Spor ČD versus Leo Express o predátorské ceny se vrací na začátek

Jednotka Stadler Flirt dopravce Leo Express. Foto: Leo ExpressJednotka Stadler Flirt dopravce Leo Express. Foto: Leo Express

Městský soud v Praze se bude muset znovu zabývat žalobou Leo Expressu, který viní České dráhy z užívání takzvaných predátorských

Městský soud v Praze se bude muset znovu zabývat žalobou Leo Expressu, který viní České dráhy z užívání takzvaných predátorských cen na trase Praha – Ostrava. Leo Express se domáhá náhrady škody, městský soud přitom poprvé jeho žalobu v roce 2015 zamítl pro nedostatek důkazů.

Vrchní soud ale dnes případ vrátil k opětovnému projednání, informoval Leo Express v tiskové zprávě. „Potvrdil tak vadnost prvostupňového rozhodnutí, které se vůbec nezabývalo předloženými důkazy,“ píše firma ve zprávě. V původní žalobě žádala náhradu škody přes 400 milionů korun.

Spor se týká období po roce 2012, kdy Leo Express vstoupil na koleje a České dráhy na novou konkurenci zareagovaly snížením cen, především u pendolin. Podle Leo Expressu šlo o nezákonné jednání dominantního hráče s cílem vytlačit konkurenci z trhu.

Dráhy vždy odmítaly, že by se chovaly protizákonně. „Dnešní verdikt odvolacího soudu nikterak nepředjímá meritorní stránku věci ani nepopírá právní názor soudu prvního stupně, rozhodnutí soudu prvního stupně bylo zrušeno pouze z procesních důvodů, kdy odvolací soud konstatoval, že ze strany městského soudu nebylo dostatečně provedeno dokazování,“ reagoval mluvčí drah Radek Joklík.

Tagy ceny České dráhy LEO Express soud
25 komentářů