Autobusy

Ústecký krajský dopravce přebírá další oblast, autobusy má dál pronajaté

Autobus Mercedes Citaro společnosti ČSAD Slaný na lince z Litvínova do Olbernhau. Foto: Olbernhau.de
Autobus Mercedes Citaro společnosti ČSAD Slaný na lince z Litvínova do Olbernhau. Foto: Olbernhau.de

Dopravní společnost Ústeckého kraje přebírá od 1. července další oblast, kde bude zajišťovat autobusovou dopravu. Krajem vlastněná firma začne jezdit na linkách na Bílinsku a Litvínovsku. Provoz zde ukončí společnost ČSAD Slaný patřící pod skupinu ICOM, její autobusy zde ale zůstanou.

„Tarif a smluvní přepravní podmínky zůstávají zachovány včetně platnosti čipových karet dopravce ČSAD Slaný. Se změnou dopravce nastávají změny v jízdních řádech na vybraných linkách,“ uvedl Ústecký kraj na svých stránkách.

Ústecký kraj se pustil jako první do experimentu s vlastním dopravcem. Než nabere všechny lidi a bude mít autobusy, řeší v řadě oblastí provoz přechodnými smlouvami s jinými dopravci za nadstandardní ceny.

Podle mluvčí Ústeckého kraj Magdaleny Fraňkové se počítá pro oblast Litvínovska a Bílinska s padesáti řidiči. „Tento počet je dnes zajištěný,“ řekla Fraňková.

DSÚK nemá ale ještě vlastní autobusy. Vozidla z rámcových smluv, které řeší antimonopolní úřad, ještě dopravce nepřevzal. „Autobusy, které využije společnost od července, budou pronajaté od společnosti ČSAD Slaný. Termíny z rámcových dohod a kupních smluv na dodání autobusů jsou pozdější, vozy zatím ještě nejsou hotové a nepřebírají se,“ dodala Fraňková.

Další oblastí, kterou DSÚK převezme, bude od ledna příštího roku oblast Dolní Poohří a Teplicko (včetně příměstské dopravy Teplice), od 1. února 2021 ještě Lounsko – západ a Podbořansko.

Jaké linky přebírá DSÚK
498 Teplice-Bílina-Louny – přečíslování linky na 504 Teplice-Bílina-Louny
499 Teplice-Světec-Velvěty – přečíslování linky na 502 Teplice-Světec-Velvěty
501 Bílina-Osek-Litvínov,Záluží – beze změny
502 Teplice-Světec-Velvěty – dříve linka 499
503 Bílina-Ohníč-Teplice – sloučení s linkou 505 Bílina-Ledvice-Úpoř
504 Teplice-Bílina-Louny – dříve linka 498
505 Bílina-Ledvice-Úpoř – linka zrušena, sloučena s linkou 503
506 Měrunice-Bílina-Lovosice – zrušena rozšířená přeprava jízdních kol v pracovní dny
508 Bílina-Lukov – beze změny
521 Litvínov-Brandov-Olbernhau – beze změny
523 Litvínov-Český Jiřetín – beze změny
524 Litvínov,Záluží-Dubí-Chlumec – beze změny
525 Litvínov-Mariánské Radčice-Braňany – beze změny
526 Litvínov-Osek,Dlouhá Louka – nově provoz o víkendech po celý rok, nový víkendový odpolední spoj

4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
PetrB

K přiloženému fotu u článku: Do Olbernhau dopravce ČSAD Slaný již nenasazuje vozy Mercedes-Benz Citaro, ale SETRA MultiClass LE bussines.
Převzetím linek pod DSÚK došlo k tomu, že jsou nasazovány autobusy Mercedes-Benz Intouro na místo SORu, ale ty bohužel nejsou nízkopodlažní a tedy méně komfortní pro starší a imobilní cestující včetně maminek s kočárky.

Anonym ze severu

Bohužel většině obyvatel se Intoura líbí mnohem víc (hlavně důchodců, stát. slevy na to velký vliv neměly) než nízkopodlažní Sorky. Asi se vrací do starých časů. Já když musím s Intourem jako cestující jet, tak se snažím z něj co nejrychleji vypadnout a přestoupit na něco jiného.
A upřímně nechápu, kdo raději jezdí vysokopodlažními autobusy než nízkopodlažními. Ještě že si ty vozy od ČSAD Slaný pronajali. Zlatý auto.

Arriva bude taky končit?

PetrB

O Arrive vim jen to, ze Teplice pripravuji vyberove rizeni na provozovatele MHD, takze je otazkou zda se obhaji pro dalsi obdobi nebo z Teplice odejde

Ten co občas skutečně vlakem jezdí

Nenízkopodlažnost překáží snad jen při výstupu a nástupu => v okamžiku když už jsem uvnitř tak je mi snad jedno jak jsem vysoko, vystoupit po těch schodech musim tak jako tak. Možnosti jako uhořet, umlátit se k smrti nebo vyletět oknem (což je v Intouru přeci jen o něco těžší, tedy aspoň pro toho koho neobtěžujou pásy, který v SORkách člověk moc nevidí) teď neuvažuji.