Autobusy Automobilový průmysl Zprávy

Tuzemské Iveco zvedlo výrobu na dalších rekord, loni dokončilo 4286 autobusů

Výroba autobusů ve vysokomýtském závodě Iveco Czech Republic. Foto: Iveco
Výroba autobusů ve vysokomýtském závodě Iveco Czech Republic. Foto: Iveco

Vysokomýtský výrobce autobusů Iveco Czech Republic má za sebou další rekordní rok. V roce 2018 vyrobil 4286 autobusů, čímž překonal rekord z roku 2017, který činil 4104 vozů.

Výroba se loni rozšířila o turistický model Evadys a zcela nový Crossway Low Entry na zemní plyn (CNG) a Crossway Low Entry ve velkokapacitním třínápravovém provedení o délce 14,5 metru.

Závod ve Vysokém Mýtě pracuje od loňska například na dodávce 400 dvanáctimetrových autobusů Crossway Low Entry pro Abidžan v Pobřeží slonoviny.

Pokud jde o český trh, došlo k mírnému poklesu dodávek. Loni bylo v tuzemsku registrováno 315 nových busů Iveco, předloni 346.

Iveco Czech Republic zaměstnává 3781 lidí, loni počet pracovníků stoupl o více než čtyři stovky. Na přelomu roku firma vyplatila zaměstnancům individuální část motivační odměny, která dosahuje až 21 tisíc korun na zaměstnance.

Druhý výrobní závod na autobusy má Iveco, které patří do koncernu CNH Industrial, ve francouzském Annonay.

6 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Ball

Chvástání se rekordní výrobou… A se zaměstnanci se hádají o blbou korunu… Odírají dělníky kde jen můžou a vzít si dovolenou? Nemožné…

Premek

Není umění vyrobit, ale prodat za cenu, která se výrobci vyplatí

Raddie

Nezněla Karosa přece jen líp než Iveco?

Trnmn

Karosa s Liánou? Pravda, ta už BY dnes nezněla vůbec nijak 😉

Kubrt

U nás a na Slovensku ano, ale jinde? Svého času byly v ČR dost dobře prodávaná vozidla Mercedes Connecto a Renault Thalia. Prodávala by se stejně dobře, pokud by byla úplně stejná, ale jmenovala by se třeba Anadolu Connecto a Otosan Thalia? Myslím, že ne, jméno je možná povrchní, ale každopádně důležitá součást výrobku.

noerf

Gratulace k výsledkům firmy.