V Teplicích dokončili rozšíření trolejbusové trati do Trnovan, čtyři linky MHD končí

Trolejbus v Teplicíchh, ilustrační foto. Pramen: mhdteplice.czTrolejbus v Teplicíchh, ilustrační foto. Pramen: mhdteplice.cz

Do příštího roku chtějí mít Teplice kompletně bezemisní MHD.

V Teplicích se do plného provozu dostane nový úsek trolejbusové trati do Trnovan. Umožní to velkou proměnu sítě městské hromadné dopravy. Společně s opravou měnírny vyšla investice na téměř sto milionů korun. Město plánuje postupný přechod na čistě elektrický provoz veřejné dopravy.

Kompletní přehled změn je na stránkách dopravce Arriva City. Budou zrušeny čtyři linky 113, 122, 123 a 131 budou zrušeny. Linka 101 bude nově obsluhovat zastávku Třešňovka. V úseku Benešovo náměstí až Doubravská bude namísto současného vedení přes Masarykovu a Plaveckou halu vedena přes Divadlo, Pražskou a Šanov I lázně. Ze stanice Maršovská již nebude pokračovat na točnu Anger, ale bude pokračovat přes Sobědruhy k Olympii. Linka 103 budě nově v provozu celodenně a celotýdenně, nahradí částečně provoz linky 113.

Linka 106 je nově spojena s linkou 123 do trasy Nová Ves – Novoveská – Bílá cesta – Třešňovka – Nemocnice – Libušina – Hřbitovní – Mánesovo náměstí (vybrané spoje vedeny přes Jateční) – Benešovo náměstí – Městské sály – (Zemská) – Luna – Trnovany,Bohosudovská – Maršovská – Anger – (Proboštov, Přítkov).

Vznikne nová linka 109, která nahrazuje částečně provoz linky 112. Povede po polookružní trase Olympia – Trnovany, čerp. st. – Luna – Městské sály – Hlavní nádraží – Benešovo náměstí – Plavecká hala – Šanov I lázně – Pražská – Prosetice, žel. zast. – Prosetice – Prosetice, sídliště – Pražská – Šanov I lázně – Plavecká hala – Benešovo náměstí – Hlavní nádraží – Městské sály – Luna – Trnovany, čerp. st. – Olympia.

Dále bude z důvodu nízkého využití k ukončená obsluha zastávek Bystřany, hřbitov – obsluha zastávky bude nadále zajišťována v dostatečném rozsahu linkami DÚK č. 481 a 482 a Gagarinova – náhradní zastávky nacházející se v docházkové vzdálenosti jsou zastávky Trnovany,Somet (linky MHD č. 101, 103, 105, 119 a linka DÚK č. 489) a Trnovany, čerp. st. (linka MHD č. 109 a linky DÚK č. 480, 484, 486, 487, 488 a 804). Dále bude omezená obsluha zastávky Sobědruhy – obsluha zastávky bude nadále zajišťovat v dostatečném rozsahu linkami DÚK č. 458, 483 a 485.

Trolejbusová síť funguje v Teplicích od roku 1952. V 80. letech minulého století se dostavěla velká sídliště, trolejbusová trať však do všech nevedla, do některých částí zajížděly autobusy. Teplice doposud vlastnily vozy a trakční vedení a městskou hromadnou dopravu provozovala soukromá společnost. Od roku 2024 ji nahradí městem vlastněný dopravní podnik. Detailně jsme investice Teplic do trolejbusů popisovali zde.

Tagy Arriva City Městská doprava Teplice Teplice trolejbusy v Teplicích
3 komentáře