Infrastruktura Silnice Stavebnictví Zprávy

Dálnici D5 u Rokycan čeká příští rok půlroční oprava

Dálnice D5 u Zdic. Autor: ŠJů (cs:ŠJů) – Vlastní dílo, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=11202552
Dálnice D5 u Zdic. Autor: ŠJů (cs:ŠJů) – Vlastní dílo, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=11202552

Řidiči využívající dálnici D5 mezi Plzní a Berounem mohou příští rok očekávat nemalou dopravní potíž. Ředitelství silnic a dálnic se pustí do velké opravy pravého pásu mezi kilometry 47,5 a 62,2.

Silničáři už na práce uzavřeli smlouvu se společnostmi Strabag a Eurovia, zakázka má hodnotu 484 milionů korun bez DPH. Cena předpokládaná byla 450 milionů, celkem se o práci ucházeli tři zájemci.

ŘSD přitom zatím neví, kdy přesně práce začnou. „Zatím neproběhla uzavírková komise, takže přesný termín zahájení prací není znám. Zhotovitel každopádně vysoutěžil dobu pro uvedení stavby do provozu na šest měsíců,“ uvedl mluvčí ŘSD Jan Studecký.

Vedle opravy pravého jízdního pásu bude provedena i výměna svodidel, oprava oplocení nebo vylepšení a prodloužení přejezdů přes středový pás.

ŘSD rovněž aktuálně připravuje soutěž na opravu odpočívek Šlovice a odpočívky Svojkovice na D5 a opravu vozovky mezi kilometry 124 a 135 vlevo i vpravo. „Vše na příští rok. Letos již nic nového zahajovat nebudeme,“ doplnil Studecký.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Jirka
Host
Jirka

Nebylo by prosím možné udělat na ŘSD krátké opakování učiva 7. třídy o nepřímé úměrnosti? Oni fakt nechápou, že když české dálnice rozkopou na 100 místech a na každé pošlou dva dělníky, tak to prostě trvá dlouho. Samozřejmě, i nepřímá úměrnost má svoje limity, když na kilometrový úsek pošlete 1000 dělníků, tak se tam ušlapou, ale nedovedu si představit, že by stylem ŘSD opravovali dálnice v Kalifornii.

Medvěd
Host
Medvěd

Bingo. Proto se nesmí maturovat z matematiky! Úředník potom podepíše vše ……….a firma nemusí zlevnit !

jirka
Host
jirka

D5 je z 60% v havarijnim stavu. asi tak.. ale co tam budou delat pul roku? No na D0 u VOrechu opravujou anarchistim most. JIz 2 roky

Host
Host
Host

Omyl. Nadjezdy nad dálnicemi nejsou státní a nespravuje je tudíž ŘSD.

jirka
Host
jirka

dyt pisu anarchisti. To je TSK a Magistrat. Zlata Krnacova

Twix
Host
Twix

Proč zlatá Krnáčová, když ta první oprava toho nadjezdu (nejspíš tedy nepovedená) proběhla právě za ní? Most už je konečně otevřen v plném profilu, ale dole na D0 je pořád omezení, které den co den přispívá ke kolonám, při trochu jedoucí koloně se tam na D0 nedá bezpečně najet a v květnu v tom omezení dobře havaroval a shořel autobus vězeňské služby. Nejsmutnější na tom je, že se nepovedlo otevřít sjezd na Jinočany, třetina aut by pak přes Ořech nejezdila a nezhoršovala situaci na nadjezdu a D0.

mgr.pavel
Host
mgr.pavel

A pokud je most opraven ale omezení na D0 přetrvává, nemůže za to TSK ale ŘSD.. 🙂

Bob
Host
Bob

Tak jestli ta oprava trvá dva roky, tak ji plánovala právě Krnáčová. 🙂 Ono i letošní opravy byly plánovány ještě za Krnáčové. Navíc se obávám, že zmíněný most je už ve Středočeském kraji.

Bob
Host
Bob

Já tam jezdím pravidelně a nemám pocit, že by byla v havarijním stavu. Možná kromě začátku Rozvadovské spojky do centra.
Stačí mít auto v dobrém stavu s funkčními tlumiči. 🙂 Jiné dálnice jsou na tom daleko hůř.
A kdo má pocit, že D5 je špatná, může jezdit vlakem, po otevření tunelu už to z centra Plzně na Smíchov trvá jen slabě přes hodinu, což je rychlejší než autem.

