Letecké společnosti Letectví

Piloti British Airways budou během léta stávkovat. Růst mezd o 11,5 % za tři roky odmítli

Letiště Heathrow, British Airways Boeing 787-8 Dreamliner. Autor: Heathrow Airports Ltd.
Letiště Heathrow, British Airways Boeing 787-8 Dreamliner. Autor: Heathrow Airports Ltd.

Provoz British Airways může uprostřed hlavní sezóny narušit stávka pilotů. Přes 90 % pilotů British Airways sdružených v organizaci BALPA dnes hlasovalo pro uspořádání stávky proti z jejich pohledu nedostatečnému navýšení mezd. Organizace pilotů to oznámila dnes na svých stránkách. Zda se stávka nakonec uskuteční a kdy, to není dosud jasné.

„Silný výsledek hlasování ukazuje, že British Airways musí přinést na jednání lepší nabídku, pokud chtějí odvrátit stávku. Je to plně v jejich rukou,“ uvedl šéf BALPA Brian Strutton.

Piloti si podle něj nepřejí komplikace pro cestující, za komplikace během hlavní letní sezóny podle nich mohou BA. „Jednání začala už loni v listopadu, BA je nepochopitelně protáhly až do plné letní sezóny,“ uvedli piloti.

British Airways se hrozbu stávky snaží napadnout ještě u soudu, jednání soudu bude v úterý. „British Airways vykazují obrovské zisky, což je výsledek tvrdé práce a nasazení zaměstnanců. Piloti si zaslouží malou část podílu na zisku,“ uvedli piloti.

Aerolinky navrhly pilotům zvýšení mezd o 11,5 % během tří let. Ve svém prohlášení uvedly, že přístupem odborářů jsou zklamány. „Jsme otevřeni jednání s BALPA, abychom dosáhli dohody,“ uvedla firma.

5 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Tom

Co jsem četl, tak soudní přikaz proti stávce pilotů se vedení British Airways získat nepodařilo.Takže vedení má „smolíka“.

Kuba

11,5% by měly rychle vzít, přijde Brexit, a postupem času začne o UK být menší zájem, lidé pocítí pomalu změny a budou šetřit. samozřejmě ale záleží z jaké částky se ty procenta počítají, zda berou o hodně víc než třeba v Emirates nebo ne atd.

adr

Nebojte Brexit nepřijde. Angličani si už moc dobře spočítali, že se jim to nevyplatí. Divoký Brexit nikdo nechce a vyjednanou dohodu nikdo nechce z jejich strany schválit. Takže se nejspíš provede druhé referendum a bude klid.
Každopádně kdo chce moc nemá nic. Jsou i jiní než britští piloti.

Ulafme

V posledním odstavci je chyba; měsíce místo roků…..

jan

Během 3 let nikoli během 3 měsíců.