Travel Service posílá na zimu 16 letadel do Kanady, nově k Flair Air

Letecká společnost Travel Service uzavřela nový kontrakt na pronájem svých Boeingů 737-800 do Kanady. Od poloviny prosince do konce dubna

Letecká společnost Travel Service uzavřela nový kontrakt na pronájem svých Boeingů 737-800 do Kanady. Od poloviny prosince do konce dubna příštího roku budou tři její letadla létat pro nízkonákladového dopravce Flair Air.

Jde o další kontrakt největší tuzemské aerolinky v Kanadě, která se stala už běžným působištěm jejích letadel přes zimu, kdy v Evropě není tak silná poptávka po létání.

Letadla Travel Service míří do Kanady na takzvaný ACMI kontrakt, kdy Travel Service dodá do dvou letadel i své posádky, jedno letadlo půjčí do Kanady bez posádek.

Letadla budou bázována ve Winnipegu (provincie Manitoba) a Edmontonu (provincie Alberta) a budou nasazována na linky do USA, převážně do Miami a Orlanda na Floridě, do Phoenixu v Arizoně a do Palm Springs v Kalifornii,“ řekla mluvčí Travel Service Vlaďka Dufková.

Travel Service pokračuje i letos podobně jako v minulých letech ve spolupráci s leteckými společnostmi Sunwing a Air Transat. U Sunwingu už létá od poloviny října až do konce května devět letadel, u Air Transat čtyři letadla. Většinou létají do destinací v Karibiku.

Travel Service pak využívá služeb Sunwingu naopak během evropského léta, kdy letadla partnerského dopravce posilují provoz v Česku a dalších základnách.

Letos nepotřebuje Travel Service posílat za oceán tolik letadel: část flotily začala firma pronajímat Českým aeroliniím.

Tagy Air Transat Flair Air Sunwing Travel Service
9 komentářů