Čtyři dny před svou smrtí jmenoval majitel BusLine nového jednatele

Jakub Vyskočil. Foto: FB Jakuba VyskočilaJakub Vyskočil. Foto: FB Jakuba Vyskočila

Michal Hanč může nově jednat za holdingovou firmu, která vlastní jednotlivé dcery celé skupiny.

31 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
V.P.

Nějak se nepovedl odkaz “ střílí po neznámých lidech,“ – je tam článek „Na lokálku Protivec – Bochov mimořádně vyjede osobní vlak, Všudybylka připomene výročí trati“.

Stanley

buržui mínus. Chudák že neunesl tlak, máme tu spoustu lidí co nemají na jídlo, uprchlíky z války co nocují na nádraží, děti vyrůstající ve vyloučených oblastech. Ti zažívají tlak, a přijde mi jako znevažování jejich stavu když nějaký takovýhle boháč kvičí o tlaku.

xyz

Jedno s druhým se nevylučuje.

Do jisté míry naopak – kdo nepracuje a žije ze sociálních dávek, tak není pod žádným pracovním tlakem, na rozdíl od – byť dobře vydělávajícího – manažera či majitele firmy, který z různých důvodů může být pod enormním tlakem z okolí či uvnitř firmy.

Stanley

Uprchlíci ani děti jistě svou vinou na dávkách nejsou. A jejich tlak je existenciální, na rozdíl od buržousta

xyz

Vždyť já nepíšu, že by to měla být jejich vina. Falešné dilema (opět).

Mimochodem, spousta dalších českých (i původem ukrajinských) lidí práci má, tedy jsou v pozici zaměstnance včetně všech výhod (mají své „od – do“, mají své jisté peníze apod.) i nevýhod (vůči zaměstnavateli jsou určitým způsobem v podřízené pozici, jejich příjem je povětšinou pevně stanoven) oproti zaměstnavateli, který má své výhody (např. může si vydělat o to víc peněz) i nevýhody (daleko větší odpovědnost mj. i vůči těm zaměstnancům a dalším subjektům).

Vít Jůza

Ta sebevražda samozřejmě byla špatně, to, že to otec osvětlil, je dobře.

Beny

A teď si představte, že zaměstnáváte stovky lidí, párkrát špatně rozhodnete, firma skončí a ty stovky lidí „kvůli Vám“ přijdou o práci a nebudou mít skoro na nic. To je nějaký tlak, nemyslíte?

Z750S

Jenže jako majitel a jednatel, který má ve výsledku na kontě velké miliony a na druhé straně stovky zaměstnanců, kteří mají sotva desetitisíce, tak se na budoucnost dívají jinak.
Ale samozřejmě pravda, každý, kdo bere svou práci vážně a vidí, že na jeho rozhodnutích stojí existence mnoha dalších lidí, tak to lehké nemá. Má to kua těžké.

Stanley

Buržoazní argument, ta práce nezanikne, zanikne jen pozice buržousta, lidé kteří skutečně něco vyrábí (zde řidiči, technici, administrativa) budou potřeba pořád. Akorát místo buržousta bude tvrdě makat na golfu jiný buržoust.

Kubrt

Neuvěřitelné, jak člověk zjevně vyrostlý v zemi s komunisitckou minulostí a zkušeností může uvažovat.
Oni totiž v tom systému jsou potřeba jak ti „pracující“, tak ti „buržousti“. Každý z nich k chodu společnosti něčím přispívá. O tom, jak to dopadá, když „pracující“ odstaví „buržousty“ z řídích funkcích (včetně řízení zemědělství), svědčí ekonomický rozvrat ČSR v 50. letech.

Stanley

Chápu i užitečnost vedení společnosti, ale k čemu je dobrý majitel? Udělat z podniků družstva by zaměstnance motivovalo k výkonnosti. A nechci argument že majitel dává ideu firmy, takového jsem ještě neviděl.

