávidí. Fakt ne. Nebo možná někdo ano, ale není jich většina. Diskuze je o tom, zda je správné, aby cizí subjekt (stát, kraj či dopravce) akceptoval na svoji službu, kterou si objednává a platí, slevu (0-100%) pro někoho dalšího, který pro ten subjekt přímo nic nedělá a není s ním v zaměstnaneckém poměru, aby to bylo možno nazvat zaměstnaneckým benefitem. To si fakt musí vyřídit zaměstnavatel a zaměstnanec. Nikdo další do toho vztahu nemá být zatahován (vyjma odborů). Pekařka z Penamu také nemá slevu na… Číst vice »

Vapa

píšete nesmysl.

Pavel

Takovou míru sebekritiky bych od tebe nečekal.

Karl vB.

Režijní výhody v podobě, jak je chápou mnozí účastnící této diskuse vznikly v době, kdy byla železnice unitární a státní. To znamená, že stát byl dopravcem i přepravcem a ve „svém“ podniku si rozhodl o tomto benefitu, který byl tehdy universálně platný na celé síti ČSD. Stav, který je dnes, by se dal charakterisovat tak, že je několik osobních železničních dopravců a mnoho silničních-autobusových dopravců a 15 objednatelů, tedy veřejných přepravců (kraje+MD). Někteří zaměstnanci jednoho železničního dopravce se ovšem domáhají svých „historických“ výhod z bývalého unitárního a státního systému napříč přepravci, kteří i nesou riziko tržeb. Dalo by se to… Číst vice »

Miroslav Zikmund

A proč může „režijkový“ systém fungovat mezi množinou železničních dopravců ve Švýcarsku ?

Tomas

A funguje to tam z nařízení, nebo na základě dobrovolné vzájemné dohody? Jakékoliv zásahy státu (úřadů) do cenotvorby jsou ksindl a nic víc.

Karl vB.

Stejně se mohu zeptat i já vás, proč železniční dopravci v Česku nefungují tak dobře, jako ti ve Švýcarsku?

Ketchup1970

Copak dopravci , ale soudy , Koláčka dohnali až švýcarské soudy…

Karl vB.

Historickou kontinuitu, která ctí i desetiletími nepsaná pravidla a podílí se tak na morálním stavu společnosti nelze finančně vyčíslit.

Daniel Jablonecký

A proč by nefungoval? Švýcarsko je fungující země. Ptáte se jak kdybyste tam nikdy nebyl.

Tomas

To samé mě napadlo také. Jenom s pečivem.

Ludva

Pane kraje, které jak píšete, nesou riziko tržeb se podle mnohých bojí že se jim ty tržby sníží. Ale to je nesmysl. Kvůli režíjkářům se jim nic snížit nemůže. Každý kraj si dělal průzkumy při tzv. sčítání, takže má přehled o tržbách, ve kterých řežíjkaři nebyli. Podle toho si jistě dělal kalkulace do smluv s dopravci. Snížení tržeb kvůli režíjkářům je proto nesmysl. Naopak jestli někomu hrozí snížení příjmů, je to někdo naprosto jiný. Za režíjku se platí a ČD odvádějí za ně DPH. Takže o tržby příjde státní kasa. Naprostá většina těch lidí přesedlá na auta, což je také… Číst vice »

BND30

Pokud někdo přesedlá z vlaku na auto, tak státní kasa rozhodně nebude tratit.

Vapa

Nechápu co je konfliktního mít jízdní výhody. Je zde řada dalších dopravních společností , které také poskytují svým zaměstnancům jízdní výhody.

Vapch

Rejpavá poznámka: Že se to objevilo až po projednání PKS…

Výkolejka

Jako ze tenhle článek je prvni informace o tom omezení? : – D

Pepa

Nic přeci nebrání skvělému zaměstnavateli koupit zaměstnancům benefit v podobě ročního OneTicketu ne? Ten bude zase platit všude 😀

Mariscal Mariano Santamaria

Přesně tak, toto je jediná a správná cesta

jiný Petr

Pracuji u železničního dopravce a přesně takto to děláme.

Dominik

Jenže síťový OneTicket nepřináší ostatní výhody, co režijka, takže bychom si v současné chvíli pohoršili.
Takže říct, vždyť se může koupit OneTicket, je jen alibismus, aby to někdo nemusel řešit.

Lukáš Chytil

Jenže OneTicket neplatí v komerčních vlacích. Toto téma jsme už u zaměstnavatele řešili a zatím jsem Dospěli k názoru, že IN 100 je prozatím lepší, další roky se ukáže.

PvvS

To ale režijka taky ne.

Lukáš Chytil

Ale dá se na ně dokoupit.

Lektor

A jéjé tradiční vlna závisti k benefitům nádražáků. Nikdy jsem nepochopil proč zrovna u nich tolik vadí. Jako by ty vlaky jezdily jen kvůli režijkářům a přitom se jedná jen o pár tisícovek.

původní Jakub P

To je jednoduchy a logicky. Stedre benefity davaj daleko vetsi smysl u ziskovych firem. U firmy ve ztrate je celkem prirozene, kdyz podilnici na prilisnou stedrost benefitu brblaj. A kdyz je ta ztratova firma z vetsiny ve vlastnictvi statu, tak podilnikem jsou vsichni danovi poplatnici…

Plus v pripade brutto smluv by ty benefity platil jeste nekdo uplne jinej, nez firma.

Navic pridejte to, jak se umi cast zamestnancu drah chovat k cestujicimu „substratu“ kterej jim celou tu srandu plati.

původní Jakub P

Už to, jak tady v diskusi vážně pár železničářů uvažuje o tom, že by kvůli jednomu konkrétnímu benefitu stávkovali je varovné. (Samozřejmě doufám, že většina zaměstnanců i členů odborů bude rozumnější a je to jen klasická hlasitá menšina, ale na dráze kdo ví) A pokud by ta stávka skutečně vypukla, ukázala by jediné – že odbory na železnici dávno překročily hranici, kdy jsou prospěšné a jsou daleko na té straně, kdy firmě (a zaměstnancům v ní) spíš škodí. Ne, že by nabídka benefitů neměla být konzultována se zaměstnanci, pokud jsou ve firmě odbory, tak (i) jejich prostřednictvím. To ne, to… Číst vice »

Gwann

jako řev ohledně režijek je uz dost otravny. jen nevím, zda mi vadí víc ti tydyty…co ječí…když nebude rezijka, nehne se ani kolo…nebo ti kteří to ajznbonakum tak strašně nepřejí a zavidi a chtějí sebrat a lžou, že vlakem nikdo jiný než rezisti nejezdí.

Pražák

Já tady teda nevidím nikoho kdo by chtěl železničářům něco brát. Jen říkáme, udelejme z toho benefit, který ČD a SŽ budou normálně od svých obchodních partnerů (kraje + stát) kupovat. A nikoliv dotaci, kterou budou obchodní partneři poskytovat zaměstnancům svého dodavatele.

