SŽ otevřela po rekonstrukci část odbavovací haly v Berouně s novými pokladnami

Nádraží Beroun po rekonstrukci části interiérů. Pramen: Správa železnicNádraží Beroun po rekonstrukci části interiérů. Pramen: Správa železnic

Práce se teď přesunou do dosud užívané nezrekonstruované části haly.

Správa železnic (SŽ) otevřela tento týden první zrekonstruovanou část odbavovací haly nádraží v Berouně. Cestující si tak mohou kupovat jízdenky v nových pokladnách, ve zkušebním provozu je i nové WC pro veřejnost. Práce se teď přesunou do dosud užívané nezrekonstruované části haly, pokračují i v dalších dvou objektech nádraží.

Nádraží Beroun po rekonstrukci části interiérů. Pramen: Správa železnicNádraží Beroun po rekonstrukci části interiérů. Pramen: Správa železnicAdministrativní budova nádraží Beroun po rekonstrukci. Pramen: Správa železnicNádraží  Beroun, interiér před rekonstrukcí. Pramen: ŠJů/commons.wikimedia.org

Nádraží v Berouně tvoří komplex tří vzájemně propojených budov: odjezdová hala, administrativní budova a provozní prostory. Rekonstrukcí procházejí od léta 2020 všechny. Tehdy se mluvilo o dokončení prací za 24 měsíců, nyní je na stránkách Správy železnic uveden jako termín dokončení uveden příští rok.

Budovy dostávají například zateplení, nové fasády, střechy, okna a dveře, vybudují se nové rozvody či klimatizace.

Vítězem tendru se stala BAK stavební společnost. Celkové náklady dosáhnou 288 milionů, samotná stavební část vyjde na 215 milionů korun bez DPH, když předpokládaná cena činila 245 milionů.

Tagy nádraží Beroun Správa železnic
81 komentářů