Umbrella má většinu autobusů i lidí pro MHD v Jablonci, nakupovala i v Disneyworldu

Autobusy pro MHD Jablonec. Foto: UmbrellaAutobusy pro MHD Jablonec. Foto: Umbrella

Autobusy pro Jablonec budou nakonec novější, než dopravce původně sliboval.

Společnost Umbrella Coach & Buses má už v Česku většinu autobusů, které mají od 1. února zajistit provoz městské hromadné dopravy v Jablonci nad Nisou. Dopravce už naplnil i téměř celý plánovaný stav počtu řidičů.

Umbrella od února nahradí společnost Busline MHD Jablonecko. Podle jednatele a majitele firmy Pavla Steinera by neměl mít dopravce problém termín splnit. Jablonečtí zastupitelé přitom o smlouvě rozhodli až 5. listopadu, a dopravce tak měl relativně krátký čas na přípravu.

„Autobusy, se kterými budeme jezdit, budou nakonec novější a s lepšími emisními normami, než jsme původně slibovali,“ řekl Steiner. Podle něj během ledna dojedou poslední dva autobusy, jinak už jsou všechny v Praze v hlavním zázemí Umbrelly.

Základem jablonecké autobusy budou pět až šest let staré autobusy Mercedes Citaro, kterých bude celkem 26. Polovina z nich bude splňovat již normy Euro 6. Zajímavostí je i původ jednotlivých autobusů: 9 autobusů dosud jezdilo v Paříži v zábavním parku DisneyWorld, tři na letišti v Curychu. Další autobusy jsou z Frankfurtu, Hamburku, Dortmundu a Mnichova.

Umbrella již získala i zázemí pro servis autobusů: bude ho mít v areálu někdejšího Liazu. Finišuje i nábor lidí. „Máme v podstatě plný stav. Z Jablonecka je asi 40 lidí, zbytek doplníme našimi řidiči,“ dodal Steiner.

Jablonec a okolní obce by přechodem k novému dopravci měly výrazně ušetřit. Dosud se v Jablonci nad Nisou jezdí za 53 korun za kilometr, Umbrella nabídla 44,56 Kč. Dojde současně k velkému zkvalitnění vozového parku.

Autobusy pro MHD Jablonec. Foto: UmbrellaAutobusy pro MHD Jablonec. Foto: UmbrellaAutobusy pro MHD Jablonec. Foto: Umbrella
Tagy Dopravní sdružení obcí Jablonecka Jablonec nad Nisou MHD Jablonec nad Nisou seznam Umbrella Coach & Buses
85 komentářů