Majitel BusLine spáchal sebevraždu. Pár týdnů před startem velkých zakázek

Jakub Vyskočil. Foto: FB Jakuba VyskočilaJakub Vyskočil. Foto: FB Jakuba Vyskočila

Vyskočil měl být oficiálně jediným majitelem autobusového dopravce.

Oficiálně jediný majitel společnosti BusLine Jakub Vyskočil spáchal sebevraždu. Informaci serveru Extra.cz potvrdila firma.  K tragické události došlo jen pár týdnů před tím, než měl BusLine začít provozovat dopravu podle nových smluv v Pardubickém a Jihočeském kraji.

„Vedení skupiny BusLine s politováním oznamuje, že její majitel pan Jakub Vyskočil v neděli 8. května ukončil svůj život. Zároveň vyjadřuje nejhlubší soustrast rodině,“ uvedla firma v prohlášení.

Podle vyjádření skupiny nebude mít Vyskočilova smrt na chod jednotlivých společností vliv. „Všechny firmy řídí kompetentní management vybavený příslušnými pravomocemi. Role pana Vyskočila nebyla v běžném řízení společností, ale v nastavování vizí a směrů rozvoje do budoucna. V této roli nám bude pan Vyskočil v budoucnu velmi scházet, uvedla firma.

BusLine patří mezi největší autobusové dopravce v zemi. Vyskočil působil ve firmě jako její ředitel, později firmu oficiálně koupil. V posledních měsících se začal mediálně vymezovat vůči Jiřímu Vařilovi, který byl s firmou BusLine v minulost spojen a který čelí policejnímu vyšetřování. Vyjádření dopravce zjišťujeme.

Smrt Vyskočila přichází v době, kdy dopravce čeká zahájení nových velkých kontraktů. Jde o zakázky na zajištění regionální autobusové dopravy v Pardubickém kraji a Jihočeském kraji. Dosud jezdí hlavně v Libereckém a Královéhradeckém kraji. V Pardubickém kraji od června přebírá provoz v oblastech Jevíčsko, Litomyšlsko, Lanškrounsko a Orlickoústecko, v Jihočeském na Táborsku.

Tagy BusLine Jakub Vyskočil
49 komentářů