egoe-plus
Letecké společnosti Letectví

Travel Service posílá na zimu 16 letadel do Kanady, nově k Flair Air

Původní nátěr letadel Travel Service. Foto: Travel Service

Letecká společnost Travel Service uzavřela nový kontrakt na pronájem svých Boeingů 737-800 do Kanady. Od poloviny prosince do konce dubna příštího roku budou tři její letadla létat pro nízkonákladového dopravce Flair Air.

Jde o další kontrakt největší tuzemské aerolinky v Kanadě, která se stala už běžným působištěm jejích letadel přes zimu, kdy v Evropě není tak silná poptávka po létání.

Letadla Travel Service míří do Kanady na takzvaný ACMI kontrakt, kdy Travel Service dodá do dvou letadel i své posádky, jedno letadlo půjčí do Kanady bez posádek.

Letadla budou bázována ve Winnipegu (provincie Manitoba) a Edmontonu (provincie Alberta) a budou nasazována na linky do USA, převážně do Miami a Orlanda na Floridě, do Phoenixu v Arizoně a do Palm Springs v Kalifornii,“ řekla mluvčí Travel Service Vlaďka Dufková.

Travel Service pokračuje i letos podobně jako v minulých letech ve spolupráci s leteckými společnostmi Sunwing a Air Transat. U Sunwingu už létá od poloviny října až do konce května devět letadel, u Air Transat čtyři letadla. Většinou létají do destinací v Karibiku.

Travel Service pak využívá služeb Sunwingu naopak během evropského léta, kdy letadla partnerského dopravce posilují provoz v Česku a dalších základnách.

Letos nepotřebuje Travel Service posílat za oceán tolik letadel: část flotily začala firma pronajímat Českým aeroliniím.

9 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jan Knor

Chtěl bych se zeptat jestli létají pod stejnou imatrikulací a o která jde. Díky

rr

no s tema dietama nevim, nemaji nahodou misto vykonu prace tam v Kanade?

Jen tak

Ne.

Petr

Asi bych moc nestál o to být takovým propůjčeným pilotem, rodinu skoro vůbec nevidět.

PetrN

Oni tam jsou měsíc a pak se vystřídají, nejsou tam celého půl roku a věřte, že se jim to docela vyplatí i s dietami. Ale i tak, být furt na cestách k tomu povolání patří..

Petr

Tak pokud berete sto a více měsíčně, pak už jsou diety drobné , hlavně se chcete taky někdy najist. Jinak souhlas, cestování k tomu asi patří.

Jen tak

Beru 100 mesicne, nicmene diety za cely mesic v zahranici jsou stale dost zasadni castkou…. nejsou to zadne drobne .

I pri tech 100 tisicich Tvori dalsich vice nez 30% prijmu

Petr

Pouze v případě že nejíte, nebo dostáváte část jídla zdarma a nekrátíte o to výkaz. Jinak v Usa oběd za 20 USD zcela běžná cena, spíš nižší. To z těch 55 USD moc nezbývá.
Případně máte možnost si vařit sami.

Jen tak

samozrejme, ze na sluzebce jim taky… ale to bych jedl i doma. takze stále je to příjem navíc.

a oběd v USA … za 20 USD? no … to sice jo, ale to si muste vybrat jeste docela drahou restauraci v centru. ne normalni hospodu, kam se chodí na obed.