Z Plzně o víkendu vyjede letos poprvé Brdský cyklobus

Chodský cyklobus. Foto: Z Group busChodský cyklobus. Foto: Z Group bus

Cyklobus bude v provozu zkušebně následující tři víkendy.

Společnost Z-Group Bus spustí o víkendu provoz Brdského cyklobusu, který spojí Plzeň s Příbramí. Vyveze cestující s koly i bez bezpečně až na hřeben pohoří Brdy. Po roční odmlce se vrací ve zkušebním režimu sobotních jízd během měsíce dubna. Pojede o sobotách 15., 22. a 29. 4. Po vyhodnocení zájmu ze strany cestujících bude případně spuštěn provoz cyklobusu i v dalším období.

Provoz zajistí divize ČSAD Autobusy Plzeň. „Snažíme se vycházet vstříc cykloturistům v Plzeňském kraji, kterých je rok od roku více. Cyklobusy již neodmyslitelně patří k jarnímu a letnímu období, kdy lidé vyjíždí na kolech do přírody. Cyklobusy ale nejsou jenom pro cyklisty. V posledních letech s nimi jezdí i stále větší množství pěších turistů,“ sdělil ředitel divize ČSAD autobusy Plzeň autobusového dopravce Z-Group bus Václav Königsmark.

Tzv. „Brdský cyklobus“ je veden po běžné autobusové lince č. 440555 z Plzně do Příbrami. Autobus s cyklovlekem jede na trase Plzeň – Starý Plzenec – Spálené Poříčí – Míšov/Brdy – Rožmitál – Příbram a obslouží tak všechny turisticky atraktivní body brdských vrcholků. Opět jsou zavedeny i spoje Příbram – Míšov a opačně.

Vlek má kapacitu 27 jízdních kol, jejichž nakládku a vykládku provádí obsluha. Převážet je možné rovněž elektrokola za dodržení přepravních podmínek.

Ze zastávky Plzeň Stavební stroje vyjíždí bus v 7:35 hodin (z CAN v Husově ulici v 7:55) a jede přes Brdy až do Příbrami. Z Příbrami jede spoj v 10:00 hodin s konečnou zastávkou Míšov. Z Míšova nazpět do Příbrami jede ve 13:15 hodin. Z Příbrami jede přes Brdy nazpět do Plzně v 15:30 hodin.

Na trase platí zvláštní ceník, dopravce poskytuje slevu za zpáteční jízdenku či při platbě z čipové karty ČSAD anebo Plzeňskou kartou (sleva 15 %). Rezervace (nákup jízdenky) míst pro osoby je možné provádět z různých nástupních míst a pohodlně také přes internet např. z adresy www.csadplzen.cz/e-jizdenka.

Cena za přepravu jízdního kola je jednorázově bez ohledu na přepravovanou vzdálenost 30 Kč. Dovozné za jízdní kolo se platí vždy pouze přímo u řidiče autobusu při nástupu, předprodej není možný. Cestující, kteří si zakoupí jízdenku v předprodeji, však mají automaticky rezervováno místo pro jízdní kolo v cyklovleku. Jízdenky lze nadále zakoupit rovněž přímo u řidiče autobusu v nástupní zastávce.

Bližší informace o Brdském cyklobusu včetně aktuálních jízdních řádů lze nalézt na www.csadplzen.cz/brdy.

Tagy Brdský cyklobus ČSAD autobusy Plzeň Z-Group
10 komentářů