egoe-plus
Autobusy Zprávy

Transdev objednal pro Moravu 122 autobusů u výrobce SOR, první už dostal

Nové autobusy SOR pro Transdev. Autor: Transdev
Nové autobusy SOR pro Transdev. Autor: Transdev

Nadnárodní dopravní obr Transdev, který skrze tendry Moravskoslezského kraje vstupuje na tuzemský trh autobusové dopravy, vsadil pro nově dobyté oblasti na autobusy od výrobce SOR Libchavy.

Objednal u něj celkem 122 autobusů, vyrobeno jich je zatím 37. Prvních 13 autobusů převzal dopravce minulý týden. „Všechny autobusy budou připraveny v prosinci pro zahájení provozu,“ sdělil deníku Zdopravy.cz výkonný ředitel Transdev Česká republika Radim Novák.

Firma v krajských soutěžích získala díky nejnižší ceně oblasti Bruntálsko, Krnovsko, západní Novojičínsko a Rýmařovsko, kde začne jezdit v prosinci. Investice do nových vozidel pro tyto oblasti přesáhne podle Nováka půl miliardy korun.

O půl roku později začne Transdev jezdit i na Bílovecku, kde získal smlouvu jako druhý v pořadí díky odstoupení Arrivy. „Pro oblast Bílovecko budou zajištěny rovněž nové autobusy v kombinaci SOR a Iveco,“ doplnil Novák.

8 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
x 1

no comment
masakr, na všech frontach.

SOR ano/ne?

Zajímavé jak jistý „Jakub“ pod diskuzi z odkazujícího článku „V tendrech Moravskoslezského kraje uspěl Transdev. Ze čtyř oblastí vytlačil Arrivu“ si byl jist, že to jistě SOR nebude. Dle prokliku u jeho jmena na stránky Moravskoslezského kraje půjde pravděpodobně o Jakuba Unucku dopravního náměstka, který tak prokázal jaky má přehled.

Jan

Vážený pane Sůro, jistěže první komentář budí pocit naštvaného zaměstnance, který tady „plive špínu“ na svou bývalou představitelku společnosti ARRIVA. Na straně druhé je vidět jak Vám lidé vyčítají článek o „předražené tramvaji pro Ostravu“. Na tom Ostravsku mají nějaký zkažený vzduch, když v jednom dni čteme o dvou zakázkách a oboje „smrdí“. Mě a myslím, že i Vaše čtenáře by zajímalo, co říká firma Transdev na přechod dvou vyvrcholených představitelů ARRIVA Morava, přesněji předsedkyně představenstva a provozního ředitele? Nemyslíte, že je to pěkný námět na článek? Otázkou je, zdali se k tomuto tématu bude chtít Transdev vyjádřit, popř. ARRIVA,… Číst vice »

Jan Sůra

Pokud se nepletu, přešli poté, co Arriva většinu soutěží prohrála. Co je na tom konkrétně špatně?

Jan

Omlouvám se, již zde nebudu plevelit diskusi.

Poslední komentář si nemohu odpustit. Manželka je nevěrná manželovi. Neví se o tom. Teda kromě chlapů v hospodě, kteří vědí, že manželka si to rozdává s předsedou družstva. Rozhodne se, že se rozvede. Po rozvodu si vezme předsedu. Na oko je vše také v pořádku až na celou hospodu, která se směje paroháči.

Mějte krásný den!

kik

Ono by v tomto případě bohatě stačilo, aby členové managementu Arrivy měli v pracovní smlouvě doložku, že po předem stanovenou dobu nebudou pracovat ve firmě, která se zabývá stejným druhem podnikání. Pokud toto poruší, vystavují se oni a firma, pro kterou pracují, možnosti trestního stíhání.
Pracuji v IT a v minulosti jsem už tuto doložku ve smlouvě měl. Naštěstí jsem odcházel do firmy, která sice také byla IT, ale zabývala se trochu jinou oblastí, takže to bylo v pohodě.

Apollo

A ví někdo jak vstoupil Transdev na Český trh ? Prostě Struhalová dostala Arrivu Morava na kolena a okradla šofery o čekačky …. a v další řadě podle mínění většiny Unucka musel dostat docela slušně napěchovanou obálku aby tady vůbec vyhrály

Jan Sůra

Zkuste prosím svá tvrzení podložit důkazy, jinak takové příspěvky mažeme. Pokud se nepletu, byla veřejná soutěž, kam se mohla přihlásit i vaše firma.