Mýtné dál roste. Nový obchvat Olbramovic v říjnu využilo 66 tisíc nákladních aut

Obchvat Olbramovic na I/3. Pramen: ŘSDObchvat Olbramovic na I/3. Pramen: ŘSD

Na konci září bylo v systému elektronického mýtného zaregistrováno takřka 730 tisíc vozidel s hmotností nad 3,5 tuny.

V říjnu uhradili nákladní dopravci za jízdu po zpoplatněných komunikacích celkem 1,29 miliardy korun, což je téměř stejná částka, jaká byla předepsána dopravcům v září. Meziročně to je o 4,2 procenta více.

V průběhu října došlo k úpravám sítě zpoplatněných komunikací v důsledku zprovoznění nových obchvatů tří obcí. Od 1. října byl zpoplatněn obchvat Olbramovic na silnici I/3 v celkové délce 3,4 kilometru, v průběhu října pak stát začal vybírat mýto i na nových obchvatech Církvice (I/38 v celkové délce 4,17 km) a Chýnova (I/19, délka 3,55 kilometru).

„Obchvat Olbramovic je rozdělen do dvou mýtných úseků v každém směru. V každém směru jsme zaznamenali za měsíc říjen přibližně 66 tisíc mýtných transakcí, což zde odpovídá průjezdu 33 tisíc vozidel platících mýtné v každém směru,“ uvedl Petr Chvátal, provozní ředitel společnosti CzechToll. Celkem tak obchvat využilo 66 tisíc nákladních aut za měsíc.

Celkový počet mýtných transakcí v České republice vzrostl v říjnu meziročně o 7,5 % na 99 milionů. Růst je však podle firmy CzechToll způsoben především rozšířením sítě zpoplatněných komunikací o 373 kilometrů silnic I. třídy v polovině letošního roku.

Na konci září bylo v systému elektronického mýtného zaregistrováno takřka 730 tisíc vozidel s hmotností nad 3,5 tuny, z toho 556 tisíc vozidel má zahraniční registrační značky.

Nákladní dopravci platí mýto na 2 870 kilometrech dálnic a silnic I. třídy. Dálnice a silnice I. třídy loni vynesly státu doposud nejvyšší částku, 14,2 miliardy korun, letos se i díky rozšíření zpoplatněné sítě čeká nový rekord.

Tagy czechtoll mýtné obchvat Olbramovic
1 komentář