Gwann

mno, demagogie a předvádění toho, že nechápu o co jde, že?

tak si představte, že jeden developer si koupil barák. byla v něm hospoda, součást sítě hospod. podmínkou k pokračování v nájemní smlouvě bylo vyjma jiného…dáte nám několik kartičky na slevu tuším 25% v hospodách.

běžně tržní prostředky.

a jinak ty SZ…to už jste úplně mimo. protože tem to CD musí vydávat z příkazu. ne že své vule

Pražák

Ale to je přesně ono. Normální obchodní vztah a nikoliv právo ze zákona. Takže ať se ČD s krajem dohodnou např. na slevě, které ČD poskytnout kraji z ceny za své služby a není problém. Protože i ta Vaše síť restaurací měla možnost říct ne pokud by usoudila, že to není výhodné.

Ludva

Pane Pražáku to že obchodním partnerem je kraj a stát není pravdivá. Obchodním partnerem je jen stát. Již jsem to tu psal. Kraj nic ze svého neplatí. Na dopravu dostává peníze ze státního rozpočtu. A můžete mi prosím vás vysvětlit, proč by si stát musel nechat něco od svých firem kupovat? To znamená že stát si bude něco kupovat sám od sebe. No ano proč něco dělat složitě, když to jde jednoduše prostřednictvím benefitu. Když by se šlo do důsledku, tak proč by měl někdo ( kraj ) zakazovat něco někomu kdo to skutečně platí. Kraje o dopravě jen jednají… Číst vice »

Pražák

Kraj je samostatný právní subjekt, peníze dostává dle Zákona o rozpočtovém určení daní.
A ČD není státní podnik, ale normální obchodní společnost. To, že 100% momentálně vlastní stát na tom nic nemění. V právním státě se vše řídí platnými právními předpisy a nikoliv dojmologií.
Takže to co tu tvrdíte jsou pouze Vaše dojmy, které se skutečností nemají nic společného.

Ludva

To že peníze na dopravu jdou ze státního rozpočtu, takže vlastně od státu není jen můj dojem. To je prostě fakt. A je naprosto jedno dle čeho se tak děje. Když někdo něco sponzoruje, třeba sportovní klub, nebo sportovce, také má uzavřenou smlouvu, kde je řada věcí přesně vymezena a určena, tak aby to pro sponzora bylo výhodné. Tak nechápu, proč by stát jako “ sponzor “ nebo lépe řečeno ten kdo platí, nemohl mít klidně třeba i zákonem dané určité podmínky na kraje. V tomto případě uznávání benefitů pro SVÉ zaměstnance a to z jednoho prostého důvodu. Protože to… Číst vice »

EC104

Takže kraj=stát, nebo snad kraj je nějaký soukromý majetek viz nějakého Krakonoše, Trautenberka či Langera…?? ČD a.s. 100% vlastněny státem, SŽ státní organizace zřizovatel MDČR (stát). Tak nechápu v čem je problém? Však taky jediný soukromý dopravce režijku neuznává. Tak nevím v čem je tedy problém.

Pražák

Jediné co je tam dle platných právních předpisů státní je SŽ. Zbytek je pouze Vaše nepochopení.

Pražák

Protože je to nesmysl? Zkuste se na to podívat bez „modrých brýlí“. Kraj si pro své občany obejdnává dopravu u ČD a to v tomto případě dokonce pro dopravce v nejvhodnějším režimu, kdy dopravce není závislý na počtu pasažérů, tedy i když vlak pojede zcela prázdný, ČD dostanou svoje. Riziko tržeb na sebe bere kraj. Ale ČD říkají, kromě normálních pasažérů, kteří zaplatí jízdné (jež je příjmem kraje) tam budou ještě jezdit naši zaměstnanci a jejich rodinní příslušníci a to buď zcela zdarma, nebo za zcela neadekvátní náhradu (oproti ceně té samé služby, kterou by zaplatil běžný občan). Takže se… Číst vice »

M M

Ve všech evropských zemích mají nádražáci režijky. Můžete jim jít vysvětlit, proč je to nesmysl.

Axel

No a v čem je problém? Nic nebrání pasažérské ČD, aby svým zaměstnancům nakupovala normální jízdenky = a nakoupené jízdenky by ČD rozdávala/prodávala se slevou svým zaměstnancům

Pražák

V tom, že jim má benefit hradit jejich zaměstnavatel a nikoliv jeho obchodní partner? Proč je takový problém, aby ČD a SŽ normálně tuto službu platily ze svého?

Axel

Pražák:promiňte, tak jak to popisujete to nedává smysl.. totiž zvýšení mezd zaměstnancům ČD (aby si zaplatili normální jízdné) by zaplatil kraj… ČIli princip houpacího koně = nic neušetříte. Celá záležitost okolo zkřiveného vnímání pasažérské vláčkové dopravy spočívá v omylu: JEDU VLAKEM, PROTOŽE TO MÁM (skoro) GRÁTIS, NIKOLIV PROTOŽE CESTA VLAKEM JE PRO MÉ NEJVÝHODNĚJŚÍ = Kdybych měl platit normální jízdné, tak bych se rozhodoval jako každý normální cestující (poměr: pohodlí, čas strávený na cestě, kolik mi zbývá ujít pěšky po vysednutí atd.)…. Tj. je dost možné, že až pasažerský nádražák ČD začne platit normální jízdné za jízdu vláčkem, tak třebas… Číst vice »

Pražák

Vy jste vážně exot. Proč by to platili zaměstnanci? Je to benefit, tedy ho má platit zaměstnavatel. Klidně formou slevy z ceny za své služby, které fakturuje kraji.

Axel

Aha to jsme si nerozuměli…. Samozřejmě, že jsem měl na mysli součást mzdy. Akorát z pohledu zaměstnavatele je důležitá ta celková cifra nákladů na jednoho odborníka/odbornici… Nehraje roli jestli CELÁ částka je vyplacena na ruku, nebo jestli část mzdy je „na ruku“ a část v jiné formě, např. nepeněžní = cateteria. Uznávám, že v současnosti existuje daňové zvýhodnění pro část nepeněžní možností jak vyplácet odborníky. A také uznávám, že velmi důležitý je psychologický dojem. Pozitivní (či nulový) dopad konkrétní formy catefeterie, na motivaci konkrétního odborníka, však není jednotný, neboť my lidé se lišíme, neboť jsme individuální osobnosti. Lidově řečeno =… Číst vice »

Diesel

Logický krok, podnik , který je dotován z veřejných zdrojů a v silném prodělku rok co rok není to pravé ořechové kde rozhazovat. Že škodovka dá výhodněji auta zaměstnancům je věc jiná tam ten podnik do rozpočtu naopak leje a ne zrovna málo.

