Čtyři dny před svou smrtí jmenoval majitel BusLine nového jednatele
Jakub Vyskočil. Foto: FB Jakuba Vyskočila
Michal Hanč může nově jednat za holdingovou firmu, která vlastní jednotlivé dcery celé skupiny.
Michal Hanč může nově jednat za holdingovou firmu, která vlastní jednotlivé dcery celé skupiny.
Nějak se nepovedl odkaz “ střílí po neznámých lidech,“ – je tam článek „Na lokálku Protivec – Bochov mimořádně vyjede osobní vlak, Všudybylka připomene výročí trati“.
díky za upozornění, už je to správně.
buržui mínus. Chudák že neunesl tlak, máme tu spoustu lidí co nemají na jídlo, uprchlíky z války co nocují na nádraží, děti vyrůstající ve vyloučených oblastech. Ti zažívají tlak, a přijde mi jako znevažování jejich stavu když nějaký takovýhle boháč kvičí o tlaku.
Jedno s druhým se nevylučuje.
Do jisté míry naopak – kdo nepracuje a žije ze sociálních dávek, tak není pod žádným pracovním tlakem, na rozdíl od – byť dobře vydělávajícího – manažera či majitele firmy, který z různých důvodů může být pod enormním tlakem z okolí či uvnitř firmy.
Uprchlíci ani děti jistě svou vinou na dávkách nejsou. A jejich tlak je existenciální, na rozdíl od buržousta
Vždyť já nepíšu, že by to měla být jejich vina. Falešné dilema (opět).
Mimochodem, spousta dalších českých (i původem ukrajinských) lidí práci má, tedy jsou v pozici zaměstnance včetně všech výhod (mají své „od – do“, mají své jisté peníze apod.) i nevýhod (vůči zaměstnavateli jsou určitým způsobem v podřízené pozici, jejich příjem je povětšinou pevně stanoven) oproti zaměstnavateli, který má své výhody (např. může si vydělat o to víc peněz) i nevýhody (daleko větší odpovědnost mj. i vůči těm zaměstnancům a dalším subjektům).
Ta sebevražda samozřejmě byla špatně, to, že to otec osvětlil, je dobře.
A teď si představte, že zaměstnáváte stovky lidí, párkrát špatně rozhodnete, firma skončí a ty stovky lidí „kvůli Vám“ přijdou o práci a nebudou mít skoro na nic. To je nějaký tlak, nemyslíte?
Jenže jako majitel a jednatel, který má ve výsledku na kontě velké miliony a na druhé straně stovky zaměstnanců, kteří mají sotva desetitisíce, tak se na budoucnost dívají jinak.
Ale samozřejmě pravda, každý, kdo bere svou práci vážně a vidí, že na jeho rozhodnutích stojí existence mnoha dalších lidí, tak to lehké nemá. Má to kua těžké.
Buržoazní argument, ta práce nezanikne, zanikne jen pozice buržousta, lidé kteří skutečně něco vyrábí (zde řidiči, technici, administrativa) budou potřeba pořád. Akorát místo buržousta bude tvrdě makat na golfu jiný buržoust.
Neuvěřitelné, jak člověk zjevně vyrostlý v zemi s komunisitckou minulostí a zkušeností může uvažovat.
Oni totiž v tom systému jsou potřeba jak ti „pracující“, tak ti „buržousti“. Každý z nich k chodu společnosti něčím přispívá. O tom, jak to dopadá, když „pracující“ odstaví „buržousty“ z řídích funkcích (včetně řízení zemědělství), svědčí ekonomický rozvrat ČSR v 50. letech.
Chápu i užitečnost vedení společnosti, ale k čemu je dobrý majitel? Udělat z podniků družstva by zaměstnance motivovalo k výkonnosti. A nechci argument že majitel dává ideu firmy, takového jsem ještě neviděl.
ty kokos … jako bych cetl rude pravo.
presne kvuli zavistivcum jako vy jsme tu meli 40 let zlodeje nazyvane komunisti
přeháníte, takový capiny snad nebyli ani v tom rudém právu…..
Co když ten majitel je i přímo ve vedení společnosti (což u s.r.o. povětšinou bývá a bylo tomu tak i u Busline – viz společník a jednatel v jedné osobě)?
Mimochodem ta družstva by podle vás měla „zdola“ vzniknout jak? Kteří družstevníci (řidiči apod.) by do nich měli vstoupit?)
Zejména svého času dal své autobusové divizi značnou ideu Radim Jančura.
Má to chybu, že v drtivé většině není družstvo použitelná forma vlastnictví. Z praktických duvodu
Kolik majitelů firem si zažil? Majitel do firmy obvykle vloží část kapitálu a podílí se na řízení, a ano – vytváří i „ideu“, směřování firmy (už tím, že jí založil). Jiní majitelé firmu koupí – investují. Nebo jí zdědí- ale i to se musí následně odpracovat, úplně bez angažmá majitelů to dlouho nefunguje. To, že tvůj obzor je silně omezený, na tom nic nemění.
Mimochodem – co bys těm zaměstnancům- družstevníkům rozdával? To, co někdo vybudoval a pak si mu to ukradl, nebo co?
já ještě neviděl motivovaného a výkonného družstevníka….
Když všechno nakradené a uloupené prošustruješ, tak pak už nebudeš mít z čeho ani to družstvo zakládat. Pokud se má smysluplně hospodařit, musí o tom někdo rozhodovat, a tomu, kdo o nějakém majetku má právo rozhodovat, se říká vlastník. Tento princip je jedním ze základů civilizace. Kde není právo a odpovědnost vlastníka, tam se šíří jen svévole a zmar.
Zatím jsem všude viděl jen to právo vlastníka, dopad odpovědnosti žádný
Každá mince má dvě strany – zemřel člověk a ten člověk někomu bude chybět. Rodině, blízkým. Nejsem „buržoust“ ani „kravaťák“ , ale tlaky na člověka z lidského hlediska pochopit dokážu.
Tak to jste ještě docela milosrdný, když administrativě přisuzujete „skutečnou výrobní funkci“ (srov. s dávnými dobami, kdy „skutečnou práci“ dělali – dle tehdejšího vyznění – jen ti, kteří pracovali rukama).
Tak jistě; je potřeba dialekticky zdůvodnit existenci profesionálních Pláteníků a jejich podpůrného aparátu.
Jo, jo, třídní nenávist je swina….
Vy jste bolševické hovado, jinak se to napsat nedá.
No, Lanškrounsko prý dle místních autobusáků Bus Line něco stálo, což asi pro Pardubický kraj bude v dopravě normou.
Takové zvěsti by přece jen měly řešit příslušné orgány, tady fakt nerozlišíme, zda jde o fakt, nebo pomluvu.
Stejně tak obvinění otce a házení špíny na jiné, nechme na příslušné orgány.
Ano Vařila opět musí řešit orgány k tomu pověřené. A právník Bus Line by měl přihlédnout k minulosti tohoto českošvícara !
Pokud by pravda byla jen to, co vyhlásí orgány, byl by svět strašně jednoduchej. Ve skutečnosti tvrzení orgánů jsou jen dalšími indiciemi, tak jako tvrzení kohokoliv jiného. Ani orgány nejsou vševědoucí, neomylné a vždy čestné. A myslím, že v minulosti již byly nějaké náznaky toho, že pan Vařil občas uměl orgány motivovat.
Byla veřejná soutěž na cenu. Přihlásit jste se mohl také. Běžte si tato svá moudra šířit jinam.