ČSAD autobusy Plzeň končí se spoji do Prahy. Kvůli řidičům i konkurenci

Autobus společnosti ČSAD autobusy Plzeň. Foto: ČSAD autobusy PlzeňAutobus společnosti ČSAD autobusy Plzeň. Foto: ČSAD autobusy Plzeň

Z trasy mezi Prahou a Plzní odchází dopravce, který na trase působí nejdéle. Společnost ČSAD autobusy Plzeň, která patří do

Z trasy mezi Prahou a Plzní odchází dopravce, který na trase působí nejdéle. Společnost ČSAD autobusy Plzeň, která patří do skupiny tuzemského miliardáře Zdeňka Zemka, od neděle skončí na trase provoz.

Ukazují to nové jízdní řády platné od 10. června, které upravují zkracují provoz linky Domažlice – Praha jen do Plzně a stejně tak v případě spojení Klatovy – Praha. Dopravce se po nástupu RegioJetu a nově i FlixBusu z trasy už dříve začal stahovat, teď zmizí úplně. Od neděle nepojede do Prahy jediný spoj z Klatov nebo Domažlic do Prahy.

Jde o kombinaci ekonomických důvodů a nedostatku řidičů. Raději je nasadíme na linky v závazku pro Plzeňský kraj,“ řekl Zbyněk Hupák z ČSAD Autobusy Plzeň.

Dopravce mezi Plzní a Prahou jezdil v rámci linek z Klatov a Domažlic, přímé spojení jen mezi Plzní a Prahou zrušil už před několika lety. Na rozdíl od jiných dopravce zastavoval například i u motolské nemocnice.

Na trase mezi Prahou a Plzní už delší dobu část lidí přestoupila do vlaků, zahuštění provozu se zavedením Západních expresů přispělo k většímu zájmu o cestování po železnici. U autobusů se o cestující přetahují ještě RegioJet a Flixbus. I RegioJet ale už počty spojů mírně omezil. Od příštího jízdního řádu bude železnice ještě silnější konkurenci díky zprovoznění ejpovického tunelu a zkrácení doby jízdy.

České dráhy podle mluvčího Petra Štáhlavského na trase zaznamenaly s novým konceptem spojení a služeb nárůst počtu cestujících v jednotkách desítek procent. „Nárůst souvisí se zrychlením spojení, nabídkou kvalitních souprav  a zaváděním doplňkových služeb,“ řekl Štáhlavský.

Mezi Klatovy a Prahou zůstane s přímými autobusy pouze dopravce Autobusy VKJ, z Domažlic přímo nepojede už nikdo, pouze o víkendu jednou Arriva. Cestující z obou měst se ale od prosince dočkaly častějšího spojení vlakem.

Server Tram-bus.cz upozornil na konec jiných dálkových linek. Končí například nedělní spojení společnosti Autobusy Karlovy Vary z Aše do Prahy nebo také provoz na lince společnosti H.F. Tour Kamenice nad Lipou do Pece pod Sněžkou přes Prahu. Už dříve oznámil omezení dálkových linek RegioJet, hlavně mezi Brnem, Jihlavou a Prahou.

Tagy ČSAD autobusy Plzeň omezení dálkových vnitrostátních autobusových linek Praha - Plzeň
8 komentářů