Daniel Jablonecký

To s tím vůbec nesouvisí. Důvodem je to, že smlouva s krajem je v režimu brutto, tedy dopravce nenese riziko nedostatečných tržeb, to naopak nese kraj.

Ludva

Vážený pane. Tak předně ČD nejsou dotovány, ale je jim hrazena prokázaná ztráta. Stejně jako všem ostatním dopravcům jezdícím v závazku. Ano včetně RJ. A oblíbené argumenty, že benefity u soukromých firem jsou vlastně v pořádku, protože to přeci není hrazeno ze státního, je také značně lichý. Nebýt těch benefitů, to zboží by si zaměstnanci kupovali za plnou cenu a stát by vydělal na vyšší DPH, ve firmě by jistě byl i vyšší tlak na mzdy, který je benefity snižován a stát by měl vyšší příjmy z daně ze mzdy. Na benefitech v soukromých firmách vydělávají jen ty firmy stát… Číst vice »

Tomas

Jenomže u ČD je ta ztráta z části způsobená i neefektivní prací. Soukromé společnosti mají vzhledem k výkonům méně zaměstnanců. Jenomže u ČD někoho propustit, to by odborářské lůze ruplo…

Axel

Vážený pane Tomas, sice neváhám upozornit na nešvary, které zvenku vnímám např. na firmě ČD.

Ale Vaše tvrzení bych si netroufl.

Spíše bych si tipl, že hlavní důvod ekonomické situace ČD je nezájem zákazníků=cestujících.
A to nedostatek SOLVETNÍCH cestujících.

Neboť za příliš solventní nepovažuji tu část cestujících např. ve slovenských vlacích ŽSSK, kteří používají vlak z důvodu žádné/velmi nízké ceny za službu https://www.webnoviny.sk/nasadoprava/bezplatna-preprava-vo-vlakoch-zostane-podmienky-vsak-mozu-obmedzit/

Miroslav Zikmund

No a nebude „režijka“ za 500 i na autobusy pro systém ztrátovější, než kdyby si zaměstnanec musel pro dojíždění do práce BUSmo – buď denně nebo na nějakou časovou jízdenku kupovat ….
Kolik režijkářů „asi“ jede v osobním vlaku z Berouna / Kařezu do Přeštic, aby to ohrožovalo finanční stabilitu krajské dopravy ?

Jan Neruda

https://www.koridory.cz/historie-jizdnich-rezijnich-vyhod-zamestnancu-drah/

Kdysi dal někdo do diskuse k jinému článku o režijkách odkaz na článek o historii těchto jízdních výhod. A protože se příspěvky diskutujících vždy opakují ve stejně nenávistném duchu, dovolím si i já opakovat tento odkaz pro ty, kdo si stále myslí, že je to pozůstatek komunismu. Dnes tato myšlenka ještě nezazněla (nebo jsem ji v diskusi přehlíd?)

Marian Kechlibar

On je to spíš pozůstatek časů, kdy železnice měla strategičtější význam pro stát a ještě byla práce na ní o hodně fyzicky těžší než dnes.

Můj dědeček začínal v depu v Přerově v roce 1950. To byl ještě kompletně parní provoz, samé házení uhlí – adekvátně vyčerpávající. Když pak časem přešli na elektrickou trakci, říkal, že se v lokomotivě nudí: „jenom tam sedím jako pan pes“ (doslova)

Mirislav Gardavský

Režijky měly být už dávno zrušeny, zdravotníci též platí doplatky, zaměstnanci bank též nemají lacinější hypotéku atd.
Není jediný důvod, proč by ajznboňáci měli mít vyjímku

Dominik

A mobilním operátoři nesmí dávat svým zaměstnancům výhodnější tarify, a Škodovka výhodněji auta.

BND30

Pletete si pojmy a dojmy.
Tam kde si dopravce provozuje vlak na své riziko, ať klidně svým zaměstnancům připlácí, že s ním jezdí.
Ale pokud to platí někdo jiný (kraj, stát), tak si (možná pro někoho drze, pro ostatní logicky) určuje podmínky, za jakých se s tím bude jezdit.

Výkolejka

Tak co resite teda? Vzdyt kraje a MD si ty podmínky davaji a nekde rezijky uznavaji a jinde ne…tak v cem je teda ten problém?

Miroslav Zikmund

Ve Švýcarsku se podobnými „kravinami“ nikdo nezabývá … tam si dopravu objednávají kantony, něco konfederace = stát; V tuzemsku jsou někteří krajští funkcionáři rozhodující o dopravě a tarifech OPILÍ MOCÍ (Ladislav Mňačko, Jak chutná moc), zejména jde o bývalé zaměstnance ČD / SŽ(DC) kteří v rámci snižování počtu zaměstnanců přišli o práci (třeba nechtěli dojíždět jinam nebo přejít na jinou práci), takže logicky přišli o zaměstnanecké výhody ČD …. a protože věděli o co jde (znali slabiny ČD), tak je s otevřenou náručí přijal organizátor krajské dopravy – a začali se primitivně mstít – podle vzoru > chcípla mi koza,… Číst vice »

Karl vB.

Řekl bych, že pro vedení kraje je důležité, aby mu fungovala doprava ke spokojenosti voličů, kteří to jednou za čas mohou dát najevo a při krajských volbách to hodit zase jim, nebo v případě nespokojenosti někomu jinému. Vaše teorie o mstě bývalému zaměstnavateli jsou příliš konspirační. Pokud budou ČD podávat nejlepší nabídky, nezlomí je ani vaši nepřátelé u krajského koordinátora dopravy.

Dominik

Ano je to nehorázná drzost sahat na něčí benefity, když ten někdo není jeho zaměstnavatelem.
Jediným přijatelný řešení by bylo požadovat kompenzaci od zaměstnavatele, ne sahat na něčí benefity, a samo ČD nabídlo paušální kompenzaci za všechny režijky, ale postup kraje jen ukázal, že je vysazen na režijky, takže za každou režijku extra a ty zaměstnanče útoč na zaměstnavatele.

Ondřej

Tak ekvivalent je , najmout si třeba autobus na výlet pro školu, kam si autobusák narve svoji rodinu a holky z kanclu, protože to je jeho benefit.

Dominik

To není ekvivalent, porovnáváte VHD (s pravidelným jízdním řádem, atd…), se soukromou akcí, ale čekal jsem tento nesmyslný argument.

Karl vB.

Opět nepochopil….

Dominik

Nesmyslné argumenty nelze chápat. To vy tady vymýšlíte blbosti.

PvvS

Až na to že JMK si smlouvou brutto platí plnou kapacitu toho vlaku.

PvvS

ČD si stěžovaly, že při soutěžích jsou zatěžovány režijkama a proto prý byly diskriminovány. Tak se uzákonilo, že u vysoutěžených vlaků se režijka nemusí uznávat. A když kraj využije svého práva a využívá pouze to, co je schválené, tak je to špatně ?

