Lidé Železnice

Velké převlékání se blíží. SŽDC vypsala tendr na uniformy za 180 milionů

Nové uniformy SŽDC. Pramen: SŽDC
Nové uniformy SŽDC. Pramen: SŽDC

Správa železniční dopravní cesty naplňuje plány na převlečení svých zaměstnanců do nových stejnokrojů. Na dodávku uniforem vypsala tendr, jehož výsledkem má být rámcová smlouva v předpokládané hodnotě 180 milionů korun.

SŽDC nové uniformy představila v květnu na módní přehlídce. „Od květnové prezentace pro média nedošlo k žádným zásadním změnám či úpravám střihu ani materiálu nových stejnokrojových součástek, rámcová dohoda je tedy vyhlášena na prezentovanou podobu stejnokroje,“ uvedl mluvčí SŽDC Marek Illiaš. Výroba by podle něj měla probíhat v prvním pololetí 2020.

SŽDC v květnu mluvila o tom, že průměrné náklady na kompletní výstroj pro jednoho zaměstnance nepřesáhnou 16 tisíc korun bez DPH. Předpokládané finanční náklady na obměnu stejnokrojů pro 4500 uniformovaných zaměstnanců se tak podle květnového vyjádření měly pohybovat kolem 70 milionů korun. Podle zadávací dokumentace má být jen za 80 milionů první dílčí objednávka, která bude učiněna hned po podpisu rámcové smlouvy. Další dílčí objednávky mají následovat.

Nové uniformy jsou dle popisu během přehlídky mimo jiné „pohodlné, vzdušné a nemačkavé.“ Mají reflexní prvky a nesou nové logo SŽDC, které je i na knoflících. To se může ukázat jako zádrhel, neboť v parlamentu je novela zákona o drahách, která název SŽDC zkracuje na Správa železnic.

Nezbytnou součástí stejnokroje bude červená čepice. Kromě základního dělení na pánské a dámské mají několik dalších podvariant, například zimní a letní. Všichni zaměstnanci je mají dostat najednou.

Dvě rámcové smlouvy v celkové hodnotě 120 milionů korun uzavřely začátkem roku i České dráhy. Po další čtyři roky jim bude uniformy dodávat společnost Vestimentum z oděvního holdingu Blažek. Ten byl dodavatelem ČD dosud. Navrhl rovněž novou podobu uniforem SŽDC.

13 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Dáda

Nojo, převlékání kabátů je to důležitý… V nových montérkách jde práce vžda lépe od ruky!

David S.

A to jako vážně chtějí kupovat nové stejnokroje před plánovaným přejmenováním společnosti?

Leinad

Samozřejmě, aby se pak dala výměna loga přihrát zpratelene firmě. Dopravci to zaplatí, furt by jenom otravovali

X 1

Pozor, hlášení!

Z důvodu snížených výdajů z ministerstva dopravy, se za žádné uniformy utrácet nebude.
Jako nový stejnokroj, byly generálním ředitelem schváleny Císařovy nové šaty.
Bůh ochraňuj kolejnicu.
Amen

Konec hlášení.
😉

Honza

Stejnokroje jsou pěkný designově. Jen aby materiál byl dobrý! Co mě ale osobně chybí na červené čepici je logo uprostřed nad štítem. Samozřejmě nemyslím to hnusné stávající, ale to žluté co mají na uniformách by bylo hezké. V každým případě na brigadýrce být musí, bez něj je to nekompletní!!!

Jiří 2

Ono tam je. Ale není na středu. U kolegy s výpravkou je vidět – nad pravým okrajem kšiltu.

MRC

Nezktrátilo se teď jméno na Správu Železnic? Nebo je to je formalita a stále bude SŽDC? Respektive jejich logo zda projde obměnou, nebo tak? Děkuji za odpověd.

Jan Sůra

Zatím je to jen v zákoně, který prošel Sněmovnou, ale ještě leží v Senátu.

SaulGoodman

Tak ono to logo naštěstí může zůstat v této podobě, takže by ta změna názvu neměla být takový problém.

Jiří 2

Součástí loga je i zkratka SŽDC a tato zkratka je i na uniformách.

LiborV

Předpokládám, že na výrobu uniforem ještě nebyly uzavřené smlouvy. Lze do nich vložit klauzuli o možné úpravě loga. Je pravděpodobné, že již proběhly konzultace s dodavatelem vizuálního stylu o možnostech jeho úpravy.

LiborV

Ta zkratka sždc není na všech kusech nového ošacení. Je možné s tím pracovat a počítat předem.

Honda

V době dělení ČD na ČD a SŽDC museli zaměstnanci SŽDC povinně nosit na určené straně hrudi dovysvětlující visačky „SŽDC“, pokud měli stejnokroj s „ČD“😂

Partneři


Czechtoll

pst
podcast