Dvě autobusové linky v Praze kvůli nedostatku řidičů Arrivy přechází na víkendový režim

Nové autobusy MAN pro Arriva City. Foto: ArrivaNové autobusy MAN pro Arriva City. Foto: Arriva

K bezproblémovému provozu chybí Arrivě v hlavním městě 150 řidičů.

Nedostatek řidičů autobusů dál omezuje dopravu v Praze a jejím okolí. Po odřeknutí desítek spojů v posledních dnech se pražský organizátor dopravy dohodl s dopravcem Arriva City na dočasném seškrtání jízdních řádů na dvou pražských linkách: 204 a 224.

Jde o doplňkové linky na východě Prahy (204 Stavební zóna Horní Počernice – Petrovice, 224 Ve Žlíbku – Dolnopočernický hřbitov). Namísto 30 minut budou ve všední den jezdit podle víkendových jízdních řádů, interval bude prodloužen z 30 na 60 minut. Díky tomu dopravce přislíbil plné pokrytí linek MHD v Praze dle jízdních řádů. Několik dní se ruší řada spojů, dnes jde o téměř stovku spojů na celkem třinácti různých linkách. Kromě Arrivy má problém s nedostatkem řidičů zejména společnost ČSAD Střední Čechy.

Bohužel situace s dostupným počtem řidičů není dobrá u žádného dopravce, plné pokrytí spojů je možné jen s maximálním nasazením všech pracovníků schopných řídit autobus a za cenu přesčasových hodin kmenových řidičů. Pro odstranění personálních výpadků dočasně povolujeme i určité výjimky ze standardů kvality například pro nasazení autobusů určených primárně pro náhradní dopravu za vlaky,“ uvedl Ropid na svém facebookovém profilu.

Podle mluvčího Arrivy Jana Holuba v Praze chybí dopravci 10 řidičů pro okamžité pokrytí výpadku, pro omezení přesčasů a komfortní plánování směn 150. V řadě jiných měst už dříve dopravní podniky přistoupili kvůli nedostatku řidičů k omezení spojů.

Podle mluvčího Ropidu Filipa Drápala omezení potrvá do konce září. Zatím. „Další odhad vývoje situace nemáme, možná až budou končit různé sezónní řidičské profese,“ dodal.

Tagy Arriva City nedostatek řidičů PID Pražská integrovaná doprava
28 komentářů