Letecké společnosti Letectví

Další aerolinka zkrachovala. Islandský WOW Air nenašel zachránce

Airbus A321 společnosti Wow Air. Foto: Wow Air
Airbus A321 společnosti Wow Air. Foto: Wow Air

Několik měsíců očekávaný konec další evropské aerolinky nastal. Islandská nízkonákladová společnost WOW air dnes po zastavení letů oznámila, že firma úplně končí.  Dopravce se dlouhodobě potýkal s nedostatkem financí, jednání s možnými investory zkrachovala. Jde o dvanáctý krach evropské aerolinky za poslední rok.

Konec oznámila firma v prohlášení na svých stránkách.  Ještě ráno, když zastavila všechny lety uvedla, že finalizuje jednání o vstupu nových investorů. Na počátku týdne firma oznámila dohodu s věřiteli, kteří měli kapitalizovat své pohledávky.

Z jednání o záchranu aerolinky vycouvala minulý týden společnost Indigo Partners, zájem pak ztratila i Icelandair Group. Aerolinka s jedenácti letadly už na počátku týdne začala rušit některé lety.

Krach se dotkne desítek tisíc cestujících. Aerolinka postavila svůj byznys na nízkonákladových letech mezi Islandem a Evropou a USA a Kanadou. Model se ukázal ale jako finančně dlouhodobě neudržitelný, firma byla dlouhodobě ve ztrátě.  Firma měla ve flotile celkem jedenáct airbusů A321.

Firma se snažila nalákat na lety přes Atlantik za cenu i kolem 100 dolarů za jednu cesto, což vedlo k velkému poklesu cen letenek přes Atlantik i u jiných dopravců. Firmu využívali i čeští cestující, létala z Berlína.

Poznámka: jde o aktualizovaný text o zastavení letů, který vyšel ráno, proto jsou zde některé komentáře ještě ke zprávě o tom, že došlo k zastavení letů, nikoliv ukončení činnosti.

tagy
10 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Tom

Tvrdý a krutý je ten letecký byznys…zároveň však krásný……Nepřeji to nikomu.

Omar Baba

TF-RIP.

Petr

To vypadá na jasný konec,kdyby ta jednání vyoadala aspoň trochu nadějně,rozhodně by nerušili všechny lety,když jsou údajně „před uzavřením dohody“..

Jirka

Ta reklama všude, to už se nedá. Udělejte prosím placenou verzi za 50 kč měsíčně s vypnutou reklamou.

Jen tak

Ta reklama by mi snad ani nevadila. Kdyby se načetla nějak inteligentně.

Co je ale fakt průser, tak způsob, jakým se načítá. Ta stránka skáče (než se načtou reklamy) jak koza. třeba tři čtyři sekundy.

Jakub

Když už se řeší vaše internetové stránky, neplánuje do budoucna i mobilní aplikaci?

Aslanex

Web je na mobily optimalizovaný dost dobře, snad kromě komentářů, které se zkracují tak, že k jejich zobrazení potřebuju připojení k internetu.

Jirka

RSS to celkem dobře nahradí, ne? Kdyby přibyly feedy na jednotlivé kategorie a házelo se tam všechno, není třeba speciální aplikace
https://zdopravy.cz/feed/

Kajman

Souhlasím s kolegou Jirkou. Jsem ochoten si za 50-60 korun měsíčně zřídit předplatné, aby na mě neskákaly reklamy. Víc určitě z toho, že na ně (ne)koukám, od agentury nedostáváte.