egoe-plus
Letecké společnosti Letectví Letiště

Košice přilákaly Ryanair, spojí je s nejmenším londýnským letiště Southend

Letiště v Košicích. Foto: Letiště Košice
Letiště v Košicích. Foto: Letiště Košice

Největší nízkonákladová společnost v Evropě vstupuje nově na londýnském letiště Southend. Od dubna příštího roku zde umístí Ryanair tři letadla a spustí celkem 14 nových linek. Jednou z nich bude i spojení do Košic.

Novinku dnes oznámil Ryanair v tiskové zprávě, stejně tak košické letiště. Nová linka bude létat třikrát týdně. Košice už spojení s Londýnem mají, na letiště Luton létá Wizz Air. „Linka do Londýna je naší nejúspěšnější destinací, která má stále růstový potenciál,“ řekl výkonný ředitel košicekého letiště Michael Tmej. Podle něj má potenciál jak pro Slováky žijící v Anglii, tak pro turisty z Londýna a okolí nebo i návštěvníky hokejového šampionátu, který příští rok proběhne v Košicích a Bratislavě.

Lety Ryanairu jsou naplánovány na úterý, čtvrtek a sobotu, v Košicích bude letadlo mezi 10:40 a 11.05. V krátké době jde o další novou linku, kterou košické letiště získalo. Naposledy v dubnu oznámila společnost Eurowings novou linku do Düsseldorfu. Košice si vybrala i na základě hlasování na facebooku.

Z šestice londýnských letišť je Southend nejmenším podle počtu cestujících, ale také nejrychleji rostoucím. Z Prahy na letiště létá Flybe, nově od konce července začne na toto letiště v Essexu létat také easyJet. Na rozdíl od jiných londýnských letišť ještě není tak přeplněné, je z něj přitom pohodlné přímé spojení do centra města vlakem, od příštího roku bude zapojené i do systému příměstských vlaků Crossrail. Letiště se chce do roku 2022 dostat na pět milionů cestujících, zatím loni počet překročil milion. Vstup Ryanairu má přinést zhruba milion dalších cestujících.

4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Tom

Ono je to cielene na britskych turistov a taky test pre Ryanair ci by bol zaujem aj pripadne o ine linky. Kedze Ryanair lieta len z Bratislavi. Myslim ze bi urcite by bol zaujem aj o ine destinacie ako Londyn.

Panoramix

Nějak nevidím přidanou hodnotu tohoto letiště pro cestující. Cena letenek tam bude asi relativně nízká, ale co pak. Je to jako mít letenku do Prahy, ale být vyklopen někde u Lovosic. Cesta ze Southend vlakem cca 1 hodinu a 17£, z Gatwick cca 30 minut za 11£, z Heathrow metrem sice taky hodinu, ale jen za 6£, ze Stansted je to cca nastejno. Každopádně výběr je už tak pestrý. Ale pro Košičany asi pořád lepší se někde drkocat hodinu do centra Londýna, než jet pár hodin na letiště v Budapešti nebo Vídni. A ten Crossrail je opravdu jenom zbožné přání… Číst vice »

Víťa

Southend a Crossrail? jak jste na to přišli? 🙂

železničář v důchodu

Proč ne – třeba jako prodloužení současné linky do Brentwoodu …