Informační technologie Infrastruktura Železnice

AŽD Praha získala zakázku na zabezpečení tratě do Štětína za 1,2 miliardy

Montáž přestavníku, ilustrační foto. Autor: AŽD Praha
Montáž přestavníku, ilustrační foto. Autor: AŽD Praha

Společnost AŽD Praha podepsala smlouvu s polským správcem železniční infrastruktury PKP PLK na modernizaci zabezpečovacího a sdělovacího zařízení na trati Słonice – Štětín. Hodnota zakázky činí 201,2 milionu zlotých (zhruba 1,2 miliardy korun).

AŽD Praha v projektu figuruje jako hlavní dodavatel zabezpečovacích technologií do šesti železničních stanic (ESA 44-PL ) a na traťový úsek v délce 62 kilometrů. Úsek končí na východním okraji Štětína ve stanici Szczecin Dąbie.

Místní společnosti budou zajišťovat některé subdodávky z oblasti telekomunikace, stavebních prací a energetických systémů. Hotovo má být do konce příštího roku.

„Jde o již druhý úsek trati E59 Poznaň – Szczecin Dąbie, kam naše společnost dodá své technologie. AŽD Praha, jako hlavní kontraktor projektu, bude zajišťovat projektování, výrobu, dodávku, instalaci, zkušební testy a uvedení do provozu,“ uvedl generální ředitel AŽD Praha Zdeněk Chrdle.

Projekt byl zahájen podpisem smlouvy.

7 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Vaa

Chudáci Poláci netuší, co si k sobě pouštěj.

petr.r

nevím, netuším co píšete. Ještě jsem nezaznamenal pochybení zabezpečení od ažd, ale pochybení pracovníka čd jsem už zaznamenal.

Vaa

Moravany nebyla chyba zarizeni azd? Napriklad…
Zjevne jste mimo misu. Mel jsem s nima nekolikrat co docineni a radeji dal o takovych firem.
Jedine,co potvrdim jsou chyby zamestnancu cd a zejmena szdc. Je nutno ale podotknout,ze stale se zabezpecuji trate zarizenimi starymi 50+ let, coz je smutme.

Jan

Nebola (pokiaľ teda nevyrábajú aj pieskovacie trysky). To by len niektorí ľudia boli radi. Ostatne niekoľko mesiacov po tejto udalosti sa stala úplne rovnaká udalosť v Nemecku. EBA (správne) ani na okamih neuvažovala, že by za to mohlo zabezpečovacie zariadenie (tam to bola snáď nejaká releovka od SIEMENSu).

fensterglaser

Rozhodně chudáci Poláci ví o AŽD víc, než nějaký Vaa.

Vaa

Nebud si tak jista okenni tabulko.

VRT

Jeszcze Polska nie zginęła!