Infrastruktura Silnice Stavebnictví

Stavba obchvatu Olbramovic se přiblížila. ŘSD se dohodlo s autocentrem

Silnice I/3, Olbramovice. Autor: Pavel Hrdlička, Wikipedia, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=40777791
Silnice I/3, Olbramovice. Autor: Pavel Hrdlička, Wikipedia, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=40777791

Ředitelství silnic a dálnic získalo naději, že ještě letos poprvé kopne na dlouho odkládané stavbě obchvatu Olbramovic na silnici I/3. Silničáři se aktuálně dohodli s největším odpůrcem stavby, kterým je společnost Davo Corporation. Ta v Olbramovicích provozuje autobazar a další služby motoristům.

„Ředitelství silnic a dálnic uzavřelo se společností Davo kupní smlouvu na chybějící pozemky pod trasou obchvatu a zároveň společnost Davo stáhne námitky proti nepravomocnému stavebnímu povolení,“ uvedl na Twitteru šéf ŘSD Radek Mátl. Podle něj tak stavební povolení, vydané krajem v polovině února, nabude právní moci a stavba by mohla začít v letošním druhém pololetí.

Přeložka frekventované silnice I/3 z Prahy na Tábor má být dlouhá 3,4 kilometru, počítá se s napojením na již postavené úseky okolo Tomic a Votic. Zahájení stavby se přitom neustále odkládá, ŘSD mělo přeložku na „zahajovacím“ seznamu už pro rok 2018. První stavební povolení vydal úřad Středočeského kraje v polovině loňského roku, ministerstvo dopravy jej ale zrušilo pro řadu úředních nedostatků a pochybení.

Plány na výstavbu obchvatu jsou přitom staré třicet let, stavba měla začít už na přelomu osmdesátých a devadesátých let. Měla už dokonce stavební povolení, ztroskotala ale tehdy na nedostatku peněz. Olbramovicemi projede denně (v normálních časech bez epidemie) přes 20 tisíc aut, což je řadí mezi nejzatíženější obce v republice.

17 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Lucie

HUráááá

Stařec

A co Miličín, zde je doprava jiná?

Anonymus

Jeste 3 roky cekat na zprovozneni.uz aby bylo.

Olda

Nejsem nijak honěný ve stavebním právu, ale jestli existovalo již vydané stavební povolení, tak nějakým způsobem museli být vyřešeny i pozemky. A i když se nestavělo, určitě se dala, už s odkladem na existenci stavebního povolení udržet stavební závěra a vyčleněné „okénko“ v územním plánování, s tím, že v lepších časech na peníze se začne. Případné restituční nároky, by právě s ohledem již vznešeného veřejného zájmu, se realizovali náhradním plněním. Myslím, že toto je zjednodušené optimální řešení.

Jiří Kocurek

Právě, že pozemky vyřešeny nebyly. Proto to stavební povolení bylo neplatné. Nelze stavět na cizím.

a8n

Ale houby. Na VPS lze vydat stavební povolení i bez vypořádaných pozemků. Pokud by se na takovém pozemku začalo stavět, šlo by o stavbu neoprávněnou, ale ne nepovolenou.

Martin z Moravy

Nejsou Olbramky jako Olbramky, ty na Moravě obchvat mají.

libcha

Moc o tom nevím, řekněte mi, jak souvisí tento obchvat Olbramovic a dálnice D3? Až se jednou najdou peníze a D3 se postaví v celé trase, využije se při tom trasa tohoto obchvatu, nebo zůstane prakticky ladem?

Vít

D3 povede od Olbramovic cca 10 km na západ. Ale tato trasa si najde svou dopravu i při D3. Odhaduji to tak na 5tis aut denně.

Bram

Nezůstane ležet ladem. Bude využit. Ostatně i auta se musí dostat z Tábora do Benešova. A na Prahu se třeba v Votic bude nejspíš jezdit stále po současné silnici i po dokončení D3. Mimochodem, D3 tu nebude hotova ještě tak dvacet let, spíš mnohem déle…

Jiří Kocurek

Kdo pojede na záapd od Malešic, např na překladiště v Uhříněvsi, tak pro toho bude výhodnější vzít to po I/3 okolo Benešova. To aby se nemusel po okruhu vracet kolem Jesenice na Modletickou křižovatku. Dojede tam přímou cestou.

Martin Hanzal

Až jednou bude D3, my už tu nebudeme…

Tom

Jo jo. Ještě se odvolal Andrej ( Čápi Hnizdo).

jozka

Neberte ty Fendrychy tak vazne…

Daniel Mach
Info

Ta odvolání tam ale byla dvě. Nejen DAVO. To dopadlo jak?

jozka

To by mne zajimalo taky. Vzhledem ke stylu „sestinedelka v pohnuti mysli“, kterym je psano. Cimz nerikam, ze tam nemohou byt relevantni veci.