Doprava ve městě Trolejbusy

Po Hradci Králové jezdí první trolejbus věnovaný ženám

Dopravní podnik města Hradce Králové si netradičním způsobem připomněl MDŽ. Foto: DPmHK
Dopravní podnik města Hradce Králové si netradičním způsobem připomněl MDŽ. Foto: DPmHK

Dopravní podnik města Hradce Králové se rozhodl netradičním způsobem oslavit Mezinárodní den žen. Po ulicích města začal jezdit trolejbus se speciálním polepem Městská doprava ženám.

Je to způsob, kterým jsme chtěli našim ženám v Hradci Králové připomenout tento svátek. Na pondělí pro naše zaměstnankyně plánujeme setkání,“ uvedl ředitel DPmHK Zdeněk Abraham.

Královéhradecký dopravní podnik se snaží dlouhodobě navyšovat počet žen za volantem autobusů a trolejbusů. Z 370 zaměstnanců je žen zatím 60.

Firma při jejich hledání mířila hlavně na zaměstnankyně supermarketů a ženy po mateřské dovolené. „Dokážeme jim směny naplánovat tak, že ráno stihne odvézt dítě do školky či školy a odpoledne si ho opět vyzvednout. Nemusí se vůbec starat o techniku, „jen“ řídí,“ vysvětlil před časem Abraham. Velkou pozornost dopravce věnuje také zázemí, proto rekonstruoval například šatny a technické zázemí konečných linek MHD.

Dopravci si dnešní Mezinárodní den žen připomínali různými způsoby. Zaměstnanci AŽD Praha na Švestkové dráze dnes rozdávali ženám květiny, řada leteckých společností vypravila lety čistě s dámskou posádkou.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Ondra
Host
Ondra

O jeden víc, než mužům. Rovnoprávnost.

Dom
Host
Dom

nechci rejpat, ale fakt je dneska nutné tady tohle? vylepovat trolejbus kýčovytýma květinkama? nemůže DP potažmo město místo těchto p*****n třeba radši otevřít nové jesle a rozšířit místa ve školkách? nebo prostě važit si druhého pohlaví přes celý rok? achjo.

jakub
Host
jakub

Náklady na pár samolepek ? Když budeme hodně přehánět tak 10 000 ? Náklady na otevření školy či jeslí ? Řádech milionu…

Poudy
Host
Poudy

Promiňte že to sem tahám, ale myslíte že by prošlo tohle genderově škaredé věc u soudruhů na západě?

Ondřej
Host
Ondřej

Hloupá poznámka.