umbrellamobility
umbrellamobility
umbrellamobility
Autobusy Doprava ve městě

Změna dopravce v Jablonci nad Nisou přinese nové jízdní řády i možnost placení kartou

Autobusy Umbrelly pro provoz v Jablonci nad Nisou. Foto: Umbrella
Autobusy Umbrelly pro provoz v Jablonci nad Nisou. Foto: Umbrella
Jablonec nad Nisou čeká od pondělí velká změna v městské hromadné dopravě.

Cestující v Jablonci nad Nisou a okolí čeká v pondělí 1. února nejen změna dopravce v síti městské hromadné dopravy, ale také velká úprava jízdních řádů včetně nové linky. Změní se i možnosti odbavení: jízdenku půjde koupit v autobuse platební kartou.

Provoz po společnosti BusLine MHD Jablonecko přebírá společnost Umbrella Coach & Buses, která do Jablonce nasadí výrazně novější autobusy než dosavadní dopravce. Město její služby i přes dvouletou smlouvu vyjdou také výrazně levněji než dosud.

S jejím příchodem se změní autobusy, linky budou obsluhovat různé typy vozů dle jejich vytíženosti, objeví se také některá nová spojení, jež, jak věřím, zvýší komfort dopravy a zajistí občanům pohodlnější cestování,“ shrnul primátor Jiří Čeřovský (ODS).

Umbrella v Jablonci nasadí celkem 26 autobusů Mercedes Benz Citaro II a III a čtyři vozy Mercedes Benz Sprinter City. Jde o autobusy většinou do pěti let stáří, které dopravce přivezl ze západoevropských měst.

Nové jízdní řády i linky

Součástí změn je i zavedení nové linky 103 Paseky – Horní Proseč. Ta přinese i přímou obsluhu nemocnice. Ve směru z centra bude zastávka přímo v nemocničním areálu, ve směru zpět v blízkosti heliportu – zastávka Nemocniční. Nové bude přímé spojení Kokonína a Vrkoslavic s poliklinikou, poštou, obchodním centrem Central a nemocnicí linkou 105.

Přímé spojení Jabloneckých Pasek a sídliště Šumava s obchodním centrem Rýnovka zajistí upravená trasa linky 106, přinese i spojení okolí nemocnice s horním centrem města se zastávkou v ulici 28. října. Přímé spojení sídliště Žižkův Vrch s obchodním centrem Rýnovka přinese linka 107. Školní linka 131 bude zkrácena pouze na úsek Paseky – Mšeno, Arbesova.

Ceny jízdného se nemění, ruší se pouze víkendové rodinné jízdné. Pro seniory nad 70 let bude i nadále bezplatná doprava.

Součástí změn je i nové odbavovací zařízení, které v autobuse umožní nákup bezkontaktní platební kartou. Změní se také názvy některých zastávek. Další informace lze nalézt na stránkách Jablonecké dopravní.

22 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Vojta Přichystal

Nevíte někdo,jak to bude vypadat u autobusu 101 který se pohybuje přes půlnoc? Tedy nám na mysli spoj 102, který je v 00:00 v Pulečném. Bude zde následovat přestup, nebo to BusLine dojede až na nádraží a zpět pojede již Umbrella, nebo pak i navazující spoj č. 3 pojede BusLine?

Jinak pokud by někdo měl zájem, tak nástup nového dopravce budu 1.2.2021 monitorovat na svém Twitteru. Jsem tam pod svým jménem.

ivan

Na web stránkách Jablonecké dopravní jsou nové jízdní řády už asi měsíc.

PIDofil

Ale to neřeší ten (byť trochu „šotoušský“) problém, který nastínil tazatel – dojede dosavadní provozovatel až do konečné zastávky spoje s cestujícími, nebo to „zapíchne“ už cestou a nechá je jejich osudu, když po půlnoci na té lince už vlastně nemá de jure co dělat?

Vojta Přichystal

Ano, to vím, už je mám také doma vytištěné, a mapku taky mám. Šlo mi o to, že jsem psal na Umbrellu i na BusLine, kde mi neodpověděli, tak jsem to napsal sem, a včera jsem ještě psal panu Wejnarovi, který mi odpověděl do pěti minut a to bylo půl sedmé večer. Je to tedy tak, že BusLine dojede do Rychnova na nádraží, a zpět pojede již Umbrella. Jinak ano „šotouš“ jsem, chci obětovat celý den, jen tomu abych monitoroval situaci, a jak například budou autobusy zvládat cestu do Maxova někde kolem půl páté…

Kalanis

A BusLine se pro změnu cpe do Pardubic…

Jak.strojvedouci

Bohužel…

Jimbo Jones

Tak to Pardubákům fakt nepřeju – ale na to holt musí přijít sami.

Ondřej

Ono to asi nebude tak horký v tom Pardubickym kraji.

Avlaky

Čili celkem 30 autobusu

Borman

Veškeré nové platební metody se nikdy zcela stoprocentně neprosadí, jelikož se vždy najde někdo, kdo na dané trase pojede poprvé nebo vyjímečně pouze jednou.

Filip

Nikdo nic takového ani neříká.

Jimbo Jones

Platební kartou půjde pouze platit (dražší a nepřestupní jízdenky) nebo bude zároveň i nosičem (přestupní) jízdenky IDOL? (Londýn – karta je přímo „jízdenka“, plnohodnotná alternativa Oyster Card.)
(Nevěřím tomu, to by bylo moc pokroku najednou.)

Filip Vosáhlo

Náhodou, spojení do Bogatyně chválím, tam byl průšvih se normálně dostat. 😀

turista

To spíš vymýšlet, co by se ještě dalo přihrát spřátelené firmě ARRIVA vlaky.

MLB

Platba kartou je super, chválím.

mufiklo

Máte v článku chybu autobusy budou Citaro II a Citaro III (C2) a ty sprintery

mufiklo

Ač mi jsou mínusy u pi*i, tak mě zajímá za co, když mám pravdu?

Beny

„Umbrella v Jablonci nasadí celkem 26 autobusů Mercedes Benz Citaro II a III a čtyři vozy Mercedes Benz Sprinter City.“

mufiklo

Tak teď nevím jestli už to bylo opraveno a nebo jestli sem prostě debil 😂

Partneři


Czechtoll

pst
podcast