Letecké společnosti Letectví

Piloti British Airways odvolali další stávku. Lety na 27. září zůstávají zrušené

A380 British Airways v Cardiffu. Foto: Nick Morrish /British Airways
A380 British Airways v Cardiffu. Foto: Nick Morrish /British Airways

Piloti British Airways nebudou příští týden stávkovat, jak původně plánovali. Asociace pilotů BALPA dnes oznámila, že jde o vstřícný krok k odblokovaní jednání o navýšení mezd. Není ale zdaleka jisté, zda 27. září skutečně letadla British Airways budou létat: aerolinky už minulý týden všechny lety na tento den zrušily a podle posledního vyjádření zatím analyzují situaci, zda se vyplatí v den stávky létat.

Šéf BALPA Brian Sutton v prohlášení uvedl, že doufají ve změnu přístupu British Airways a budou dál jednat tak, aby došlo k ukončení sporu. „Někdo musel vzít iniciativu do svých rukou, aby se tento spor konečně vyřešil.  Protože ze strany British Airways nevidíme snahu o tento krok, rozhodli jsme se stávku plánovanou na 27. září odvolat a pomohli k vyřešeni sporu,“ uvedli piloti. Současně si vyhradil možnost vyhlásit další termíny stávky.

Během stávky 9. a 10. září musely British Airways zrušit kolem dvou tisíc letů. Pro aerolinku nejde o jednoduché rozhodování, zda 27. září obnovit provoz: lety jsou již zrušené a za devět dní není jisté, zda se podaří letadla dostatečně vytížit.

British Airways nabídly pilotům během tří let navýšení mezd o 11,9 %. Podle pilotů firma vydělává tolik, že by jim měla přidat více.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Jen tak
Host
Jen tak

odbory pohroma firmy. tady se to ukazuje dvojnasob.

Křišťálová lupa

Zdopravy křišťálová lupa

PartneřiCSCARGO
RSD
czechtoll