Letecké společnosti Letectví

WOW air čekají velké škrty, zmenší kapacitu o polovinu

Airbus A321 společnosti Wow Air. Foto: Wow Air
Airbus A321 společnosti Wow Air. Foto: Wow Air

Islandská nízkonákladová společnost WOW Air zmenší svoji flotilu z 20 na 11 letadel. V sedačkovém vyjádření bude redukce ještě větší, z flotily má zmizet i poslední Airbus A330.

Firma se podle svého prohlášení redukcí „vrací ke svým kořenům“. „Po náročném roce restrukturalizujeme a zjednodušujeme náš provoz a vracíme se k základům ziskové, ultranízkonákladové aerolinky,“ uvedla firma v prohlášení.

Po nevydařeném jednání o vstupu Icelandair Group má společnost zachránit kapitálová injekce od společnosti Indigo Partners, která ovládá například maďarské aerolinky Wizz Air.

Aerolinka zůstane čistě u úzkotrupých letadel Airbus A320 a A321. Skončí tak operování delších tras, například na tichomořské pobřeží v USA nebo teprve před pár dny otevřené linky do Indie. Ke změnám v provozu má dojít během ledna.

Kvůli redukci flotily propustí islandské aerolinky celkem 111 lidí. „Je to nejtěžší den v naší historii. Bolí mě srdce takto zmenšovat flotilu. Ale není jiné řešení, pokud má WOW Air přežít,“ uvedl šéf firmy a zakladatel Skúli Mogensen

tagy
1 Komentář
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Tom

Bohužel dojely na vlastní obchodní strategii. Prodávat letenky do Severní Ameriky za takový ceny, to nemohlo ani jinak dopadnout. Jsem zvědav jakou roli budou hrát v rámci skupiny Indigo, kde v Evropě je dominantním hráčem Wizz Air, tady si myslím, že ani moc prostoru nedostanou. Nicméně jistá šance by byla zaměřit se výhradně na Skandinávii, protože na kontinentální Evropě to má Wizz dobře rozlítaný. A těch 11 letadel co jim zůstalo, to by jim mělo na ty severské země stačit. Ale to je jen můj osobní názor.