dpp

Linka 66 do Vejprnic má nově delší trasu, změnily se odjezdové časy

Autobus MAN na lince Plzeň - Vejprnice. Foto: ČSAD autobusy PlzeňAutobus MAN na lince Plzeň - Vejprnice. Foto: ČSAD autobusy Plzeň

Změna zlepší dopravní obslužnost další části Vejprnic.

K několika zásadním změnám došlo u autobusových linek mezi Plzní, Vejprnicemi a Tlučnou, které provozuje ČSAD autobusy Plzeň. Linka 66 z Plzně do Vejprnic má prodlouženou trasu a zajíždí nově až do průmyslového areálu včetně přilehlé zástavby a sportovišť na konci obce ve směru k dálničními přivaděči. Tři páry spojů denně nyní dovezou cestující až do nově zřízené zastávky s názvem Vejprnice, U hřiště.

„U linek 55, 66 a N55, které provozujeme pro obce Vejprnice a Tlučná, došlo k několika změnám. Hlavní novinkou je přidání zcela nové zastávky, díky které linka 66 obslouží novou lokalitu a zlepší dopravní obslužnost této části Vejprnic. V budoucnu plánujeme zřídit v nově projížděné trase další novou zastávku zhruba na úrovni křížení ulic Tyršova a Sokolská,“ sdělil ředitel divize ČSAD autobusy Plzeň autobusového dopravce Z-Group bus Václav Königsmark.

Další změnou jsou upravené časové polohy a zřízení nových spojů u linky 66. V důsledku toho se posouvají také časy u linek 55 Plzeň – Vejprnice – Tlučná a noční N55 Nýřany – Tlučná – Vejprnice Plzeň. Například poslední spoj linky 55 z Plzně do Vejprnic a Tlučné pojede v pracovní dny až ve 22:50, opačným směrem se pak vydá autobus z Tlučné již jako noční linka N55 ve 23:13 s cílovou zastávkou Plzeň,Mrakodrap.

Nové jízdní řády linek 55, 66 a N55 jsou k dispozici zde.

Z-Group bus, divize ČSAD autobusy Plzeň pro obce Vejprnice a Tlučná zajišťuje dopravní obslužnost na třech autobusových linkách na trase mezi Plzní, Vejprnicemi a Tlučnou. Jde konkrétně o linky 55 Plzeň – Vejprnice – Tlučná, 66 Plzeň, CAN – Plzeň,Křimice -Vejprnice a noční linku N55 Nýřany – Tlučná – Vejprnice – Plzeň. Na linkách jsou nasazeny nové nízkopodlažní plně vybavené komfortní autobusy MAN Lion’s City.

Tagy ČSAD autobusy Plzeň Vejprnice
Žádné komentáře