Ketchup1970

To by měl platit i strojvedoucí , protože sice vede vlak , ale vlastně se veze . Neplatí za to ze sedí ve vlaku, v duchu teple a vystoupí kolikrát doma . Nebo si veze zadek do Prahy .. pak si tam nakoupí a jede domů.

Ketchup1970

Pro minusare – byla to ironie .

aldik

Je benefit pro zaměstnance jako každý jiný, tak jim to nezavidte 😉

Pavel

Na náklady státu nebo kraje a nikoli jen pro zaměstnance.

Gwann

tak to lzete.

zaměstnanci bank mají levnější hypotéku i další výhody. jako zaměstnanec banky to musim vědět.

Vapa

A co takhle zrušit jízdní výhody zaměstnanců dp hl m Prahy.

Karl vB.

Řekl bych, že zaměstnanci DPP se nedomáhají jízdy zdarma v Brně, Zlíně, nebo jiných městech.

Dominik

Jenže v Brně je to jiný zaměstnavatel, než v Praze, ale ČD je v celé Republice jedno.

Karl vB.

Ale jezdí pro různé zákazníky – kraje, které také nesou riziko tržeb. Tam, kde nese riziko tržeb ČD, tam není s režijkami problém.

Dominik

To je jedno, jaký je zákazník, ale zaměstnavatel je jen jeden, přepravce ať si tedy řekne o paušální částku jako kompenzaci (samozřejmě v případě VHD, abyste mě nechtěl chytat za slovo a upozorňovat na neveřejné jízdy), ale nemá žádné právo omezovat benefity, nejsou to jeho zaměstnanci.

Karl vB.

To, že to je jedno, je pouze vaše fixní idea. Realita je jiná a od roku 2030 bude krutější….

PvvS

Ale má. Ono se může vcelky rychle stát to, že některé kraje přestanou uznávat režijku zcela. Na to mají právo.

ondra

Jako nádražák s „reží- nuže dobrá-zrušit režijky,Ale pak měřit všem stejně-to znamená vysokým státním úředníkům zrušit jejich nebetyčně vysoké benefity,například po propuštění/pokud vůbec je možné podle služebního zákona takového státního zaměstnance propustit/ žádných 90% platu půl roku po propuštění atd.

Dan Žatecký

Krajské tarify jsou k zlosti. Každý dopravce má mít nárok na svůj tarif a své příjmy, ne že si kraje budou na mistry a omezovat cestující a dopravce.

Navíc reżíjku by měli mít pouze zaměstnanci dráhy, a ne rodinní příslušníci.

Kubrt

Kraje tu srandu platí, takže je logické že chtějí spoluurčovat pravidla. Samozřejmě nikdo žádnému dopravci nezakazuje jezdit za svůj tarif na své riziko.

Jiří Kocurek

„nikdo žádnému dopravci nezakazuje jezdit za svůj tarif “

Bohužel, stalo se. Nedostal licenci, protože sousední kraj s tím nesouhlasit. Nyní místo něj jezdí dotovaná linka.

MartinS.

Když si tam ten dopravce bude jezdit na vlastní riziko, tak bude mít nárok na svůj tarif. Když jezdí na objednávku kraje, navíc brutto, tak jezdí za krajský tarif. Nárok na své příjmy přitom dopravce má. Platí mu to kraj podle smlouvy.

Daniel Jablonecký

Nikdo ČD nenutil, aby na takto postavené výběrko reagovaly. Šly do toho dobrovolně.

xyz

A co dopravci, ti si nehrají na mistry s tím, že omezují krajské objednatele? 🙂

P. S. Dopravce naopak tím pádem nenese riziko tržeb, což zejména v covidové době pro něj bylo dost výhodné.

Dominik

A čím je omezují, oni jim snad brání v prodeji jízdenek IDS?

Jarda

Ja uz jsem letos neprolongoval. Nema to pro me smysl. Na pul smen se jinak nez autem nedostanu a auto je beztak rychlejsi. Fira ze strednich cech.

Rudolf Tuček

Ze setrvačnosti jsem si to prodloužil ale když to vezmu za poslední roky kdybych si koupil lístek podle normálního tarifu tak ušetřím.

Dominik

No vidíte, já cenu režijky projezdím za cca měsíc (měsíc a půl) a to počítám jen cesty do práce.

Dominik

Na všechny směny se lze dostat VHD, jen by byl člověk v práci o třeba 3 hodiny dřív. Tvrdit, že nelze je tedy zavádějící, ono lze, ale hůře.

Jiří Kocurek

Tak být v práci 3 hodiny předem, vy byste tak praktikoval?

Dominik

Praktikuju úplně běžně, na nástupy ve 3 – 4 ráno, protože nemám auto, a ne vždy počasí umožňuje jet na kole.

Karl vB.

Levné auto na meziosadovou jízdu se dá pořídit v bazaru. Pokud byste chtěl raději nové, tak nejlevnější Dacia, která pro tento druh dopravy bohatě stačí, je za 110 Kč denně, což je jeden oběd v levnější hospodě.
https://www.dacia.cz/financovani/akcni-nabidky.html

Dominik

Jenže já si nestěžuju, že nemám auto, já jen dokazuju, že to jde dělat. Když nebude zbytí, tak klidně i přespím na nocležně, když bych měl nástup dál, a nebylo by se možné dostat na čas.

Karl vB.

Proti gustu žádný dišputát.
Já bych v práci 3 hodiny před začátkem šichty nečekal.

Karl vB.

Pane Dominiku, neberte to nijak osobně, ale pokud jste uvedl, že:
– roční poplatek za režijku projezdíte pouze na cestách do práce za pouhý měsíc,
– není výjimkou, že tam čekáte 3-4 hodiny před začátkem směny,
tak to vypadá, že prožijete valnou část svého produktivního života buď ve vlaku, nebo na pracovišti. Není to škoda?

HonzaEM

To je zase závistivců…. Mimochodem, reřijka se nevlastní, režijka se drží.
Ono sejné je to s IN 100, ta je taky v JM a plzeňském kraji jen na parádu.

Tomariero

Nemáte pravdu, in 100 normálně v těchto krajích platí.

Miroslav Zikmund

Ano, a můžete obecenstvu prozradit, jaký podíl z ceny IN 100 oba krajské systémy dostávají ?

Dominik

JM ne, In100 a In Business tam stále uznávají, proč asi.

