LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

Rakouský spolek zablokoval stavbu D52 u Mikulova

Vizualizace dálnice D52 u obce Bavory. Foto: ŘSDVizualizace dálnice D52 u obce Bavory. Foto: ŘSD

ŘSD plánovalo podat v říjnu žádost o stavební povolení, místo toho se vrací projednávání územního rozhodnutí zpět na krajský úřad.

Plány na stavbu dálnic D52 z Brna na rakouské hranice nabírají opět další zpoždění. Krajský soud v Ostravě zrušil územní rozhodnutí jihomoravského krajského úřadu, které povolilo stavbu obchvatu Mikulova, jednu ze součástí nových úseků D52.

O rozhodnutí jako první informovala Česká televize, rozsudek je na úřední desce soudu. Žalobu podal rakouský spolek VIRUS. Jde o úsek 5206 z Perné na rakouské hranice.

„Je to další zdržení, krajský úřad bude muset posuzovat celou věc znovu,“ potvrdil deníku Zdopravy.cz ředitel brněnského závodu Ředitelství silnic a dálnic David Fiala. VIRUS se na soud obrátil kvůli tomu, že krajský úřad zamítl jeho odvolání, podobně jako u dalších.

Krajský úřad tedy bude muset znovu vydat pravomocné územní rozhodnutí,“ okomentoval České televizi rozsudek předseda Dětí Země Miroslav Patrik, který rakouský spolek s názvem VIRUS – Verein Projektwerkstatt für Umwelt und Soziales zastupoval u soudu. Zároveň dodává, že je pro něj verdikt překvapením. „Očekávali jsme, že tento právní problém bude spíše řešit až Nejvyšší správní soud,“ říká Patrik.

Mapa trasy D52 mezi Pernou a státní hranicí. Foto: ŘSD

Mapa trasy D52 mezi Pernou a státní hranicí. Foto: ŘSD

D52 je jednou z dálnic, kde se státu nedaří získat povolení. Původně ŘSD plánovalo, že letos na podzim bude už žádat pro tento úsek o stavební povolení. Na českém území chybí 23 kilometrů dálnice, rakouská část je prakticky hotová. Čtyřpruh vede až k Poysbrunnu a loni na podzim se otevřel dvoupruhový obchvat Drasenhofenu, s možností rozšíření o další dva pruhy.

Tagy D52 obchvat Mikulova Ředitelství silnic a dálnic ŘSD seznam Top
153 komentářů