Železnice Zprávy

Nejdelší vlak RegioJetu vyjel, veze i vozy Českých drah (foto a video v článku)

Lokomotiva Vectron, Praha Smíchov společné nádraží, foto: RegioJet
Lokomotiva Vectron, Praha Smíchov společné nádraží, foto: RegioJet

(Aktualizováno 15. 8. 2017 v 20:07) RegioJet v úterý večer vypraví z pražského Smíchova svůj nejdelší vlak v historii. Do rumunského Banátu veze přes tisíc návštěvníků z Česka na hudební festival.

Zpráva o vlaku se stala zatím bezkonkurenčně nejčtenějším textem nového serveru Zdopravy.cz. Na četné žádosti železničních fanoušků proto přinášíme i přesný jízdní řád na českém území a řazení soupravy.

Vlak pojede po trase Praha-Smíchov, Praha hl.n., Praha-Libeň, Pečky, Kolín, Pardubice, Česká Třebová, Brno, Břeclav, Lanžhot a dále na Bratislavu.

Cesta 15. 8. 2017 směr rumunská Oršava.

 

Stanice Příjezd Odjezd Poznámka
Praha-Smíchov 18:08
Praha hl.n. 18:15 18:17 bez nástupu cestujících
Pečky 18:48 18:53 bez nástupu cestujících
Adamov 20:56 21:10 bez nástupu cestujících
Brno dolní nádraží 21:26 21:31
Břeclav 22:13 22:15 bez nástupu cestujících
Bratislava hl.st. 23:10 23:12

Cesta 21. 8. 2017 směr Praha

 

Stanice Příjezd Odjezd Poznámka
Bratislava hl.st. 1:42 1:44
Kúty 2:25 bez zastavení
Lanžhot 2:33 3:25
Břeclav 3:30 3:32
Brno dolní nádraží 4:07 4:12
Česká Třebová 5:15 5:20
Choceň 5:38 5:39
Pardubice hl.n. 5:59 6:02
Nymburk hl.n. 6:45 6:47
Praha-Vysočany 7:29 7:30
Praha-Libeň 7:34 7:38
Praha-Vršovice 7:54 bez zastavení
Praha-Smíchov 8:10

Časy, prosím, berte jako orientační vzhledem k délce cesty a faktu, že se jedná o charterový vlak.

Co se soupravy týká, na vlaku bude směsice vozů od různých dopravců.

2x Bcmz, 5x B různých typů: 3×20-73, 2x 20-41, 3x Bc, 1x BR, 6x Bcee, 1x WRmz

RegioJet zařadí lehátkové vozy Bcmz, velkoprostorové vozy původně ze Švýcarska a rakouské jídelní vozy. Část soupravy tvoří vozy společnost KDS Kladno. Zajímavostí jsou lehátkové vozy řady Bcee, které poskytne ČD Cargo. Běžně jsou k vidění na soupravách přepravujících vojenskou techniku či jaderné palivo. Další vozy poskytnou i České dráhy.

Odjezd vlaku

 

RegioJet Ex10097 Prtaha - Oršava, foto: Zdopravy.cz/Josef Petrák
RegioJet Ex10097 Prtaha – Oršava, foto: Zdopravy.cz/Josef Petrák

16 komentářů

Klikněte pro vložení komentáře
  • Dobry den, Dekujjake cislo ma express z Rumunska pro sledovani polohy vlaku ? Dekuji

    • Také by mě to zajímalo. Řekl bych, že ano, přeci jen tahat to přes hradeckou spojku a Chlumec do Oseku místo přes Kolín by nebylo nejlepší.

  • Velice zajimave. Ja ziju ve Francii a kazdy tyden jezdim v TGV, vetsinou Lille – Pariz (200km – 59 minut) to je stejne jako Praha – Brno. Nebo Lille – Londyn (temer 300 km za 2 hodiny, je to pomalejsi, protoze se jede tunem po La Manchem). Z Lille do Nice coz je take 1000 kilometru to jezdi cca 6 – 7 hodin, zalezi na poctu zastavek. Do Rumunska stejnou vzdalenost vlak zladne za 18 hodin, Zpozdeni jiz na odjezdu, cas prijezdu jiz predem avizovany jako nejisty (samozrejme jsou tam hranicni prechody), ale stejne je to mazec ty casy…..

    • Očekávat zpoždění bylo na místě – jednalo se o mimořádný vlak, který má vždy menší prioritu, než ty pravidelné. Jinak je porovnání samozřejmě na místě.

  • Zdravím Vás, pane Sůro – čtenář idnes Pavel Kunc. Váš článek je na idnes také, ale to asi víte. Ještě dotaz: nevezou náhodou taky 1000 klarinetů?

    • Tohle je nic. Jen okolo 1000 tun. Přes Česko poměrně běžně vozí i nákladní vlaky o více než 2000 tunách.

  • pěkný jen škoda že jsem tam také nemohl být… časově jsem nestíhal a to místo u hlaváku je fakt super…

    • Já byl na Smíchově nádhera ten Vectron i ta souprava a zaujal mě společenský vůz KDS Kladno, kam jsem se mohl podívat dovnitř

  • Hezký večer!Nádherné video!a skvělá fotka díky moc za ně redakci- skvělé místo na snímání -zde nejlépe vynikne neobvyklá délka-a co lépe v čele soupravy překrásný Vectron-jak vidno dobrá nálada panovala i ve vlaku dohromady skvělé počasí co více si cestující a fandové na cestu mohou přát. Pozn.k jizdnímu řádu:Je s podivem že např. v Ústí nad Orlicí mněl vlak už pouze jenom 6.minut-to klobouk dolu před strojvedoucím když na odjezdu bylo nějakých 26.Je vidět že loko je opravdu v pohodě.

  • V tom jízdním řádu je zřejmě chyba, Břeclav 22:13-22:15 a v Bratislavě 1:42-1:44?

    • Máte pravdu. To jsou časy pro směr z Rumunska. Opravili jsme tabulku.