cargo

ŘSD nechá přepracovat dokumentaci k D52, dálnici do Nových Mlýnů až na hranici chce povolit najednou

Vizualizace dálnice D52 u obce Bavory. Foto: ŘSDVizualizace dálnice D52 u obce Bavory. Foto: ŘSD

Stávající studie o vlivu na životní prostředí je 16 let stará.

Zpět na článek
56 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
FRX

Je jasné že za 16 let se životní prostředì zcela proměnilo. Objevila se řada původních druhů. Vyhynulo několik invazívních . Několik druhů blìzkých vyhynutí se stalo invazìvnìmi. To je třeba podchytit a to stojì za pár po….anejch miliõnů. A navìc tyhle posudky nám krásně navyšují společenský produkt a snižují nezaměstnanost. Ještě by to chtělo nějakou genderstudii !!

MJS

Odbočku z nevytížené D2. Vyřešeno. A pak D38.

PetrN

„nevytížená D2“ na to jste přišel kde? intenzity v pracovní den lehce přes 30000 dokonce i v nejslabším úseku Podivín-Břeclav (kromě hraničního), podíl těžké nákladní dopravy kolem 35% !!! tzn. ještě vyšší než kdekoliv na D1 Praha-Brno (ano přes Vysočinu je celkem cca 50000 vozidel v pracovní den, ale tam už je to na hraně kapacity)… D38 jste myslel Jihlava-Znojmo-Rakousko? Tam nikdy nebudete mít takovou využitelnost jak z Brna na Mikulov… od Prahy není na Vídeň takový tranzit jak od Polska, to by byla zbytečná dálnice… Joo ale pokud máte na mysli D38 od D1 u Jihlavy na Čáslav, Kolín… Číst vice »

Fandík

Takže občané Mikulova a řidiči budou trpět stále. Den co den tam jsou kolony a nikdo nevymyslel co s tím …..

Tomáš Gottschalk

A co úsek od Pohořelic do Ivaně (Pasohlávek)? Ten je absolutně bezproblémový ve stopě stávající I/52. Každý km dobrý.

Stráťa

Je rozumné stavět na hranu problémového úseku a zablokovat si všechny možnosti trasu změnit? Jak se bude řešit situace třeba u Přerova pokud ten chybějící úsek v navrhované trase prostě neprojde?

Gwann

ale ono to už opravdu tady vést jinudy nemůže. pokud pomineme změnu v trasovani 50metru sem, 100metru tam.

boj tu není o konkrétní polohu, ale prostě no paseran.

Olda

Souhlas…, s malou podmínkou. Tady bych to asi riskl a posunul se zase o nějaký ten kilák, alespoň ke zmíněným Pasohlávkám, neb de facto jiná alternativa není. Vše ostatní je v hypotetické rovině, a nyní odhlédněme např. od lužních lesů u Lundenburgu. Problémem je, že Rakušané stojí na předdefinovaném přechodovém bodě Drasenhofen/Mikulov, s něhož asi neuhnou, takže trasa u nás je vlastně stanovena a namyslel by si někdo západní oblouk od Pohořelic, tak i se svými laickými znalostmi k problematice, si takové řešení neumím představit. Tedy to administrativně správní, než technické. Tam by jsme se možná vyhnuli komplikacím s mostem,… Číst vice »

Jaaaa

Jak „asi neuhnou“? Jste se jich ptal? 😉

K.S.

Most, tak reálně by bylo třeba přemostit jenom asi 120m, což je ve světě dálnic mostek. Zbytek může být na náspu. Možná by se dal ekologům slíbit i přesypaný tunel. sice je to na rovince, ale třeba by to s nimi pohlo.

Kebab

S ekology možná ano, ovšem ne s lidmi, co jsou proti dálnici z principu.

Marek

Ta alternativní trasa má vypadat jak? Z Pohořelic do Břeclavi a odtud zpět do Mikulova? :)))

Pete

Kdysi tam smrad Země tvrdil, že za Pohořelicemi jsou další hnízdiště obzvlášť chráněných živočichů… Nevím kolik let tam studii dělali, ale já tomu potížistovi prostě nevěřím.

