Dopravci Lidé Železnice

České dráhy odvolaly šéfa dceřiné firmy ČD-IS, povede ji exšéf ČD-Telematika

Miloslav Kopecký. Foto: České dráhy
Miloslav Kopecký. Foto: České dráhy

Po sedmi letech skončil ve vedení dceřiné společnost Českých drah  ČD- Informační systémy Miloslav Kopecký. Představenstvo Českých drah ho včera odvolalo. Nahradil ho Miroslav Řezníček, který loni skončil na jako předseda představenstva ČD – Telematika.

Deníku Zdopravy.cz odvolání a jmenování nového předsedy představenstva potvrdil mluvčí Českých drah Radek Joklík. Změna je už zaznamenaná na webových stránkách společnosti.

Za Kopeckého firma prošla velkým rozvojem. Firma se před rokem a půl výrazně rozšířila akvizicí společnosti Chaps. Podle informací deníku Zdopravy.cz mu vedení Českých drah vyčetlo například právě tuto koupi. České dráhy oficiálně důvody odvolání Kopeckého nekomentovaly.

„Pan Miroslav Řezníček je zkušený manažer, který se v oblasti IT pohybuje řadu let. Pracoval ve vedoucích pozicích například ve společnostech DELL, Asseco Central Europe, INDRA Czech Republic a naposledy jako předseda představenstva ČD – Telematiky, kde mu skončil mandát loni v říjnu,“ uvedl mluvčí Českých drah Radek Joklík.

Podle posledních dostupných výsledků dosáhla společnost ČD-IS v roce 2017 tržeb 609 milionů korun a 18 milionů korun zisku.

Pro České dráhy dodává informační systémy včetně například aplikace Můj vlak. Chaps pak provozuje například vyhledávač spojení IDOS. Nedávno získal zakázku pro rakouské spolkové dráhy ÖBB.

(připravujeme podrobnosti)

6 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Tom

„Pro České dráhy dodává informační systémy včetně například aplikace Můj vlak.“ Tohle není pravdivé.

JaJeČ

“ Národní dopravce přichází s novými věcmi velmi často. Jmenujme například Virtuální In Kartu, aplikaci Můj vlak, aplikace pro strojvedoucí a jiné.“

N2jak z toho neplyne, že bo to opravdu bylo ČDIS

Rossec

Je třeba alespoň kousek ČD-IS připravit k prodeji.