Obchvatu Frýdku-Místku hrozí zpoždění, ŘSD kvůli chybějícímu povolení zastaví část stavby

Stavba D48 kolem Frýdku-Místku. Foto: ŘSDStavba D48 kolem Frýdku-Místku. Foto: ŘSD

Zrušené stavební povolení může posunout otevření další části D48 na příští rok.

Zpět na článek
17 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš Buček

Říkám si, že by třeba nebylo špatné, kdyby zastupitelstvo v čele se starostou FM veřejně odsoudilo jednání spolku DZ a dalo jasně najevo, aby to pochopil i RnDr. Patrik, že kroky DZ poškozují občany města FM a že s nimi v žádném případě nesouhlasí.

Jiří Schenk

Jako pamětník mohu říci, že dálnice (i když poplatná době, to je dimenzovaná samozřejmě na mnohem nižší dopravní intenzitu) z Prahy, přes Brno až do Bratislava (je to kolem 370 km) se postavila v letech 1967 – 1980, 13 let, metro v Praze – 3 linky také za celkem přijatelnou dobu, dnes by to byly stavby století, či spíše stoleté.

Honza

A co teprve o 120 let dřív, kdy za 10 let postavili železnici z Olomouce/Brna až do Drážďan…
Nebo v Číně, kde i v současnosti postaví cokoli a kdekoli za pár měsíců nebo let…
Když budete kašlat na vlastnictví, ekologii nebo deficity rozpočtů a životní úroveň lidí, tak i v dnešní době můžete stavět jako o život. Akorát já bych v takové zemi žít (už nikdy víc) nechtěl.

Jiří Schenk

Nemáte pravdu, přesvědčte se, že i v takových zemích jako Rakousko, Německo-jsou vyspělé a právní ochrana všeho co uvádíte je dobrá, také už i v Polsku to jde vše rychleji, nevím, čím vám imponuje ten náš šlendrián.

jj23

Jo, ale to se stavělo v době kdy se nikdo nikoho neptal jestli tam tu dálnici chce, nebo ne.. Metro se stavělo jako kryt civilní obrany ne jenom jako systém veřejné dopravy, takže to šlo podstatně rychleji.

Marek

Já nechápu jednu věc – když soud řešil koronavirová opatření, tak vždy dal nějakou lhůtu, aby opatření upravili, než ho zrušil. Ale teď, když by stačilo “nařídit” doplnění SP, tak jej raději celé zruší, ikdyž už je stavba skoro hotová…

Pavel

Jak je možné, že Děti země na to chybějící povolení přijdou a úředník, který je placený za to, aby vše bylo podle zákona, na to nepřijde?

Pavel

Úředník který je za to placený, chybu nenajde a laik ano, tak proč ty mínusy?

Geo

Co jsem jako laik pochopil, tak zadne casove rozpeti nikde ulozene neni. DZ podali roklad proti SP, ze ho tam chteji, a MD jim nevyhovelo . S tim se odvolali ke KS a tem jim take nevyhovel. Tak podali kasacni stiznost k NSS, ten je zeleny od sklepa az po strechu, tak jim vyhovel. Rozsudek KS zrusil s tim, ze argumentace v nem pouzita neni spravna (Argumentovali, ze pripominku k urceni doby je mozne vznest jindy). Zaroven odmitl zamitnuti rozkladu s tim, ze dobu je treba stanovit proto, ze u jinych staveb se zkusebni provoz protahuje natolik, ze neni jinak… Číst vice »

Kodl

Totální fiasko státu. Nikdo není schopen dodržet ani vlastní pravidla a zákony, pak se divme, že jsme tam, kde jsme.

Andrej Veliký

V takové situaci by stát měl rozhodnutí soudu ignorovat a prostě to dostavět. Stát potažmo vláda je zde nejvyšší autorita, nemá už nad sebou žádného dalšího šéfa. Sorry jako.

David

A říká vám něco pojem právní stát? Nebo jen krmím trolla? 🙂

Dantex

az vam stat nezákonně vymeri treba nejakou dan, posle na vas exekutora a proda strechu nad hlavou nebo zlikviduje firmu, tak budete mluvit stejně?

Igor

Ještě, že alespoň první půlka bude běžet dál. I ta dost pomůže.

PetrN

Nechápu, jak mohou členové Děti země sami se sebou žít. Představte si, že děláte něco, za co vás 99% národa nenávidí, a všichni si o vás říkají, že jste ubozaci. To chce docela i obdiv, to fakt musíte věřit tomu, co děláte.
Ekoteroristi, ať se odstehuji někam do lesa, žerou trávu a budou spokojeni všichni, oni i 99% všech ostatních normálních „neekobioterror“ hnupu.

Joker

Kdyby jen děti země. Ti jsou jen drobnost, fanatici, co zneužívají právní stát. Chyba je v brutálním formalismu soudů, který je až a hraně racionality. Dělám ve Zdr. rezortu a říkám, kdyby se měly vyplňovat striktně formálně všechny papíry a interní vyhlášky, tak se na elektivní operaci čeká třeba 3 roky.

Joker

Čili nejdříve v roce 2023 nebo až v roce 2025?