Doprava ve městě Tramvaje

DPP nechá u Škody Transportation opravit tři tramvaje po nehodách za 45 milionů korun

Srážka tramvají křižovatce ulic Bělehradská, Šafaříkova a Bruselská v Praze 2. Foto: Policie
Srážka tramvají křižovatce ulic Bělehradská, Šafaříkova a Bruselská v Praze 2. Foto: Policie
Do opravy míří i tramvaj poškozená v roce 2017, která od té doby nevyjela

Škoda Transportation opraví Dopravnímu podniku hl. m. Prahy celkem tři tramvaje 15 T, které jsou odstavené kvůli poškození při dopravních nehodách.

DPP minulý týden uzavřel tři smlouvy s výrobcem na opravy, které mají v součtu hodnotu 45 milionů korun bez DPH. Náklady na opravu má DPP zaplatit z pojistky.

Nejdražší bude oprava tramvaje číslo 9341, která vyjde na 20,9 milionu korun bez DPH. Jedná se o tramvaj, která bude den před Štědrým dnem bude mimo provoz tři roky. K nehodě došlo 23. prosince 2017, do tramvaje narazil zezadu jiný vůz. Nehoda nevypadala příliš dramaticky, došlo ale k velkému poškození skříně.

Na opravu míří i vůz 9445, který byl jednou z posledních dodaných tramvají Škody do Prahy. Mimo provoz je od prosince loňského roku, kdy byl poškozen při srážce dvou tramvají u I. P. Pavlova.

Na opravu jde také tramvaj číslo 9327, která je mimo provoz od 4. dubna 2019, kdy došlo ke srážce s osobním automobilem.

DPP v minulosti ustoupil od oprav některých příliš poškozených tramvají, nechal je raději jen na náhradní díly.

19 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Vlk

Nebyl čas řešit kdo je kdo, úkol zněl jasně, nesmí projet…………..

Cestující, teď ale doma

Nemáte někdo info nebo nějaký přehled, kolik z 250 tramvají 15T jich je v provozu, kolik odstavený a kolik dlouhodobě nepojízdných?

kpetr

Ta třetí tramvaj má být podle smlouvy 9327, 9341 je tam podruhé.

kpetr

To byl fofr 🙂

Martin z Moravy

Trochu vyklepou plechy a je to ne? 😀

Toncek

A to kolo správně hořet má. 😄

Tomáš Gottschalk

Nechat nízkopodlažní šalinu stát tři járy je víc než trestuhodné.Navíc podle čísla je zřejmě i s klimou. O to je to horší.

SaulGoodman

Navíc pokud to má platit pojišťovna, tak nechápu, na co čekali. To se snad nemohlo vyšetřovat tři roky, ne?

Pražák

Nebyl čas, řešily se jiné a nutno podotknout důležitější věci, např. nákup a oprava pseudo T2, „retro“ linka a wanizace T3 (na T3 stojí údajně celý turistický ruch v Praze), což jak jistě uznáte jsou zcela zásadní projekty, které výrazně vylepší pražskou tramvajovou dopravu. A Vy tu teď vytáhnete nějaké nepojízdné, nizkopodlažní tramvaje s klimou, jste normální?😉

Jan

T2 se právě z důvodu kapacity dělaly v Ostravě. Ono dochází k tomu, že nové tramvaje jsou daleko náročnější a nákladnější na opravu než T3 a ještě se musí klidně i rok čekat až Škoda dodá náhradní díly. Pak se asi vyplatí to poslat celé výrobci. 3 roky je asi extrém, ale bylo to jedno z nejvážnějších poškození.

Pražák

Myslím, že se nechápeme, mně je celkem jedno kde to nechali opravit, mně vadí, že s touhle šotoušovinou vůbec přišli.
Výrobci to mohli poslat hned, jakmile bylo jasné jak vážné to poškození je. Tedy max. do několika měsíců po nehodě samotné.
Ale jak říkám, na to nebyl čas, musí se řešit jiné a „důležitější“ věci.

Radek

Opravitelnost vozů ze Škodovky je mizerná.

jva

Nejen ze Škodovky, ale všeho podle současných pevnostních a bezpečnostních norem. U T3 se promáčklo pár jeklů pod laminátem, řidič zařval, jekly se nakoupily v nejbližším železářství, laminát „vyžehlil“ a hurá zpět do ulic. Nyní se místo šrotu v místě nárazu energie přenáší dále do vozu, takže i vzhledově nic vážného může být kvůli poškození spojení článků totálka (jako u kterési 14T).

Frantík

Čili totéž jako věci v domácnosti (vysavače…).

Radiátor

To s tím ustoupením od oprav si týká jen starších tramvají a nebo i 15T

Mýval

jen 14T. U těch je to docela rozumné…

Tomáš Gottschalk

14 T prodat třeba do Severní Koreje. Neskutečnej krám.

SaulGoodman

Podle odkazu se to týká dvou 14T. Předpokládám, že různé varianty T3 se asi taky po těžkém poškození neopravují a poslouží maximálně jako základ pro wanizace.