Vladimir

Vysvetli mi nekdo jak je mozne, ze Rakousko je uz na hranicich s CR a pritom jejich spolek napada rozhodnuti o dostavbe na ceske strane rakousky spolek VIRUS?

Oni na sve strane neutoci na zablokovani dostavby?

Georg

kvalita rakouske statni spravy je trochu nekde jinde nez tady…

Gwann

a také asi kvalita zakonu

Jarda

ono to je o tom, že v Rakousku vládnou zelení a tady dormožrouti jako je Babiš a jeho svita…v Rakousku se domluví a to, že tam jsou silní zelení vypovídá něco o společnosti jako takové. Určitý styl přemýšlení, který není tak úplně v protikladu a respektuje funkci krajiny. Rakousko má základní sít postavenou a nehoní mnoho zajíců po lese jako je to v ČR. Zkrátka má jasnou strategii a prioritu…nestaví nesmysli mezi vesnicema jako je u nás a zároveň nejsou tak blbý, aby jako v případě Prahy do jednoho místa směřovalo osum dálnic

Odborník

Ha, ha, ha. To jsou zase kecy. Aktuálně zelená ministryně dopravy Leonore Gewessler stopla všechny velké dálniční stavby a chce je znova posoudit ve vztahu ke změně klimatu. I ty které mají EIA a jsou v pokročilé fázi vydání ÚR, např. S10 Freistadt – Rainbach. Vyvolalo to celkem velké protesty na obcích, krajích a profesních komorách. Stejně tak tunel Löbau na S1 / okruh Vídně, který by výrazně odvedl dopravu z S2 Kaisermühlen. Ta osoba je šílená zelená aktivistka. Dokonce přejmenovali ministerstvo dopravy na ministerstvo pro klimatickou změnu, což mluví za vše. Divím se, že Kurz šel se zelenými do… Číst vice »

Pete

Když si vzpomenu na ty malé billboardy podél cesty rakouskými vesnicemi a mestečkys s nápisem A5 JA, tak jsem i za ně rád, že už ji konečně mají.

Jaaa

Nedají si pokoj a nedají.
Obchvat Břeclavi chtějí stavět stejně, ale né…

Tomáš Gottschalk

Seš čím dál víc trapnej.

Diesel

To jsou Tomáši jen lidi co v životě hovno dokázali a strašně rádi by určovali pravidla druhým. A tak ve svém jednoduchém světě se potřebují zviditelnit alespoň anonymně na webu. Jinak souhlas tady už je fakt za pacienta.

Jaaaa

Myslím, že jsem toho v životě dokázal víc než vy. Jenom jaksi nemám potřebu tím šermovat. 😛

Pokud si myslíte, že platnost argumentu závisí na osobnosti mluvčího, tak jste ubohý chudák.

Tak se odmaskujte, uvidíme.

K.S.

Vzhledem tomu že se na to odkazujete, tak asi máte. Navíc jsem Vám už říkal že internet má nějaká nepsaná pravidla a Vy jste na nejlepší cestě, aby se s Vámi nikdo nebavil.

PetrM

Jaaa je sice totální ocas, ale tyhle kecy o závisti, že nic v životě nedokázali a podobně jsou dost trapný argumentační faul, to tě fakt nic lepšího nenapadlo?

Jaaaa

Pravda není trapná. Trapná je vaše snaha odlišný názor dehonestovat.

Kodl

Clanek z cervence roku 2030: „ŘSD nechá opet přepracovat dokumentaci k D52, dálnici do Nových Mlýnů až na hranici chce povolit najednou po dalsim desetileti neuspesnych tahanic“.

MiZun

Obávám se, že to bude realita, pokud tam bude sedět ten lepl Fiala. Ten nemá vůbec tah na branku.

Daniel

Asi nemá cenu se tady hádat, kdo má a kdo nemá tah na branku, ale myslíte, že rychlost staveb záleží na osobě premiéra? Vážně?

Andrej

Podľa mňa mal na mysli Davida Fialu, riaditeľa ŘSD – Brno, nie Fialu politika z ODS.

MiZun

Kdo píše o premiérovi? Já mluvím o brněnském ŘSD a jejich vedoucím.

Daniel

Ok. Já už jsem z té předvolební kampaně trochu unavený, tak se omlouvám za nedorozumění. Chyba na mé straně přijímače.

