Hyundai s novým šéfem otáčí. Končí s agresivním marketingem, chce více dealerů

Hyundai i30 N. Foto: HyundaiHyundai i30 N. Foto: Hyundai

Automobilka Hyundai se nebude už ve svých reklamách vymezovat vůči konkurenci a nechce dál bojovat se svými dealery i těmi,

  • Automobilka Hyundai se nebude už ve svých reklamách vymezovat vůči konkurenci a nechce dál bojovat se svými dealery i těmi, kteří automobilku v minulosti opustili. Vstřícnější chce být i k novinářům.

V pořadu Byznys ČT24 to uvedl nový generální ředitel Hyundai Motor Czech Martin Saitz, který nahradil v dubnu Vladimíra Vošického. „Spory s dealery považujeme za něco, co se nesmí v budoucnu opakovat. Nechceme s našimi obchodními partnery válčit. Jednoznačně to jsou spory minulosti, chceme je ukončit smírnou cestou,“ uvedl Saitz, kterého překvapil počet sporů, které HMC vede. Podle něj už s některými jedná, aby se vrátili.

Spory s dealery jsou jedním z pozůstatků po Vladimíru Vošickému, kvůli jeho přístupu někteří dealeři ukončili spolupráci a automobilce tak výrazně prořídla prodejní a servisní síť. Končící dealeři kritizovali především jednostranně nevýhodné smlouvy. Podle Saitze firma chystá nové obchodní podmínky. „Budeme potřebovat dvacet až třicet nových partnerů po celé republice, abychom rozšířili naši dostupnost,“ dodal Saitz.

Hyundai v Česku dlouho rostl, v poslední době ale ztrácel, z postu tuzemské dvojky spadl v prvním čtvrtletí na čtvrté místo.

Výraznou změnou má projít i marketing. Zatímco dříve se Hyundai vymezoval hlavně proti Škodě Auto, kterou Vošický nazýval například ochotnickým spolkem z Pojizeří, teď se chce zaměřit Saitz na samotnou značku a její produkty. „Filozofie je taková, že respektujeme naši konkurenci,“ řekl Saitz.

V rozhovoru pro Lidové noviny uvedl Saitz, že v reklamách záměrně změnili i výslovnost značky. Namísté „hjondé“ se teď používá „hjundaj“. „Změna výslovnosti Hyundai v reklamách je jedním z prvních kroků, které jsme v rámci naší nové vize podnikli. Naším cílem není nutit českou veřejnost správně vyslovovat ‚hjondé‘ ale vítáme také přirozenější českou výslovnost ‚hjundaj‘, kterou mají lidé rádi a používají ji,“ řekl Lidovým novinám Saitz.

Tagy Hyundai Motor Czech
13 komentářů