Změna dopravce v Jablonci nad Nisou přinese nové jízdní řády i možnost placení kartou

Autobusy Umbrelly pro provoz v Jablonci nad Nisou. Foto: UmbrellaAutobusy Umbrelly pro provoz v Jablonci nad Nisou. Foto: Umbrella

Jablonec nad Nisou čeká od pondělí velká změna v městské hromadné dopravě.

Cestující v Jablonci nad Nisou a okolí čeká v pondělí 1. února nejen změna dopravce v síti městské hromadné dopravy, ale také velká úprava jízdních řádů včetně nové linky. Změní se i možnosti odbavení: jízdenku půjde koupit v autobuse platební kartou.

Provoz po společnosti BusLine MHD Jablonecko přebírá společnost Umbrella Coach & Buses, která do Jablonce nasadí výrazně novější autobusy než dosavadní dopravce. Město její služby i přes dvouletou smlouvu vyjdou také výrazně levněji než dosud.

S jejím příchodem se změní autobusy, linky budou obsluhovat různé typy vozů dle jejich vytíženosti, objeví se také některá nová spojení, jež, jak věřím, zvýší komfort dopravy a zajistí občanům pohodlnější cestování,“ shrnul primátor Jiří Čeřovský (ODS).

Umbrella v Jablonci nasadí celkem 26 autobusů Mercedes Benz Citaro II a III a čtyři vozy Mercedes Benz Sprinter City. Jde o autobusy většinou do pěti let stáří, které dopravce přivezl ze západoevropských měst.

Nové jízdní řády i linky

Součástí změn je i zavedení nové linky 103 Paseky – Horní Proseč. Ta přinese i přímou obsluhu nemocnice. Ve směru z centra bude zastávka přímo v nemocničním areálu, ve směru zpět v blízkosti heliportu – zastávka Nemocniční. Nové bude přímé spojení Kokonína a Vrkoslavic s poliklinikou, poštou, obchodním centrem Central a nemocnicí linkou 105.

Přímé spojení Jabloneckých Pasek a sídliště Šumava s obchodním centrem Rýnovka zajistí upravená trasa linky 106, přinese i spojení okolí nemocnice s horním centrem města se zastávkou v ulici 28. října. Přímé spojení sídliště Žižkův Vrch s obchodním centrem Rýnovka přinese linka 107. Školní linka 131 bude zkrácena pouze na úsek Paseky – Mšeno, Arbesova.

Ceny jízdného se nemění, ruší se pouze víkendové rodinné jízdné. Pro seniory nad 70 let bude i nadále bezplatná doprava.

Součástí změn je i nové odbavovací zařízení, které v autobuse umožní nákup bezkontaktní platební kartou. Změní se také názvy některých zastávek. Další informace lze nalézt na stránkách Jablonecké dopravní.

Tagy Dopravní sdružení obcí Jablonecka Jablonec nad Nisou MHD Jablonec nad Nisou seznam Umbrella Coach & Buses
22 komentářů