Šašek

Rakouská dálnice A5_10 km od hranic. Česká dálnice D52_dvacet pět let žádná změna. Hlavně lidi jděte k volbám,je to přece občanská povinnost. Výhledově však do roku 2050 všechno bude…

PetrN

na jednu stranu je to velmi tristní, na druhou stranu ale není všechno černobílé. V 90. letech když se stavěla R52 do Pohořelic a byla vůle pokračovat. Rakouská strana ale neměla zájem a nešlo se domluvit na trase (původní vize byla vést dálnici nejkratší možnou trasou přes Nový Přerov). Když se v roce 2005 rozhodlo o trase přes Mikulov, tak rakušáci začali „makat“ a u nás to bohužel zamrzlo…

Petr

Bodejť, to máte furt něco. Jedna válka, druhá válka, pak byli imperialisti, v 90. letech se nechtěli domluvit… Tak kdy jsme to vlastně měli postavit…

Pája

Dobrý 😀

Tomáš

Přesně, měli to postavit před 1. sv. válkou, za C.K. Rakouska-Uherska pro výstavbu dálnice do Vídně k tomu byly ideální podmínky 🙂

Slosor

A koho volit, aby se to zlepšilo? ODS, TOP09, Lidovci už vládli a bylo to ještě horší. Piráti jsou známí svou nechutí k automobilové dopravě, takže zlepšení se nedá očekávat. Má SPD v programu zjednodušení přípravy dálnic? Nevím, bez ironie se ptám koho teda volit.

Honza

Ale to není o vládě, ale o zákonech a legislativě

MiZun

A ty zákony a legislativu schvaluje kdo? Kucharka?

Davadu

Občas ano, když si ji zvolíte jako poslance do Parlamentu buď jako poslance nebo senátora. 😀

V. K.

Jestli budete kvůli betonu klidně volit třeba Šóguna tak to potěž pánbůh.

Šašek

Od vzniku samostatné ČR se vystřídalo devatenáct ministrů dopravy. Nějaké politické strany jste jmenoval a výsledek dálnice D52=nula nově postavených kilometrů. MD odpovídá za tvorbu státní politiky v této oblasti a v rozsahu své působnosti i za její uskutečňování. Vláda předkládá,projednává a schvaluje zákony. Zlepšení situace osobně nepozoruji a nemohu Vám tedy kvalifikovaně poradit,koho máte volit.

Zrzek

Koho volit? Sa vz. 58 a měsíční produkci S&B a trochu pocechrat parlament, ministerské úředníky a úředníky na ŘSD a SŽ.

Gwann

tohle je už minimálně na úrovni přestupku. co si těmito výkřiky dokazujete?

Michael

Vidím to velice podobně skepticky..bohužel.

MildaIV

A která Rakouská politická strana bude kandidovat ve volbách do parlamentu ČR?

Jaaaa

Rakušáci už dálnice moc stavět nechtějí.

Kebab

Zatím odpískali jen jednu z uvažovaných, to je jako kdybychom my zrušili D19.

PetrN

předpokládá se ty 4 dílčí úseky 5206.1 až 5206.4 úplně sloučit do jednoho 5206 a také soutěžit a realizovat najednou? Dávalo by to smysl, přecejen je to jen 11 km..

medvěd

Tak už to udělejte pořádně, ať to je v pořádku. Pokud někdo chce něco navíc, ať si to zaplatí ze svého.

Pepa

Hm, tak to se dálnice do Vídně asi nedožiju, vidím to minimálně v horizontu 15 a více let.

mgr.pavel

Dálnice do Vídně bude otevřena den po přestřižení pásky na novém brněnském nádraží!

Gwann

nová definice slova NIKDY?

Zlámalík

Ve stejný den zakáže EU jakékoliv automobily a v důsledku zákazu fosilních paliv pojeden jen jeden vlak pro exkluzivní klientelu, která si bude moci dovolit zaplatit za elektřinu.

Bohouš

Možná by to šlo v jeden den. Aby premiér za Stranu Modrého Nebe s podporou KDU mohl ušetřit jednu cestu ze Strakovy akademie v Brně-Malostranském předměstí do HauptStadtu.