Letecké společnosti Letectví

Více letů na východ. Aeroflot a Ural Airlines přidávají v Praze další spojení

Suchoj Superjet 100 v barvách Aeroflotu. Foto: Anna Zvereva, Wikimedia Commons
Suchoj Superjet 100 v barvách Aeroflotu. Foto: Anna Zvereva, Wikimedia Commons

Letecká společnost Aeroflot navýší od konce června počty letů mezi Prahou a Moskvou o další let denně. Poprvé do letového řádu pravidelně nasadí také ruské letadlo Suchoj Superjet 100.

Aeroflot navýší od poloviny června počet letů mezi Prahou a Moskvou na šest denně. Nově přidává polední spoj z moskevského letiště Šeremětěvo, který bude časem konkurovat hlavně letu ČSA ve 12:55. Z Moskvy odlétá ve 12 hodin, v Praze je ve 13:45. Z Prahy letí zpět ve 14:55.

Nový spoj je už v rezervačním systému. Novinkou je i pravidelné nasazení ryze ruského letadla Suchoj Superjet 100 na tuto linku. Ostatní lety budou i nadále zajišťovat airbusy A320family. Suchoj poletí podle letového řádu na trase o pět minut déle. Suchoj nasazuje Aeroflot zatím na lety do Prahy spíše nahodile, v Praze se objevuje i u jiných dopravců, hlavně u charterových letů.

Nejde o jediné navýšení letů směrem na východ. Se začátkem letní sezóny 2018 navýší ruská společnost Ural Airlines počet svých letů na lince mezi Letištěm Václava Havla Praha a Jekatěrinburgem na 4 týdně. Lety budou provozovány v úterý, čtvrtek, pátek a neděli letouny Airbus A320 a A321 s kapacitou 160, respektive 220 cestujících.

2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Rail2005

Zvláště s Jekatěrinburgem je současná frekvence spojení nedostačující. Potřebovalo by to alespoň 2x denně každý den (ne nutně A320, ale třeba A319 nebo něco menšího). Mezi českými firmami a fimami v této oblasti Ruska je silná vazba a také čím dál větší roli hraje turismus (oboustranně).

Václav Novotný

Jenom aby české velvyslanectví v Moskvě stačilo po redukci vystavovat víza. Aby k nám vůbec měl kdo lítat. 😉