Tři filmy pro děti, žádá Jihočeský kraj v soutěži na lokálky

Regionova. Ilustrační foto. Autor: Zdopravy.cz/Jan ŠindelářRegionova. Ilustrační foto. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Jihočeský kraj má v soutěži na zajištění regionální železniční dopravy v motorové trakci netradiční požadavky. Pro kmenová vozidla na některých

Jihočeský kraj má v soutěži na zajištění regionální železniční dopravy v motorové trakci netradiční požadavky. Pro kmenová vozidla na některých tratí žádá vedle informačního systému pro cestující i systém zábavný, který cestující znají spíše z dálkových vlaků vyšší kvality.

Na tratích Písek – Tábor, Březnice – Strakonice, Březnice – Písek a Nepomuk – Blatná budou muset vlaky spolu s wifi připojením nabízet i palubní portál, který cestujícím umožní sledování filmů a seriálů a poslech hudby.

V nabídce musí být alespoň 25 filmů různých žánrů, z toho tři vhodné pro děti. K tomu musí mít cestující možnost vybrat si z pěti seriálů včetně jednoho dětského. Nabídka hudby bude muset obsahovat alespoň 30 alb nejrůznějších žánrů.

„Palubní portál musí být dostupný každému cestujícímu na jeho mobilních zařízeních/noteboocích. Média dostupná z palubního portálu (zejm. filmy, seriály, hudba apod.) musí být pravidelně obměňována (nejméně jednou za 2 měsíce). Palubní portál nemusí být dostupný na WC,“ píše se v zadávací dokumentaci.

Vozidla vybavená „zábavou“ musí vítězný dopravce nasadit nejpozději počátkem čtvrtého roku od platnosti smlouvy. Vlaky nemusejí být nové, pro většinu výkonů kraj požaduje alespoň zánovní (výroba po roce 1999).

Tagy Jihočeský soutěž zábava
20 komentářů