Mates

To je zase informace 😀
Je snad logické, že pokud na nějaké trati jezdí jiný dopravce, tak volná jízdenka jiného dopravce tam neplatí.
Také je jasné, že každý kraj si nastaví svá pravidla, ve svém obvodu, pokud na to platí.
A mezi námi, není každý magor, který sleze z vlaku pracovně a hned se jde vozit soukromě. Většina kolegů, toho má za směnu dost, protože co se poslední dobou vozíme, je opravdu výkvět.

jal

Když se píše „S tímto jízdným může zaměstnanec a rodinný příslušník Arrivy, Českých drah, Správy železnic, GW Train Regio a Povedu cestovat jak autobusy, tak vlaky objednávanými Plzeňský krajem“
tak těch režijkářů vlastně přibylo a ještě ji mají na téměř celou krajskou dopravu.
Mělo by se začít bojovat nejen proti režijkám ČD, ale všem.
Jak k tomu přijdou ti, co nedělají u dopravy? : – )

Proč není umožněno rodinným příslušníkům popelářů jezdit na stupátku kuka vozů? Diskriminace!!

Miroslav Zikmund

Z bezpečnostního hlediska to není dovoleno ani popelářům …

Qěcy

V mnoha zemích na západ od nás tedy dělají až desítky let nelogické věci. I ve Spojeném království všichni nádražáci mají jízdní výhody v rámci národního tarifu National Rail bez ohledu na dopravce.
Rezijka je paskvilní přežitek, ale jízdní výhody by měly být řešeny v rámci SJT. Zatím není vůle toto jednoduše vyresit že strany Cendisuba MD.
A odbory, všechny, na to málo tlačej.

Pavel

V tom případě zrušení výhod, které platí kraj a stát a nejen zaměstnancům čd, nebude vadit.

Tomáš Macař

Já bych režijní jízdné úplně zrušil. Výhody by směl pobírat jen ten, co je v provozu ( strojvedoucí, průvodčí apod) jakéhokoliv dopravce..jenže 99% zaměstnanců ČD jsou socialisti, kteří by chtěli vše nejlépe zadarmo!

Petr

Jistě, když se firemní benefit netýká tebe tak je třeba ho zrušit.

původní Jakub P

Kdyz to bude firemni benefit, tedy hrazeny zamestnavatelem, proc ne. Kazda firma muze nakoupit zamestnancum rocni karty SJT, krajske, tramvajenky nebo salinkarty mesta, kde pusobi, atd. Podle charakteru a potreb firmy. Kdyz to bude rozsireny benefit, jedine dobre. Klidne by mohly dostavat i mnozstevni slevy, kdyz si je dojednaji. Pripadne by to mohlo byt danove uznatelne (IMO rozhodne smysluplnejsi nez stravenky). Problem s aktualnimi rezijkami je v tom, ze je dava firma a plati je v rade pripadu zakaznik firmy. To je jejich prusvih a to, co je na nich spatne. Ne jejich existence jako takova. Pokud si CD nechaji… Číst vice »

Gwann

promiňte, co to řešite? tady rezijky neplatí protože brutto. jinde to smlouvy umožňují, tak platí. kde je problém? že by stát mohl platit méně CD? ale když platí klidně víc…tak ať MD ve svých soutěžích režimy zruší. a zruší je i pro SZ a další urady

původní Jakub P

Řeším jednak to, že část držitelů režijek tuhle úvahu: brutto smlouva – nemusí platit, nechápe a brblá i na to. A obecněji to, že mi přijde zrovna předplatní jízdný na hromadnou dopravu jako super benefit, kterej by firmy (a třeba i stát) měly podporovat. Třeba možností odečtu z daní namísto stravenek, který zmutovaly do nesmyslnýho dolu na zisky pro stravenkový firmy a otravy pro ostatní zúčastněné. A přijde mi škoda podporu tohoto benefitu omezovat na zaměstnance pár firem a organizací. Plus mi obecně přijde dobrý, aby benefity nebyly vázaný na jednu firmu – můžou bejt samozřejmě klidně tematický, ale mělo… Číst vice »

Miroslav Zikmund

Firma nic nedává, zaměstnanec si kupuje aplikaci …

původní Jakub P

Jasně, a když někdo koupí obří vilu v Praze za milion, když v té lokalitě se podobné prodávají za desítky milionů, tak taky přece něco koupil a nikdo mu nic nedal…

To, že si něco můžete pořídit za zlomek (jednotky procent) obvyklé ceny, znamená, že vám někdo něco dává. Že je to touto formou a ne přímo pojmenováno dar je vedlejší.

121.065

Jo, a jinde tohle jako není? Třeba obchoďák u fy, co dostane služební auto i na soukr. cesty. A co třeba benefity ve Škodovce?

Adam

Nevšiml jsem si, že by zaměstnanci Škodovky dostávali auta skoro zdarma 😂

Vbb

Zaměstnanci Škodovky dostávali auta se slevou, ale museli se zavázat, že ho po dobu X let neprodají někomu dalšímu. V opačném případě museli doplatit rozdíl od standardní ceny.
Ale je to informace pár let stará, na druhou stranu přímo od takového zaměstnance.

Gwann

ja znám operativní leasing a jeho podmínky. a obdobné vyhodne

Daniel Jablonecký

A co teprve lokomotivy u Škodovky v Plzni! 😂

Gwann

to se dost pletete. před páru let…dostávali zaměstnanci možnost dle pozice až několika zlevněných operaku…cítigo vyšlo na 2000Kc/mesic. což je jistě hodně pod trhem. a není to jedna paní povídala, ale dost známých že škodovky.

Miroslav Zikmund

Porovnejte průměrný plat v Mladé Boleslavi …. o tom se může provozním zaměstnancům ČD jen zdát … stačí koukat na TV, číst noviny. Tam se o kvalitě KS dočtete …. kvůli čipům apod. jsou zaměstnanci doma na 80 % mzdy – já jim to nezávidím, ale i těch 80 % za „nadstardní dovču“ je více než bere většina provozních zaměstnanců na železnici – u všech dopravců ….

Karl vB.

Pokud vás to tak silně oslovilo, můžete jim nabídnout své služby.

Tomáš

Nevšiml jsem si, že by ten Váš “obchoďák” dostal auto na doživotí.

121.065

Nedostane, po X letech mu ho vymění. A pokud u fy bude na doživotí, tak auto má také. Nakonec jako ojetinu ho za pakatel odkoupí a dá manželce. Jen mi netvrďte opak, protože takových lidí znám hned několik.

Výkolejka

… „a da manželce“ …
Z takovychto kecu mam vzdy pocit ze chlapi si berou nejake neschopne kravy ktere potrebuji aby se o ne nekdo staral a vse jim platil.

Gwann

a když dám manželce náušnice, je taky neschopná kráva?

zcela logicky, jezdím pár let s autem, pak ho za pár korun koupím a dostanu nové. co s odkoupenym? dám ženě, decku, tátovi, bráchovi…kdo zrovna nemá…

Výkolejka

Tak to jste me asi nepochopil. Samozřejmě že není. Ale je prostě rozdil dat neco manzelce pro radost a dat ji neco co na ni tak nejqk zbylo. Zni to pak tak ze ona sama by se na auto nezmohla.
Nic v tom nehledejte : – )

Arimatejský

Ty náušnice budou taky ojeté? Tak to vám poděkuje.