Air Traveller

ty kokos … jako bych cetl rude pravo.

presne kvuli zavistivcum jako vy jsme tu meli 40 let zlodeje nazyvane komunisti

kakov

přeháníte, takový capiny snad nebyli ani v tom rudém právu…..

xyz

Co když ten majitel je i přímo ve vedení společnosti (což u s.r.o. povětšinou bývá a bylo tomu tak i u Busline – viz společník a jednatel v jedné osobě)?

Mimochodem ta družstva by podle vás měla „zdola“ vzniknout jak? Kteří družstevníci (řidiči apod.) by do nich měli vstoupit?)

Zejména svého času dal své autobusové divizi značnou ideu Radim Jančura.

Gwann

Má to chybu, že v drtivé většině není družstvo použitelná forma vlastnictví. Z praktických duvodu

Kubrt

Kolik majitelů firem si zažil? Majitel do firmy obvykle vloží část kapitálu a podílí se na řízení, a ano – vytváří i „ideu“, směřování firmy (už tím, že jí založil). Jiní majitelé firmu koupí – investují. Nebo jí zdědí- ale i to se musí následně odpracovat, úplně bez angažmá majitelů to dlouho nefunguje. To, že tvůj obzor je silně omezený, na tom nic nemění.
Mimochodem – co bys těm zaměstnancům- družstevníkům rozdával? To, co někdo vybudoval a pak si mu to ukradl, nebo co?

Baraba

já ještě neviděl motivovaného a výkonného družstevníka….

Stepan

Když všechno nakradené a uloupené prošustruješ, tak pak už nebudeš mít z čeho ani to družstvo zakládat. Pokud se má smysluplně hospodařit, musí o tom někdo rozhodovat, a tomu, kdo o nějakém majetku má právo rozhodovat, se říká vlastník. Tento princip je jedním ze základů civilizace. Kde není právo a odpovědnost vlastníka, tam se šíří jen svévole a zmar.

Zdenda

Zatím jsem všude viděl jen to právo vlastníka, dopad odpovědnosti žádný

Pája

Každá mince má dvě strany – zemřel člověk a ten člověk někomu bude chybět. Rodině, blízkým. Nejsem „buržoust“ ani „kravaťák“ , ale tlaky na člověka z lidského hlediska pochopit dokážu.

xyz

Tak to jste ještě docela milosrdný, když administrativě přisuzujete „skutečnou výrobní funkci“ (srov. s dávnými dobami, kdy „skutečnou práci“ dělali – dle tehdejšího vyznění – jen ti, kteří pracovali rukama).

Kubrt

Tak jistě; je potřeba dialekticky zdůvodnit existenci profesionálních Pláteníků a jejich podpůrného aparátu.

Gwann

Jo, jo, třídní nenávist je swina….

K.S.

Vy jste bolševické hovado, jinak se to napsat nedá.

Mašinka1

No, Lanškrounsko prý dle místních autobusáků Bus Line něco stálo, což asi pro Pardubický kraj bude v dopravě normou.

Vít Jůza

Takové zvěsti by přece jen měly řešit příslušné orgány, tady fakt nerozlišíme, zda jde o fakt, nebo pomluvu.

Růža

Stejně tak obvinění otce a házení špíny na jiné, nechme na příslušné orgány.

stanik

Ano Vařila opět musí řešit orgány k tomu pověřené. A právník Bus Line by měl přihlédnout k minulosti tohoto českošvícara !

Stepan

Pokud by pravda byla jen to, co vyhlásí orgány, byl by svět strašně jednoduchej. Ve skutečnosti tvrzení orgánů jsou jen dalšími indiciemi, tak jako tvrzení kohokoliv jiného. Ani orgány nejsou vševědoucí, neomylné a vždy čestné. A myslím, že v minulosti již byly nějaké náznaky toho, že pan Vařil občas uměl orgány motivovat.