Autobusy

Marné hledání nového pronajímatele. Dopravní společnost Ústeckého kraje zrušila soutěž na půjčení vozidel

Nové autobusy Scania pro DSÚK. Foto: Jan Sůra
Nové autobusy Scania pro DSÚK. Foto: Jan Sůra
Krajem vlastněný dopravce prodlouží stávající smlouvy, chystá soutěž na nákupu nových autobusů.

Dopravní společnost Ústeckého kraje (DSÚK) musela zrušit dvě soutěže, ve kterých hledala pronajímatele až 64 autobusů. Důvodem jsou námitky, které proti podmínkám soutěže přišly. Do tendrů přišla nabídka pouze od společnosti Overline patřící do skupiny BusLine holding.

Zrušení soutěží vyplývá z informací na profilu zadavatele. DSÚK soutěžila pronájem hlavně pro oblast Litoměřicka, kde už pronajaté autobusy jezdí. Kromě Overline si je půjčuje také od ČSAD Slaný.

Kraj již dříve vysvětlil, že jde o opatření způsobené situací s výběrovými řízeními na pořízení nových autobusů. Ta zablokoval antimonopolní úřad, soud nakonec verdikt ÚOHS zrušil. „Vzhledem ke zrušení obou veřejných zakázek bude pokračovat pronájem autobusů i v dalším období. Všechny smlouvy na pronájem autobusů mají uvedenu možnost automatického prodlužování,“ řekl ředitel DSÚK Milan Šrejtr. Podle něj budou ale připravovat zakázky pro nákup vlastních autobusů.

Šrejtr nechtěl uvést, kdo námitky podal. „Námitky byly podány subjektem, který je účastníkem i v jiných probíhajících veřejných zakázkách, a proto nebudeme uvádět jeho bližší identifikační údaje,“ dodal.

18 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Veriva

DSÚK jestli vybírá autobusi jako ridice tak to bude porad na nic prostě kamardcovsto ma sanci

Veriva

Ve

Zbyněk

Při nejhorším scénáři mohou nakoupit staré autobusy od dobpravních podniků. Po republice by jistě nějaké nakoupili. Přijde mi hrozné, že zákazník si dnes může koupit jen to, co výrobci dovolí.

Anonym ze severu

„Při nejhorším scénáři mohou nakoupit staré autobusy od dobpravních podniků.“

Jen to prosím ne! Chápu, že pronájem je drahý, ale aspoň ty autobusy mají nějakou kvalitu pro cestujícího. Nedávno jsem jel s nějakou C954 a v porovnání, s čím jezdí DSÚK teď, značný rozdíl.

Zbyněk

Přijde mi právě divné, že se nikdo ani do pronájmu vozidel nepřihlásil a tak jen s hrůzou čekám, kdy nové vedení kraje tyto peníze pro DSÚK na pronájmy stopne nebo zlikviduje DSÚK a jejich výkony transparentně předá zpět soukromníkům, (protože jejich prioritou kvalitní a moderní veřejná doprava není) následně jiné řešení nevidím, tzn. jako před 15 lety čudící herky z Německa, či jiné ojetiny tentokrát v režii kraje, či nějakých pochybných firem. Kraj sice smlouvu na úvěr zvřejnil, ale nikde jsem tam nenašel, že peníze půjdou na vlastní vozy pro DSÚK. Moje řečnická otázka zní: Mohou nově zvolení představitelé kraje… Číst vice »

Anonym ze severu

„Přijde mi právě divné, že se nikdo ani do pronájmu vozidel nepřihlásil.“
Tak já jsem to očekával, nejlepší je prodloužit stávající smlouvy. Vždyť to jsou pár let starý vozy, tak proč je nepronajmout dál, když už teda ÚHOS něco nezákonně zablokoval?

Nevím, jaká bude politika kraje, teď je na první uvažování ještě brzo.

Zbyněk

Ani já si nepřeji, aby kvalita šla dolů.

Anonym ze severu

Je už jasné, kdo z nové koalice dostane dopravu?

Erik

Tak komoušové už ne. Ty za chvíli zavřou.

-TR-

Poslední soudní spor s ÚOHS Komínek vyhrál. Že to nedokážete pochopit, je váš problém.

Erik

Uvidíte, že nakonec skončí v kriminálu. On svatej není. Zkuste si o něm pár věcí zjistit.

-TR-

Jediné, co jsem na něm našel negativního, je jeho členství v KSČM. Ať už je ta strana ale sebevíc kontroverzní, je legálně zaregistrovaná, takže toto mu přišít nelze.

-TR-

Já doufám, že to bude někdo z hnutí Spojenci pro kraj. Jisté to ale není.

Anonym ze severu

Taky bych si to přál, kéž by se stalo.

Kubrt

„Přijde mi hrozné, že zákazník si dnes může koupit jen to, co výrobci dovolí.“
Cože?

-TR-

Stát se to může, protože Komínek jde do opozice.

HonzaEM

Ani tak ne výrobci, ale UOHS.

Vlk

Zákazník si může koupit autobusy jaké chce, ale musí udělat výberové řízení, aby měli možnost všichni výrobci. Krom toho, kdo alespoň trochu o dopravě něco ví, tak je každému jasné, jak se takové výběrka dělají, že ? Většinou na míru toho, od koho chci autobusy koupit ! Bylo, je a bude……….