***** Petr

Ano. Zvláště ty z operativních leasingu.

Pája

Obchoďáci v rodině fasují nové auto každé 2 roky, notebook a telefon taky. A můžou pracovat i z domu nebo pobytu u moře. Nezávidím jim to, teda jen maličko 😉

Roman Čadek

Auto k soukromým účelům je zaměstancům náležitě zdaněno (navýšení základu daně o 1% ceny auta). Jakou daň platíte jako železničář z režijky?

Miroslav Zikmund

Režijka není zadarmo, ta se kupuje … platí se DPH ….

Pavel

Není. „Jinde“ to není státem dotovaný provoz.

Karl vB.

Nevšiml jsem si, že by bylo Škoda Auto byla pravidelným příjemcem peněz ze státního rozpočtu.

Arnošt

Jojo, u firmy dostane služební auto každá uklízečka a každý rodinný příslušník ještě jedno.

Jiří Kocurek
Winchester1873

Budete se divit, ale mnoho z nich do práce ( do depa jako technici, do stanice jako výpravčí, či na nástupy jako strojvedoucí a průvodčí) dojíždí auty z obcí kde je dostupnost vlakem horší, nebo je rámci aglomerací naopak dostupnost MHD dobrá, a zde mají různé lítačky. Každý druhý kterého znám řiká že se mu režijka již nevyplatí, pro rodiny už vůbec ne. Sám si ji dosud držím.

Vbb

Kdo přesně „je v provozu“?
Strojmistr? Přednosta depa? Jeho sekretářka? Účetní? Technik BOZP? Uklízečka kanceláří v depu? Uklízečka vagonů v depu? Ajťák? Topič v kotelně v depu?

Gwann

z vás ta třídní nenávist přímo kape, soudruhu modrobolseviku

Martin Chovanec

A jak je to s platností InterRail?

Avlaky

Plně chápu že to tak udělali, ale co je podle mě špatně že se to nedá nahrát na režijní, aby nemusel mít každý více karet

Matla

Dá se to nahrát i na Inkartu…

Dominik

Nedá v článku je jasně uvedeno, že to musí být na Plzeňské kartě.

Pavel

Tak když si můžu nahrát na Inkartu Plzeňskou kartu, proč by tam pak nešlo nahrát zaměstnanecké jízdné…

Dominik

Já nevím proč to tak je, ale v článku je uvedeno, že jízdné musí být nahráno na Plzeňské kartě.

Výkolejka

Ovsem to neznamena ze existuje korelace mezi clankem a pravdou : – D

Dominik

Řekla to přímo mluvčí kraje, a ta by snad měla vědět, co říká.

MartinS.

Plzeňská karta je dvojí věc. Je to virtuální systém a zároveň je fyzický nosič dat. Pokud bude mít uživatel v systému PK zavedený kupón pro zaměstnance, potom by mělo jít použít jako nosič dat PK i InKartu. Ale má to svá drobná omezení. Nejde takhle na jiný nosič nahrávat peníze z elektronických peněženek – např. z EPIK na PK a z PK na InKartu. Ale u prostého kuponu by neměl být problém.

Miroslav Zikmund

A tu Plzeňskou kartu si nahrajete na režijku ….

Dominik

Už chápu, proč to dělat jednoduše, když to jde složitě.

Vlado99

Někteří diskutéři jsou fakt zabednění.

Miroslav Zikmund

Na režijku lze nahrát aplikaci Plzeňská karta ….

Matla

Dominiku, mám to nahrané na In kartě, čili odzkoušeno v praxi, že se to dá.

Jméno*

Dá se to nahrát i na INkartu, v článku je chyba.

Jozef

Nevím jestl je to opravené, ale píše se tam, že musí být nahráno na PK, nebo IN- KARTE. Takže by měla stačit jenom jedna.

Dominik

Už je to opraveno, původně tam byla jen PK.

Systémový specialista

Takže je to na další 4 roky zabetonované… Režijku, mám a využívám, ale uvítal bych OT, klidně bych do toho šel i půl na půl se zaměstnavatelem (využívám i pracovně).

Winchester1873

Já využívám režijku na dojíždění z pomezí Ústeckého a Středočeského kraje do Prahy. Ale uvital bych protažení tarifu pražské PID. Když může platit až do Turnova, Jesenice, nebo Světlé nad Sázavou https://pid.cz/tarifni-pojmy/tarifni-pasma-pid/ ,
tak nevím proč by nemohl platit až do Ústí nad Labem. I když chápu snahu krajských zastupitelů aby lidé pracovali na území UK kraje a za jeho hranice nedojížděli.

Daniel Jablonecký

Mohl. Je to jen otázka dohody mezi SČK a ÚK.

Miroslav Zikmund

ULK je velice rozumný. Nicméně tarifní systém DUK a PID se koncepčně liší … PID kruhový, DÚK – tarifní „plástve“ (šestiúhelníčky) a např. na rozdíl od IDSJMK ještě „tarifní jednice“ – nikoli, že každý šestiúhelníček na mapě je jedno pásmo s jednotnou cenou, ale v každém mohou být různé ceny ….
Nekritizuji, pouze konstatuji, pro cestujícího poněkud méně přehledné …. na rozdíl od zahraničních tarifních systémů (Rakousko, Německo, Švýcarsko ….)

121.065

Režimku ať si ČD strčí někam, 80% zaměstnanců dnes stačí jen oblastní jízdenka co by benefit.

Jan Neruda

Što takoje „režimka“?

Aleš

To je asi legitimace, spojená s nějakým režimem. U nás třeba důležitá před listopadem 1989 :-)))

Petr

A nebo je to benefit pro zaměstnance stejný jako u každého běžného zaměstnavatele, který funguje tak dlouho jak dráha sama. Ten listopad 89. Je kec co je již 32 neplatný žijeme v roce 21 .

Willy Brkos

„…benefit pro zaměstnance stejný jako u každého běžného zaměstnavatele..“

Samozřejmě že nikoliv, režijka se na rozdíl od jiných benefitů nedaní.

Jarmil

Kde??

Vbb

Nedaní. Platíte DPH z „ceny“ režijky (řádově tisícovka), nikoliv z ceny výrobku srovnatelného, tj. In100.
(„Režijka nemůže stát tolik co In100, protože neplatí pro psa“ 🙂 )

Dominik

Srovnatelného? Odkdy lze k režijce zdarma pořídit místenku, a naopak s In100 jezdit i na Slovensku?
Jsou to odlišné produkty.

Vbb

Vizte poslední větu mého předchozího příspěvku (tu v závorce) – přesně takovouto reakci jsem očekával.
Proto se taky hovoří o „srovnatelném“, nikoliv „totožném“ produktu.
A místenka zdarma je fakt jen drobnost. Srovnatelné produkty to samozřejmě jsou.

