umbrellamobility
umbrellamobility
umbrellamobility
Autobusy

Ústecký kraj má další stopku na nákup autobusů, nesmí koupit vozy od Zlineru

Nové autobusy Scania Citywide pro Dopravní společnost Ústeckého kraje. Foto: Doprava Ústeckého kraje
Nové autobusy Scania Citywide pro Dopravní společnost Ústeckého kraje. Foto: Doprava Ústeckého kraje
Spor o nákup autobusů trvá už téměř dva roky. Poslední verdikt soudu pro krajského dopravce znamená nutnost si dál pronajímat autobusy namísto jejich koupě.

Dopravní společnost Ústeckého kraje (DSÚK) nesmí zatím nakupovat nové autobusy značky Iveco od společnosti Zliner. Nejvyšší správní soud (NSS) vyhověl žádosti společnosti SOR Libchavy a zakázal plnění smlouvy.

Vyplývá to z rozhodnutí zveřejněného ve sbírce rozhodnutí soudu, ve kterém žalobě SOR přiznal odkladný účinek. Pro krajem vlastněného dopravce jde o další velkou komplikaci. I když u Krajského soudu uspěl ve sporu s Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), rozhodnutí stále není pravomocné. DSÚK si musí dál draze pronajímat autobusy namísto pořízení vlastních.

Na Nejvyšší správní soud se obrátil SOR Libchavy poté, co Krajský soud v Brně zrušil původní rozhodnutí ÚOHS ve věci nákupu celkem 90 autobusů o délce 10,5 metru. Ředitel DSÚK Milan Šlejtr nechce současný stav s nákupem autobusů komentovat. „Důvodem jsou probíhající řízení jak na Nejvyšším správním soudě, tak Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže ohledně nedokončených veřejných zakázek,“ dodal Šlejtr.

Nákup autobusů zrušil nejprve Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Krajský soud v Brně ale v září jeho rozhodnutí zrušil. Soud ve svém rozhodnutí konstatoval, že ÚOHS například pochybil ignorováním některých důkazů ze strany krajského dopravce. „Postup ÚOHS v této kauze byl od začátku nezákonný, svévolný a hraničící až se zneužitím úřední pravomoci. Kraj byl tímto svévolným postupem ÚOHS značně poškozen a bude nyní zvažovat své další kroky,“ uvedl kraj v září v tiskové zprávě.

Končící vedení kraje počítalo s tím, že nové autobusy bude mít DSÚK do února příštího roku, radní dokonce schválili dopravci úvěr za 600 milionů korun. DSÚK musela nedávno kvůli námitkám zrušit soutěž na nový pronájem autobusů, bude si muset prodloužit smlouvy se stávajícími dodavateli. Spor o nákup autobusů trvá už téměř dva roky, DSÚK ale stihl dodávku 71 nových vozidel od Scanie.

10 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jan Teplý

Všichni víme, že tato šakárna má jednoho jmenovatele napojeného jak na SOR, tak na ÚOHS. V Praze mohou nakoupit Solarisi, v Hradci Iveca a nikomu to nevadí, v Ústeckém kraji a Libereckém (viz. nejnovější výběrko dopravce pro MHD Jablonec) toto nelze, pokud není po jejich, nebo na tom nevydělají miliony. Dalším jednoznačným chováním této nenápadné skupiny je napadnutí výběrového zařízení na pronájem autobusů pro Ústecký kraj …. Zde nejde o to, jestli někdo dělá něco špatně, nelegálně nebo správně, ale o vliv a výdělek úplně někoho jiného

vlada749

Osobně bych toho, kdo tyto zdržovací a tím pádem prodražující záležitosti dál na vrub toho, kdo dává tyto odkladné návrhy. Ať to celé zaplatí. Taktéž postupují firmy, které mnohdy ani nejsou vůbec ve výběrových řízeních účastníky.

M H

Rozklad veřejné dopravy v podání ÚOHS v přímém přenosu. Podobně jako trolejbusy v Brně…

Chcete vozidla – nevysoutěžíte je, alespoň jeden výrobce se odvolá. Chcete dopravce – nevysoutěžíte je, alespoň jeden dopravce se odvolá. Chete, aby alespoň něco jezdilo – brzy s tímto přístupem nebude mít co…

Bude vůle to nějak v blízké době změnit?
Ponese za to někdy někdo odpovědnost?
Nebo vše skončí zameteno pod koberec spolu s Rafajem a bude se dělat, že je přece všechno v pořádku?

Zbyněk

Podle mně by měli oslovit výrobce mimo evropskou unii, třeba na Ukrajně či v Turecku, ti by nabídli nejnižší cenu a SOR by se mohl jít vycpat.

a8n

To by nepomohlo. V Brně si Škodovka stěžuje, že měli SOR vyloučit kvůli mimořádně nízké nabídkové ceně.

noerf

MH: Nutí někdo objednatele objednávat dopravní obslužnost? Nikoliv, i když je to v těchto zemích standardem.
Mimochodem pokud budou objednatelé soutěžit dopravce tři až čtyři roky dopředu, tak bude dostatečně dlouhá doba, aby se vypořádali odvolání a stihli vyrobit nové autobusy, vlaky, apod.

a8n

Spíš 4-5, tři jsou v současných podmínkách jednoznačně málo.

Zbyněk

Naštěstí legislativa pojem základní dopravní obslužnosti zná, takže tak jako tak, být to musí.

dopravák

Především se ukazuje, jakou pitomostí je postup podle současného systému: objednatel dopravních prostředků by měl být odpovědný za to, co objednal, měl by umět věrohodně doložit, proč objednal právě to, co objednal, a žádný zhrzený dodavatel by mu do toho neměl mít právo „kecat“ – a pokud by ta objednávaná vozidla byla hrazena z veřejných prostředků, pak by příslušný kontrolní orgán s právem kontroly právě jejich použití (v rámci kraje tedy krajský) měl mít povinnost až následně zkontrolovat účelnost a správnost jejich vynaložení, kdyby o to někdo případně požádal, a podle výsledků kontroly uložit vyvození důsledků (včetně osobní odpovědnosti viníků… Číst vice »

Zbyněk

To Vás ti dopravci snad platí, že tohle říkáte. Podle mě úplně nejideálnější by byl ideální jeden rok, poptat, vybrat, dodat a ideálně plnit, tak jak tomu teď alespoň deset let.

Partneři


Czechtoll

pst
podcast