Čtyřikrát přes hranice. Ve Šluknovském výběžku odstartovala nová autobusová linka

Nové autobusy Scania Citywide pro Dopravní společnost Ústeckého kraje. Foto: Doprava Ústeckého krajeNové autobusy Scania Citywide pro Dopravní společnost Ústeckého kraje. Foto: Doprava Ústeckého kraje

Nově bude třicetiminutový interval mezi Varnsdorfem a Rumburkem.

Spojení mezi českými a německými městy a obcemi v oblasti Šluknovského výběžku je od včerejší změny jízdního řádu pohodlnější než dosud.

Doprava Ústeckého kraje (DÚK) spustila novou linku 401, na které spolupracuje společně s německým dopravním svazem ZVON. „Přeshraniční linky jsme již měli, ale poprvé jsou tak komplexní,“ řekl Jakub Jeřábek, vedoucí oddělení dopravní obslužnosti Ústeckého kraje. Německá strana na provoz přispěje milionem korun.

Provoz bude zajišťovat Dopravní společnost Ústeckého kraje. Podle jízdního řádu začnou autobusy v saském Ebersbachu, pokračují přes Jiříkov, Rumburk, Seifhennersdorf a Varnsdorf do Grossschönau. Zde bude končit u Trixi parku.

Během trasy čtyřikrát překročí státní hranici. Jízdní řád počítá s hodinovým taktem, o víkendech dvouhodinovým. Na lince platí jak tarif DÚK, tak německý ZVON. Kvůli této změně došlo k přetrasování linky 409, povede z Dolní Poustevny přes Mikulášovice, Staré Křečany, Rumburk, Krásnou Lípu do Chřibské. Vzájemné přestupy v Rumburku mezi linkami 401 a 409 budou zachovány. Novou trasou vznikne současně spojení každou půlhodinu mezi Jiříkovem a Varnsdorfem.

Trasy upravených linek ve Šluknovském výběžku. Foto: DÚK

Trasy upravených linek ve Šluknovském výběžku. Foto: DÚK

Tagy Doprava Ústeckého kraje Dopravní společnost Ústeckého kraje DSÚK DÚK
35 komentářů