Alexandr Mikulka
Host
Alexandr Mikulka

D5 rozhodně není z 60% v havarijním stavu.

Neonym
Host
Neonym

Na současné D5 mi připadá zvláštní režim 2+2 pruhy na jedné vozovce u Plzně. Tak málo místa jsem snad ještě na dálnici neviděl. Divím se, že to tam častěji nezdobí nějaká nehoda.

jirka
Host
jirka

spis ten exit Ejpovice a zruseni urychlovaciho pruhu na Rampe smer Plzen musel vymyslet minimalne Tok nebo Kroupa

J.K.
Host
J.K.

Cože, to někdo zrušil??? Kdy?

jirka
Host
jirka

byly tam 2 pruhy. Na jeden pruh ten urychlovaci namalovali bile cary – nesmi se tam vjet. Takze se vsichni seero…u za tim nejpomlejsim v jednom pruhu. neni nad bezpecnost. My mame vse tak bezpecny ze mame nejvic mrtvech v EU

Alexandr Mikulka
Host
Alexandr Mikulka

Odkud jsi vzal těch nejvíc mrtvých v EU?

Alex
Host
Alex

Neonym – jaký úsek vám přijde ten, co má málo místa? Ten, co se nachází mezi Olympii a sjezdem na Ejpovice? Moc asi nejezdite 🙂 D1 je takto udělaná skoro ve všech omezeních.

Nejhorší jsou ti, co si těsně za kamionem vzpomenou, že se tam nevejdou a začnou blokovat levý pruh. Ty bych zabíjel.

Alexandr Mikulka
Host
Alexandr Mikulka

Kdo neumí jezdit, ať zůstane v pravém.

Aleš Petrovský
Host
Aleš Petrovský

Už jsme si zvykli. Nekolik současně běžících omezení provozu na D5 je i teď, takže se kolony jen posunou. A asi budou i kratší, než na exponovaném úseku u Berouna.

JarynJarin
Host
JarynJarin

U Berouna žádné kolony nejsou krom pravého pruhu občas ve špičce směrem od Plzně . Levý vždy průjezdný

HonzaB
Host
HonzaB

Aha a v čem že to stojim pravidelně každý ráno od konce prázdnin při cestě do práce do Prahy?!

JarynJarin
Host
JarynJarin

Nevím. Já tam taky jezdím každý den. Levý občas trochu zpomalí tod vše. Není důvod, aby stál. 2+2 v obou směrech.

Frantisek
Host
Frantisek

Když vám to vadí, jezděte vlakem. Máte tam nové expresy.

jirka
Host
jirka

jaky? ja tam videl jen parkrat Pendolinou jedouci jak baca s hnojem

Panoramix
Host
Panoramix

Zase bych to tolik nedramatizoval. V současné době (jeto minulý týden) jsou od Berouna do Plzně asi 4 různá omezení provozu, některá i s převedením do protisměru a jízdou v omezeném počtu jízdních pruhů. A obdobný stav byl v průběhu celého léta. Takže se příští rok nic zásadního nezmění. Jenom možná délka najednou opravovaného úseku.

jirka
Host
jirka

jo jde jim to jak kdy see… e a maluje. V 0700 rano a nikde nikdo

Kuba W
Host
Kuba W

no snad by jste nechtěl aby pracovali i v noci? to by rušilo zvěř, motýle a tu jednu chalupu co je hned u cesty, takže jako klídek jo

Frantisek
Host
Frantisek

Hlavně bych chtěl vidět ty chytráky, jak by sami za těch podmínek (včetně ohrožení) nadšeně pracovali v noci, vy motýle.

jirka
Host
jirka

ohrozeni ceho? a 7 rano je v noci? i v 0700 vecer je svetlo. nejsme u vasich bratru v rusku

Jiří Kocurek
Host
Jiří Kocurek

Nic proti, ale v Rusku je v létě den delší. A v zimě zase delší noc. Rusko je většinově (od Volgogradu na sever) blíž polárnímu kruhu.