Jinak ta zmiňované věta je skutečná reakce jakéhosi modroguma, když se otázka možného zdaňování řešila před snad 10 lety na diskusním fóru ČD.

Dominik

Dobře, tak Slovensko, nárok na FIP

Dominik

To zas taková drobnost není. In100 prozměnu, žádný potřebný příplatek na komerční vlaky a lanovku.
Bez Slovenska a FIP to není ani srovnatelné.

Vbb

Blahopřeji k vlastnímu gólu.
Slovensko a FIP posouvají cenu „režijky“ nad cenu In100.

A vzhledem k tomu, kolik procent držitelů využívá možnost Slovenska či dokonce FIPky, bych se tím nezabýval.
A mimochodem, mezinárodní jízdné je od DPH osvobozeno 🙂 .

Dominik

Proč by měly? Ona je snad nějak stanovena komerční cena, těchto produktů?

***** Petr

Ano

Vbb

Odborný odhad se dá udělat.
Pokud byste měl dvě nabídky – jednu na úrovni In100, druhou rozšířenou o Slovensko a FIPky, očekával byste, že musí být stejně drahé, protože to „rozšíření“ nejde nijak nacenit?

Gwann

hele, já taky nedanim lepší sazby na úvěrech a lepší kurz při výměně valut

MartinS.

Běžný zaměstnavatel přispívá zaměstnancům na benefity ze svého, běžný zaměstnavatel nepotřebuje mít benefit zakotven v zákoně.

121.065

To ví každý, výraz vytvořený závistivci, jež režijku – režimku nemají.

Dominik

Není to sice nejideálnější, ale ta cena je rozhodně přijatelnější, jak absurdních 1500,- v JMK, i když zde je zas nějaká nesmyslná podmínka jejich kartičky.

Bram

Stupňujeme: Ideální, ideálnější a nejideálnější:-).

Co je ideálnější, než ideál?!? Nevím, tak se ptám:-).

HonzaEM

A optimální, optimálnější a nejoptimálnější xD

BND30

Dobrý, lepší, sovětský….

rozinka

Co je absurdní na ceně 1500 za celý JMK? Víte vůbec jakou dostáváte slevu?

Dominik

Slevu? Vždyť to je víc, jak 100% ceny základní režijky, od toho se odvíjejme.

Aleš

Režijka se plíživě stává mrtvým reliktem. Zvykněte si na to.

Dominik

Nemyslím si, spíš to dojde do bodu, že za režijku přijde stávka, nebo se docílí toho, že bude převedena pod SJT a platná všude, když si nutně někteří potřebují budovat stát, ve státě.

Greta

Už aby ta stávka přišla, nejlépe časově neomezená. ČD by zlomila vaz a drážní skanzen by skončil.

Dominik

Jo? Nějak zapomínáte, že režijky mají i zaměstnanci SŽ, takže když budou stávkovat oni, tak nepojede nic.
A na ty lži o skanzenu, při tom, jak se v posledních letech modernizuje, snad ani nemá cenu reagovat.

Greta

No jistě, ani kolo se nehne.

Dominik

Dobře, možná, že se nezastaví úplně celý provoz, ale bude minimálně dost zásadně omezen.

Arimatejský

No tak myslím, že si toho 90% obyvatel ani nevšimne a ti ostatní to pár týdnů přežijí. Holt budou mít litevský kamioňáci víc kšeftů.

Dominik

Vzhledem k tomu, kolik lidí denně využívá vlak, tak se to dotkne více jak 10% obyvatel, jistě na lokálce z horní dolní, kde jede 10 lidí za den, tak moc ne, ale na tahu Praha – Ostrava, či na trase jako Pardubice – Hradec, to postihne víc lidí.
A nákladní doprava? Například takové uhlí, jen těžko v daném množství odvozí kamiony.

Winchester1873

S tou stávkou nevím, ty železniční odbory už nejsou tak silné.

Dominik

Sice mám taky pochyby, ale při správném vedení, by to vyšlo.

Dominik

Dobře, zaměstnanci 1100,- a RP 1250,-, ať jsem teda přesný.

PetrB

Jo slevu. Roční IDS JMK stojí pro dospělého 26.800 Kč. Roční ČD pak stojí 19.990 Kč

Dominik

A ono se to jmenuje roční jízdné se slevou? Ne, jmenuje se to zaměstnanecké jízdné, nikde není ani slovo o nějaké roční jízdence pro dospělého, či že to je roční jízdné se slevou.
Navíc v případě JMK porovnáváte úplně rozdílné věci, roční IDS je platná na všechny druhy dopravy, kdežto doplatek pouze na vlaky (nestěžuju si, stačí to), takže brát jako výchozí roční IDS, které má jiný rozsah platnosti je zcestné.

MartinS.

Jestli není chyba v té základní ceně režijky? Správně by to mělo být tak, že cena režijky je rovna ceně IN100 nebo podobného produktu, zaměstnanec si může koupit režijku s výraznou slevou, ale rozdíl bude muset dodanit. Potom by zaměstnanci na dráze neměli pocit, že cena režijky jsou nějaké drobné. A cena za zaměstnaneckou jízdenku pro všechny druhy VHD v JMK by se rázem nezdála nijak vysoká.

***** Petr

Napsal jsi to pěkně ale podle mě Dominik a další nemají absolutně představu o ceně jízdného . Pokud je cena okolo 25000 ročně a za rezijku 1500 možná by to chtělo dodanit a tři roky zpětně. Byl jsem mladší když skončili s deputatem uhlí. Jsem nikdy nepochopil proč ho měli , možná aby to nekradli z vagónů . Rezijku samu o sobě bych nezatracoval , jen přiblížit realitě. A ten strojvedoucí ji nakonec může dostat od ČD úplně zdarma

Dominik

Když nám tu režijku tak závidíte, tak pojďte pracovat na dráhu.

Dominik

Leda ve chvíli, až si budou produkty rovny v tom co nabízí, jenže tak to není, takže je blbost vycházet z ceny In100.

rozinka

Ale kdepak odvíjíme se od ceny jízdného v IDS JMK a ta sleva je víc než dostatečná.

Dominik

Tak v tom případě musíte odečíst cenu za MHD a Bus, příplatek je pouze na vlaky, takže mi prosím sdělte kolik stojí roční jízdenka IDS JMK na vlaky, já ji bohužel v ceníku nenašel, jinak se nemáme o čem bavit.
Ale aby příplatek na 1 z 14 krajů (velikostně 4 v republice, zabírající sotva 10% Republiky) chtěl příplatek (platný pouze na vlaky) v hodnotě 136% ceny základní režijky, je nehoráznost. Plzeňský kraj, který je ještě větší, chce za příplatek třetinovou cenu a to má větší platnost.

PvvS

Taky ale nemusí chtít příplatek žádnej a nemusí jednoduše režijku uznávat. A bylo by to pro kraj ještě jednodušší.

Aleš

Necelá pětikoruna na den! To je hrozně drahé :-)))

Dominik

Jde o princip, za „celou“ republiku 1100,- a za jeden kraj 1500,-, když platnost je stejná (pouze vlak)?

Tomáš

Tak to bude vždy, místo aby lidi byli rádi, že vůbec nějaké benefity mají, tak pořád budou tvrdit, jak je ostatní omezují.

Co takový běžný smrtelník, který musí za roční jízdenku zacálovat necelých 25K? To už Vám blbé nepřijde?

Dominik

Ale oni je ostatní omezují, JMK chtěl kecat do benefitů zaměstnavatele a o režijkách nejdřív vůbec nechtěl ani slyšet.

MartinS.

Benefit pro zaměstnance má zaměstnavatel platit ze svého ne z cizího….

Dominik

Však taky chtěl, nabídl JMK docela slušnou paušální kompenzaci.

Dominik

Ale kraj nemá co do toho mluvit, jaký benefit bude firma poskytovat – viz. Původní plán úplně zakázat režijky.

Dominik

Proč by mělo?
Každý má něco, zaměstnanec mobilního operátora má zas velmi výhodné tarify (či dokonce i mobilní telefon se slevou), zaměstnanec Škodovky zas má možnost automobilu za velmi výhodných finančních podmínek, v jiných fabrikách zas mají příspěvek na dopravu (třeba i zvyšující se, pokud vezme spolujízdou i nějaké kolegy), atd…

Chronosphere

Vám se zhoršuje úsudek, zaměstnanec mobilního operátora má slevu jen u toho svého zaměstnavatele,ne u konkurence, nebo u státních orgánů. Rozumíte,co tím chci říct?

Dominik

Však režijka mě taky platí pouze ve vlaku ČD a ne třeba u Leo Expressu.

Karl vB.

Opět nepochopil….

Dominik

Opět zaseklá gramofonová deska.

rozinka

Tady bude dnes veselo!

None

Možná padne rekord a naběhne mnoho žilek…

Výkolejka

Mohlo by být kdyby to pro zaměstnance ČD/SZ byla novinka ….

Jirka

Kdyby byla krajská režijka pro všechny dopravce za 500 klidně bych bral místo celostátní jen u ČD. Sice nebudu mít dálkové vlaky a budu platit jako normální cestující, ale místo toho budou i autobusy a těmi jezdím častěji.

erik

Chtělo by to více myslet. Všichni zaměstnanci všech dopravních podniků by měli mít nárok na režijku na všechno v celostátním měřítku.

noerf

Režijní jízdenka je firmní benefit, takže by se měla tato část zákona zrušit. Zaměstnavatel pak může zaměstnancům v rámci firemního benefitu koupit krajské roční jízdenky (vlak, bus, mhd) nebo one ticket, který se postupně rozšíří z vlaků i na autobusy.

Miroslav Zikmund

ZÁVIST …

Vlado99

Když je to takový problém, který prodělává miliardy a budí závist tak tedy zrušit. Ale aby to bylo spravedlivé, tak VŠEM dopravcům. Jak železničním, autobusovým i Dopravním podnikům. Všichni jsou dotováni ze státního nebo krajského rozpočtu. Nechat jen těch pár spojů provozovaných na podnikatelské riziko. Alespoň bude zase jednou v Praze veselo.

Apten

A všichni pekaři nárok na chleba v celostátnim měřítku.
Jste upad ne?

tonda

myslíte,že pekaři kupují pečivo a chleba – to nemyslíte vážně

Kubrt

Ve všech pekárnách v zemi a za vydatné podpory státního rozpočtu? Mají nějakou pekárenskou průkazku?

tonda

každý si prostě ukradne . u vyloženě malého soukromníka je režijní cena…. proč vám vadí vše co předkové vymohli??myslíte,že prohnilí kapitalista,dával rád??a přesto dal

Kubrt

Tak jezděte na černo, to je ekvivalent krádeže.

rtep

Já si myslím, že určitě kupujií. Jednak i oni třeba někde tráví dovolenou a chleba si s sebou asi nevozí.
A jednak leckteré pekárny produkují chleba, který se moc jíst nedá. A pekaři takové pekárny si rádi koupí chléb od konkurence.

Pavel

„Všeci kradnů“ … tak to odborářům z čd zlegalizujeme … To jste chtěl říct.

None

Kdy jsi naposledy viděl jet někoho na chlebu?

Fanda

To je asi jako kdyby každý zaměstnanec mladoboleslavské Škodovky měl nárok na to, že může jezdit jakoukoliv Škodovku, kterou kdy kdo v ČR koupil.

tonda

na škodovku je nárok za velmi příznivých finančních podmínek – zkrátka většina odvětví benefit poskytuje,

Kubrt

Benefit neposkytuje odvětví, ale konkrétní firma, nikoliv její zákazníci – objednavatelé – jejím zaměstnancům.

Pavel

V případě dopravy ve veřejném závazku je to ještě jinak, onen benefit v podobě zaměstnanecké režijní slevy de facto platí objednatel, tedy daňoví poplatníci. Dopravce sice slevu poskytne, ale v rámci fixní částky za km mu ji objednatel doplatí.

Laborec425

Chápete, že pokud se režijka zruší, tak většina těch, kteří zaplatili ročně za tu režijku 1100 Kč (1250 Kč) se na vlaky vykašlou a přejdou do aut? A nebude to málo lidí..

erik

Jezeďáci dostaváli v naturaliích zrní pro slepice. Zaměstnanci Restaurací a jídelen (RaJ) oběd zadarmo. ( I mimo směnu ). Ale ne vše jde takovým způsobem zúročit pracovní zařazení. Škodovku bych teda nechal na pokoji.

Aleš

Proč sem taháte dobu, která skončila před 30 lety?

Pavel

Asi je mu líto, že ta doba už skončila.

Gwann

zaměstnanci CEZu, dokonce i bývalých dcerinek, měli levnější elektřinu. a dost možná dodnes mají. vč. důchodců…

Ketchup1970

Jako školník jsem využíval internetové připojení školy pro soukromé účely , taky jsem nechal proběhnout deti v tělocvičně , a dok ce si tam s kamarády zakopal. Jak jsem to měl danit ? Jo a deti se koukali , během toho co jsem uklízet , na video s pohadkami …

rtep

Asi by bylo fajn, kdyby jste si přečetl Vaši první větu a vzal ji za své.

Winchester1873

Tím jste si rýpl do vosího hnízda

Aleš

Ano, třeba zaměstnanci soukromých škol mají pro svoje děti mít nárok na školné zdarma ve všech soukromých školách v celé ČR. Zaměstnanci pekáren mají mít zdarma pečivo v celé ČR. Řezníci maso…

Karl vB.

A což teprve zaměstnanci dalších profesí, např. ti, co provádějí deratizaci, nebo svoz odpadků….

Ketchup1970

Ale to jsou vlaky s logem ČD ..